Poznam situacijo,ko je prišlo do požara na tovornem vozilu-AC z refuznim papirjem in ga je že PGE-Celje pogasilo,so prišli člani PGD-ja...,kateri so samo hoteli lastninit papir,ki bi še bil uporaben.Zato pravim,da za take intervencije niso potrebni,če niso bili posebaj klicani,saj verjamem,da PGE-Celje z lahkoto takšni stvari streže.
Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
Ne ,ni potrebno da sodeluje toliko društev za požar na osebnem vozilu ali kombiniranem vozilu.
Poznam situacijo,ko je prišlo do požara na tovornem vozilu-AC z refuznim papirjem in ga je že PGE-Celje pogasilo,so prišli člani PGD-ja...,kateri so samo hoteli lastninit papir,ki bi še bil uporaben.Zato pravim,da za take intervencije niso potrebni,če niso bili posebaj klicani,saj verjamem,da PGE-Celje z lahkoto takšni stvari streže.
Poznam situacijo,ko je prišlo do požara na tovornem vozilu-AC z refuznim papirjem in ga je že PGE-Celje pogasilo,so prišli člani PGD-ja...,kateri so samo hoteli lastninit papir,ki bi še bil uporaben.Zato pravim,da za take intervencije niso potrebni,če niso bili posebaj klicani,saj verjamem,da PGE-Celje z lahkoto takšni stvari streže.
Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
No počasi kavboj ...
A ti res misliš, da enote izvažajo na intervencije, kamor niso poklicane? No, res da se je to tu in tam zgodilo, vendar to je 0,01%.
Razlog za toliko enot na kupu je, da bodisi načrta aktiviranja enot ne sestavljajo gasilci bodisi nimajo sestavljalci zaupanja v gasilske enote oz. v njihovo strokovnost in predvidijo tolikšno prekrivanje enot.
A ti res misliš, da enote izvažajo na intervencije, kamor niso poklicane? No, res da se je to tu in tam zgodilo, vendar to je 0,01%.
Razlog za toliko enot na kupu je, da bodisi načrta aktiviranja enot ne sestavljajo gasilci bodisi nimajo sestavljalci zaupanja v gasilske enote oz. v njihovo strokovnost in predvidijo tolikšno prekrivanje enot.
Rok Ušen, GČ I. st.
Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
Problem požarov na cestah je v tem, da ponavadi nekdo od mimovozečih pokliče na 112, in poda zelo skope informacije. Nekateri pač ne vedo niti v kateri smeri se vozijo, niti kje na poti trenutno so. Se je že zgodilo, da se sploh ne ve ali gori na AC ali na regionalni cesti. Tudi lažni alarmi se dogajajo (in potem se 4 enote vozijo okol in iščejo požar ki ga sploh ni...)klemnen napisal/-a:No koker vidim teče debata ali je potrebno sodelovati toliko enotam. Danes sem videl na spinu,ko je gorelo kombinirano vozilo, da so na avtocesti Tepanje-Sl. bistrica posredovale kar 4 enote. Me pa zanima če zna kdo kaj več povedat o samem alarmiranju enot. . Ker mislim da so se nekateri pripeljali samo na ogled. Nimam pa nič proti bolje več kot pa premalo
Zato pač Reco proži vse enote po načrtu:
- 2 koncesionarja TR , pač avtocesta, z vsake strani svoj (vemo da ti lih ne pomaga, če se mimo požara pelješ po napačni strani).Sploh pa vemo kako je z odzivnimi časi koncesionarjev do Tepanja....
- osrednjo in lokalno enoto
slike so na naši strani
@TEO
Upam da vsak, ki se ukvarja z gasilstvom in je poklican na tak požar, obvlada tak požar, pa če je PGE ali PGD. Pa verjetno so bili obojni poklicani, nevem od kod drugače informacija pgd-ju...
Glede ostalega. Nevm od kdaj pomeni, da če je recimo na dimniškem požaru 5 enot, da je to 5 enot z vso tenhiko...
Tisti ki ste "pametni",nevem zakaj na dimniški požar ne izvažate samo z PV-1 pa gasilnim aparatom...
Pa še to, glede na gosto pokritost večine ozemlja z drtuštvi, je verjetnost da se bi neka enota z vso tenhiko vozila nevem kam daleč na požar, in bi se v istem trenutku zgodil še drug dogodek v spet kontra smeri, kamor ne bi bilo nobenega, zelo majhna...
lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
Mislim, da odgovor tiči nekje drugje.klemnen napisal/-a:No koker vidim teče debata ali je potrebno sodelovati toliko enotam. Danes sem videl na spinu,ko je gorelo kombinirano vozilo, da so na avtocesti Tepanje-Sl. bistrica posredovale kar 4 enote. Me pa zanima če zna kdo kaj več povedat o samem alarmiranju enot. . Ker mislim da so se nekateri pripeljali samo na ogled. Nimam pa nič proti bolje več kot pa premalo
Če pogledamo nekaj drugih tem in problemov,ki jih nekatere enote opisujejo lahko razberemo,da se nekatere enote silno trudijo pridobiti koncesijo(takšno ali drugačno) nekatere enote - koncesionarji pa brez problemov izvažajo tudi če ne gre za tehnično reševanje ali nevarne snovi ampak zgol za navaden požar osebnega ali kombiniranega vozila.
Torej kje je glavni vzrok nastale zmešnjave. LOBIRANJE,KORUPCIJA, USLUGE,.....
Že dlje časa spremljam debate in nesoglasja med Konjičani in zrečani zato si upam trditi kje tiči zajec.
Vprašte se zakaj so bili zrečani 29.01. okoli 14 ure alarnirani zaradi gorečega kombiniranega vozila na avtocesti smet Tepanje - MB, če je zato pristojno PGD Tepanje in Konjice. Z nasprotne strani pa izvoziji tudi Bistrčani kar mislim da je prav.
Poraja se mi nekaj vprašanj:
- kdo je dovolil alarmirat takšne izvoze (ker Konjice in Zreče sta dve občini, avtocestna trasa poteka samo po konjiški strani, torej zreški župan nima nobene veze z tem)
- kdo bo odgovoren za preveč porabljen davkoplačevalski denar( saj koncesionar dobi plačano še dodatno vsako intervencijo na katero izvozi)
- kdo bo garantiral, da se to ne bo več ponavljalo
Mekaj mojih misli za katere pa vem in vrjamem da nisem veliko falil.
-
poharc
Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
Poraja se mi nekaj vprašanj:
- kdo je dovolil alarmirat takšne izvoze (ker Konjice in Zreče sta dve občini, avtocestna trasa poteka samo po konjiški strani, torej zreški župan nima nobene veze z tem)
- kdo bo odgovoren za preveč porabljen davkoplačevalski denar( saj koncesionar dobi plačano še dodatno vsako intervencijo na katero izvozi)
- kdo bo garantiral, da se to ne bo več ponavljalo
Pero..............a si ti kompetenten za te zadeve!?!?!?!?
14 dni nazaj ste zapirali vodo v stanovanju z štirimi vozili.....................
Povej, kako pa je z alarmiranjem v vaši zvezi................ Slovenija je mala, vsak nekoga nekje pozna in zato te prosim, da o tem ne razpravljaš več !
- kdo je dovolil alarmirat takšne izvoze (ker Konjice in Zreče sta dve občini, avtocestna trasa poteka samo po konjiški strani, torej zreški župan nima nobene veze z tem)
- kdo bo odgovoren za preveč porabljen davkoplačevalski denar( saj koncesionar dobi plačano še dodatno vsako intervencijo na katero izvozi)
- kdo bo garantiral, da se to ne bo več ponavljalo
Pero..............a si ti kompetenten za te zadeve!?!?!?!?
14 dni nazaj ste zapirali vodo v stanovanju z štirimi vozili.....................
Povej, kako pa je z alarmiranjem v vaši zvezi................ Slovenija je mala, vsak nekoga nekje pozna in zato te prosim, da o tem ne razpravljaš več !
- Oskar
- Naj forumovec 2004

- Prispevkov: 8311
- Pridružen: 8. November 2002, 20:59
- Kraj: Malečnik
- Kontakt:
Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?
Žal ste se močno oddaljili od teme gašenje. Tema Koncesija obstoja v drugem forumu (organizacija..) zato moram zakleniti zaradi reda in miru.

Ko je davno nazaj Uroš to temo odprl, je ni odprl, da bi se prerekali o koncesiji in kdo jo ima pa kdo jo nima , pa kdo bo posredoval 10 ali 12 metrov pred tunelom itd..
Napisali smo 7 strani, kar je znak da je zanimivo za vse.
Predvsem taktični nastop, ki je v skladu s planom aktiviranja. Kako v najkrajšem času zagotoviti na požaru na objektu dovolj tehnike in ljudi.
Zaključimo lahko, da tam kjer so "močnejše" enote lahko posreduje le 2 ali 3 enote, tam kjer pa so enote nižje kategorije in bolj gosto posejane pa tudi 5 ali več.
Ko je davno nazaj Uroš to temo odprl, je ni odprl, da bi se prerekali o koncesiji in kdo jo ima pa kdo jo nima , pa kdo bo posredoval 10 ali 12 metrov pred tunelom itd..
Napisali smo 7 strani, kar je znak da je zanimivo za vse.
Predvsem taktični nastop, ki je v skladu s planom aktiviranja. Kako v najkrajšem času zagotoviti na požaru na objektu dovolj tehnike in ljudi.
Zaključimo lahko, da tam kjer so "močnejše" enote lahko posreduje le 2 ali 3 enote, tam kjer pa so enote nižje kategorije in bolj gosto posejane pa tudi 5 ali več.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !