Novo vozilo PGE Celje
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
-
Vrsho
- moderator

- Prispevkov: 1729
- Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
- GE: PGD Šentvid
- Kraj: Šentvid pri Ljubljani
Novo vozilo PGE Celje
Na Mistarovi strani je predstavljeno novo vozilo celjskih gasilcev.
http://gasilci.org/mistar/index.php
Ob tej priložnosti bi vprašal, kako se obnese nova črpalka NH 25? Je to menjava za NH 20 ali je to čisto posebna linija črpalk?
http://gasilci.org/mistar/index.php
Ob tej priložnosti bi vprašal, kako se obnese nova črpalka NH 25? Je to menjava za NH 20 ali je to čisto posebna linija črpalk?
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Mene pa zanima cena tega vozila? In zakaj Rosenbauer? A se ne bi dalo dobit takšno vozilo v domači izdelavi za nižjo ceno?
Tehnika nam lajša življenje!
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Vozilo se mora tako ali tako nabaviti prek javnega razpisa-izbran naj bi bil najugodnejši ponudnik. Je pa vprašanje koliko podjetij se je prijavilo na razpis in če so ostali ponudniki izpolnjevali vse pogoje. Kar se tiče kvalitete se domači ponudniki težko primerjajo s Rosenbauerjem.
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Črpalka v vozilu je NH 35 (na strani MiStar je prišlo do napake), v bistvu je to črpalka NH 30 (3000 l/min 10 bar, 400 l/min 40 bar), razlika je samo v krmilni plošči črpalke.
Kar se pa tiče primerjave med domačimi in tujimi izdelovalci.... Na razpis so se prijavili samo tuji izdelovalci (oziroma njihovi predstavniki v SLO). Izbran je bil tehnično najustreznejši ponudnik. Predhodnik tega vozila (tudi Unimog) je star 24 let in ga bomo še lep čas uporabljali. Zaradi dobrih izkušenj s tem vozilom smo se odločili, da nabavimo vozilo, katero bo po kvaliteti in tehničnih zmogljivostih doseglo enake (upamo da še boljše) uspehe, kot ga je naša stara "trojka". In mislim, da je na tem mestu škoda razpravljati o tem zakaj ne domači in zakaj tuji, ipd. Lahko se pogovarjamo o GVC itd., pri tovrstnih vozilih kot so Unimogi pa mislim, da naši izdelovalci nimajo toliko izkušenj kot jih ima npr. Rosenbauer.
LP
Kar se pa tiče primerjave med domačimi in tujimi izdelovalci.... Na razpis so se prijavili samo tuji izdelovalci (oziroma njihovi predstavniki v SLO). Izbran je bil tehnično najustreznejši ponudnik. Predhodnik tega vozila (tudi Unimog) je star 24 let in ga bomo še lep čas uporabljali. Zaradi dobrih izkušenj s tem vozilom smo se odločili, da nabavimo vozilo, katero bo po kvaliteti in tehničnih zmogljivostih doseglo enake (upamo da še boljše) uspehe, kot ga je naša stara "trojka". In mislim, da je na tem mestu škoda razpravljati o tem zakaj ne domači in zakaj tuji, ipd. Lahko se pogovarjamo o GVC itd., pri tovrstnih vozilih kot so Unimogi pa mislim, da naši izdelovalci nimajo toliko izkušenj kot jih ima npr. Rosenbauer.
LP
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Vem , da se da tudi doma naredit solidno in kvalitetno vozilo , ki zadovoljuje potrebe ! Res je da vsi proizvaljaci še niso na nekem nivoju ampak določeni pa izdelajo kvaliteno vozilo in v tem ni dvoma! Razmišlanje v smeri, da se ne da primerjat tujih proizvajalcev z domačimi se mi zdi nesmiselno ker potem tudi domači gasilci nismo dovolj dobri .......
Tehnika nam lajša življenje!
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Vem, da so nekateri domači izdelovalci kvalitetni, toda pokaži mi enega, ki je do danes naredil nadgradnjo na Unimoga in da ni z vozilom oziroma z nadgradnjo vse OK
To, da pa primerjaš domače gasilce z domačimi proizvajalci nadgradenj, je pa tako, kot, da bi primerjal jabolke in češnje
Nesmisel 
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Pa še slika črpalke NH 35
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Ma ima to vozilo spoh kaj vode!!!!!! žal prejšnje trokjke ne poznam pa prosim za komentar.
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Vozilo ima 1.700 litrov vode in 100 litrov penilnega sredstva. V primerjavi s starim Unimogom ima to vozilo 1.000 litrov več vode in 100 penilnega sredstva.
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Ker je Celje blizu Rogle, bi ga lahko pripeljali pokazat, če ga imate že v garaži... 
Lep pozdrav, Sašo!
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Moja primerjava ni bila v tej smeri kot si zapisal Milek:
Glede vozila Unimog , ki bi bilo izdelano v Sloveniji je težko rečt nekaj jih je sicer so izjeme( PGE Krško in PGD Tržec poznam, kako vozili delujeta bi pa morali povprašat kolege iz teh enot) in vrjetno bo tudi naprej tako. Vozilo Unimog je zelo drago za naše razmere tako, da si ga gasilska enota težko privošči. Je pa seveda odlično vozilo in škoda, da je tako nedostopno za nas gasilce.
Še vedno me glede vozila zanima cena podvozja oz celotnega vozila. In tehnične karakteristike vozila (moč motorja, teža, itd) In seveda tudi druga gasilska oprema, ki je v vozilu in na vozilu, ter ali je vozilu doplačana kakšna dodatna oprema, ki vozilo napravi še bolj praktično?
Vsekakor je vozilo lepo in kvaliteno razvidno iz slik tako, da vam bo dolgo služilo. Želim vam srečno vožnjo in varno uporabo vozila ter čim manj intervencij!
Tudi jaz se strinjam s tem ,da bi bilo takšno primerjanje nesmisel. Moja primerjava je bila v smeri (doma izdelano vozilo in v tujini,ter na drugi strani primerjava domači gasilci in gasilci zahodnih držav katere si jemljemo za vzgled in od katerih se učimo)! No toliko o tem glede na to, da si zapisal kako je bilo glede razpisa je potem tako normalno, da je bil izbran nekdo iz razpisa.To, da pa primerjaš domače gasilce z domačimi proizvajalci nadgradenj, je pa tako, kot, da bi primerjal jabolke in češnjeNesmisel
Glede vozila Unimog , ki bi bilo izdelano v Sloveniji je težko rečt nekaj jih je sicer so izjeme( PGE Krško in PGD Tržec poznam, kako vozili delujeta bi pa morali povprašat kolege iz teh enot) in vrjetno bo tudi naprej tako. Vozilo Unimog je zelo drago za naše razmere tako, da si ga gasilska enota težko privošči. Je pa seveda odlično vozilo in škoda, da je tako nedostopno za nas gasilce.
Še vedno me glede vozila zanima cena podvozja oz celotnega vozila. In tehnične karakteristike vozila (moč motorja, teža, itd) In seveda tudi druga gasilska oprema, ki je v vozilu in na vozilu, ter ali je vozilu doplačana kakšna dodatna oprema, ki vozilo napravi še bolj praktično?
Vsekakor je vozilo lepo in kvaliteno razvidno iz slik tako, da vam bo dolgo služilo. Želim vam srečno vožnjo in varno uporabo vozila ter čim manj intervencij!
Tehnika nam lajša življenje!
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Milek, mene pa zanima nekaj okoli kabine vozila oz. modela. Kaj ni to stari model, novi pa naj bi nekako tako izgledal
Na sliki je Unimog gasilske brigade Zagreb - center
Na sliki je Unimog gasilske brigade Zagreb - center
- Priponke
-
- Unimog Rosenbauer
- 1159547612_postaja_centar_171.jpg (34.39 KiB) Pogledano 5163 krat
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Rfireman na sliki imaš vozilo Unimog iz serije (U300,400 ali 500)podobno vozilo imajo v PGE Krško je novo vozilo novi model ,prav tako kot vozilo PGE Celje, Kranj in Koper le ,da njihova vozila spadajo v serijo Unimogov (U3000, 4000 ali 5000) torej je tukaj drugačna zasnova kabine sta pa obe seriji novi. Le, da ima model , ki si ga prikazal na sliki od hrvaških kolegov prilagojeno kabino nova zasnova za lažje delo v gradbeništu in cestnih službah (večje steklo in možnost menjave strani volana in komand za opravlanje vozila) in še v določenih stvarih se razlikujeta.
Tehnika nam lajša življenje!
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Za "staro" kabino smo se odločili zaradi tega, ker se nam zdi nova oblika pač za gasilstvo malo preveč specilana. Stara oblika bo isto služila svojemu namenu tako kot je do danes (in še bo nekaj časa) na staremu Unimogu.
Od specialne opreme ni kaj veliko na vozilu. Opremljen je za izvajanje intervencij v naravi ter seveda ga bomo uporabljali tudi za druge požare, predvsem v mestnem jedru, kjer je dostop z vedno večjimi GVC-ji skoraj že nemogoč ali težko izvedljiv. Oprema je prilagojena za eno napadlano skupino (IDA, itd.), malo več cevnega materiala (C,B,H), manjši prezračevalec, itd.
Moč motorja 177 KM, končna hitrost 90 km/h, največja skupna teža vozila 10.000 kg.
Od specialne opreme ni kaj veliko na vozilu. Opremljen je za izvajanje intervencij v naravi ter seveda ga bomo uporabljali tudi za druge požare, predvsem v mestnem jedru, kjer je dostop z vedno večjimi GVC-ji skoraj že nemogoč ali težko izvedljiv. Oprema je prilagojena za eno napadlano skupino (IDA, itd.), malo več cevnega materiala (C,B,H), manjši prezračevalec, itd.
Moč motorja 177 KM, končna hitrost 90 km/h, največja skupna teža vozila 10.000 kg.
Odg: Novo vozilo PGE Celje
Aha, hvala za pojasnilo
Se mi je zdelo, da ne bi kupili novega avta pa star model
Se mi je zdelo, da ne bi kupili novega avta pa star model
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"