Potni nalogi

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Tona
Prispevkov: 1229
Pridružen: 25. Junij 2004, 10:02
Kraj: BREZJE-MB

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a Tona »

Zanimiva debata. Trdite da potni nalogi niso več obvezni . Dobro . Potem me pa zanima , zakaj me je decembra lani , ko sem imel prometno nesrečo z GVM , policaj najprej vprašal za vozniško , prometno in potni nalog vozila :?:
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabniški avatar
ANDY
Prispevkov: 1512
Pridružen: 7. November 2004, 18:34
Kraj: RAČE pri Mariboru

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a ANDY »

Tona napisal/-a:Zanimiva debata. Trdite da potni nalogi niso več obvezni . Dobro . Potem me pa zanima , zakaj me je decembra lani , ko sem imel prometno nesrečo z GVM , policaj najprej vprašal za vozniško , prometno in potni nalog vozila :?:
KER ne pozna predpisov [-o<
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a Peter »

Mislim, da je spodnja BAČOtova objava dovolj merodajna, da ne bo treba stvari na novo odkrivati.

viewtopic.php?p=114224#p114224
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži :!:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Tona napisal/-a:Zanimiva debata. Trdite da potni nalogi niso več obvezni . Dobro . Potem me pa zanima , zakaj me je decembra lani , ko sem imel prometno nesrečo z GVM , policaj najprej vprašal za vozniško , prometno in potni nalog vozila :?:
Ker decembra lani je bil v veljavi stari zakon, ki je potne naloge še predvideval :!:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
Tona
Prispevkov: 1229
Pridružen: 25. Junij 2004, 10:02
Kraj: BREZJE-MB

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a Tona »

Če to drži kar si napisal potem mi za naš GVM rabimo potni nalog - 8 + 1 sedež .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Ne, ker šofer se ne šteje =D>
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
DušanB
Prispevkov: 125
Pridružen: 12. Marec 2003, 17:58
Kraj: LJUBLJANA

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a DušanB »

rfireman:
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži
Rfireman mi lahko prosim pomoga tako, da mi razkriješ skrivnost, kje si to prebral?
Tudi jaz bi želel vedeti malo več!
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a Franci »

DušanB napisal/-a: rfireman:
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži
Rfireman mi lahko prosim pomoga tako, da mi razkriješ skrivnost, kje si to prebral?
Tudi jaz bi želel vedeti malo več!
Poglej njegov profil :wink:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
M-Coki
Prispevkov: 987
Pridružen: 4. Januar 2007, 20:02
Kraj: Malečnik

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a M-Coki »

Knjižica vozila z vsemi potrebnimi podatki je povsem dovolj... nevem zakaj bi izpolnjevali še potne naloge, če jih ne potrebujemo? #-o
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Nabavni
Prispevkov: 193
Pridružen: 28. Maj 2003, 4:05
GE: Preska Medvode
Kraj: Medvode
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a Nabavni »

najlepša hvala vsem, ki ste potrdili oziroma podkrepili trditev, da potni nalog za gasilka vozila ni več potreben, ker ste mi ZELO ZELO polepšali dan / noč.

To kar ste napisali, jaz "trobezlam" na naši zvezi že eno leto. No bom tale uradni list in tele poste natisnil in jih predložil pri naslednjem pregledu društva oziroma mob ugovarjal pri sprejemu pravilnika za ocenjevanje.

še enkrat hvala.

Na pomoč!
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a rfireman »

DušanB napisal/-a:rfireman:
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži
Rfireman mi lahko prosim pomoga tako, da mi razkriješ skrivnost, kje si to prebral?
Tudi jaz bi želel vedeti malo več!
Zakon o prevozih v cestnem prometu - ZPCP2, če ga boš iskal na netu moraš paziti da boš našel najnovejšo verzijo.
Dvojka pa zato, ker se zakoni tako hitro spreminjajo, da imamo še mi probleme s tem.
Kakšna dva tedna nazaj sem hotel kaznovati šoferja tovornega vozila, ker ni imel s sabo pogodbe o delu pa me je na mojo srečo sodelavec opozoril, da je spet bila sprememba in tega dokumenta šoferji ne rabijo imeti s seboj :evil: - malo za primer :mrgreen:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
DušanB
Prispevkov: 125
Pridružen: 12. Marec 2003, 17:58
Kraj: LJUBLJANA

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a DušanB »

Rfireman zahvaljujem se ti za informacijo. Prebral zakon še enkrat in se strinjam s teboj v celoti. :oops:

Torej popravljam svojo izjavo:

Potni nalog je obvezen tudi za vožnjo z gasilskimi vozili za – prevoz oseb za lastne potrebe z vozili, ki imajo poleg voznikovega več kot osem sedežev;

Zastavlja pa se mi vprašanje: - kaj če z vozilom, ki ima poleg šoferjevega sedeža več kot osem sedežev, ti pa ne prevažaš nobene osebe? :D [-X

Pa lep pozdrav Dušan B.
franci1
Prispevkov: 123
Pridružen: 4. Marec 2007, 16:38
GE: PGD Šentjernej
Kraj: Šentjernej

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a franci1 »

DušanB napisal/-a:.....

Zastavlja pa se mi vprašanje: - kaj če z vozilom, ki ima poleg šoferjevega sedeža več kot osem sedežev, ti pa ne prevažaš nobene osebe? :D [-X

Pa lep pozdrav Dušan B.
Morda potem rabiš pa izpit za avtobus :lol: :D :)
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Potni nalogi

Odgovor Napisal/-a rfireman »

DušanB napisal/-a:Rfireman zahvaljujem se ti za informacijo. Prebral zakon še enkrat in se strinjam s teboj v celoti. :oops:

Torej popravljam svojo izjavo:

Potni nalog je obvezen tudi za vožnjo z gasilskimi vozili za – prevoz oseb za lastne potrebe z vozili, ki imajo poleg voznikovega več kot osem sedežev;

Zastavlja pa se mi vprašanje: - kaj če z vozilom, ki ima poleg šoferjevega sedeža več kot osem sedežev, ti pa ne prevažaš nobene osebe? :D [-X

Pa lep pozdrav Dušan B.
Vseeno rabiš potni nalog, ker voziš vozilo katero ima več kot 8 sedežev. :mrgreen:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Odgovori