Novo vozilo PGE Celje

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Vrsho
moderator
moderator
Prispevkov: 1729
Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid
Kraj: Šentvid pri Ljubljani

Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Vrsho »

Na Mistarovi strani je predstavljeno novo vozilo celjskih gasilcev.

http://gasilci.org/mistar/index.php

Ob tej priložnosti bi vprašal, kako se obnese nova črpalka NH 25? Je to menjava za NH 20 ali je to čisto posebna linija črpalk?
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Mene pa zanima cena tega vozila? In zakaj Rosenbauer? A se ne bi dalo dobit takšno vozilo v domači izdelavi za nižjo ceno?
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Gregor
Prispevkov: 75
Pridružen: 30. Junij 2006, 14:25
Kraj: Šentjernej

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Gregor »

Vozilo se mora tako ali tako nabaviti prek javnega razpisa-izbran naj bi bil najugodnejši ponudnik. Je pa vprašanje koliko podjetij se je prijavilo na razpis in če so ostali ponudniki izpolnjevali vse pogoje. Kar se tiče kvalitete se domači ponudniki težko primerjajo s Rosenbauerjem.
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Črpalka v vozilu je NH 35 (na strani MiStar je prišlo do napake), v bistvu je to črpalka NH 30 (3000 l/min 10 bar, 400 l/min 40 bar), razlika je samo v krmilni plošči črpalke. :D

Kar se pa tiče primerjave med domačimi in tujimi izdelovalci.... Na razpis so se prijavili samo tuji izdelovalci (oziroma njihovi predstavniki v SLO). Izbran je bil tehnično najustreznejši ponudnik. Predhodnik tega vozila (tudi Unimog) je star 24 let in ga bomo še lep čas uporabljali. Zaradi dobrih izkušenj s tem vozilom smo se odločili, da nabavimo vozilo, katero bo po kvaliteti in tehničnih zmogljivostih doseglo enake (upamo da še boljše) uspehe, kot ga je naša stara "trojka". In mislim, da je na tem mestu škoda razpravljati o tem zakaj ne domači in zakaj tuji, ipd. Lahko se pogovarjamo o GVC itd., pri tovrstnih vozilih kot so Unimogi pa mislim, da naši izdelovalci nimajo toliko izkušenj kot jih ima npr. Rosenbauer. :wink:

LP
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Vem , da se da tudi doma naredit solidno in kvalitetno vozilo , ki zadovoljuje potrebe ! Res je da vsi proizvaljaci še niso na nekem nivoju ampak določeni pa izdelajo kvaliteno vozilo in v tem ni dvoma! Razmišlanje v smeri, da se ne da primerjat tujih proizvajalcev z domačimi se mi zdi nesmiselno ker potem tudi domači gasilci nismo dovolj dobri .......
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Vem, da so nekateri domači izdelovalci kvalitetni, toda pokaži mi enega, ki je do danes naredil nadgradnjo na Unimoga in da ni z vozilom oziroma z nadgradnjo vse OK :?: To, da pa primerjaš domače gasilce z domačimi proizvajalci nadgradenj, je pa tako, kot, da bi primerjal jabolke in češnje =D> Nesmisel :!:
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Pa še slika črpalke NH 35
Priponke
Črpalka NH 35
Črpalka NH 35
tadejS
Prispevkov: 313
Pridružen: 15. Marec 2005, 8:29
Kraj: Knežak

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a tadejS »

Ma ima to vozilo spoh kaj vode!!!!!! žal prejšnje trokjke ne poznam pa prosim za komentar.
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Vozilo ima 1.700 litrov vode in 100 litrov penilnega sredstva. V primerjavi s starim Unimogom ima to vozilo 1.000 litrov več vode in 100 penilnega sredstva.
sašo
Prispevkov: 173
Pridružen: 23. April 2004, 18:22
Kraj: Kobarid

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a sašo »

Ker je Celje blizu Rogle, bi ga lahko pripeljali pokazat, če ga imate že v garaži... 8)
Lep pozdrav, Sašo!
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Moja primerjava ni bila v tej smeri kot si zapisal Milek:
To, da pa primerjaš domače gasilce z domačimi proizvajalci nadgradenj, je pa tako, kot, da bi primerjal jabolke in češnje =D> Nesmisel :!:
Tudi jaz se strinjam s tem ,da bi bilo takšno primerjanje nesmisel. Moja primerjava je bila v smeri (doma izdelano vozilo in v tujini,ter na drugi strani primerjava domači gasilci in gasilci zahodnih držav katere si jemljemo za vzgled in od katerih se učimo)! No toliko o tem glede na to, da si zapisal kako je bilo glede razpisa je potem tako normalno, da je bil izbran nekdo iz razpisa.

Glede vozila Unimog , ki bi bilo izdelano v Sloveniji je težko rečt nekaj jih je sicer so izjeme( PGE Krško in PGD Tržec poznam, kako vozili delujeta bi pa morali povprašat kolege iz teh enot) in vrjetno bo tudi naprej tako. Vozilo Unimog je zelo drago za naše razmere tako, da si ga gasilska enota težko privošči. Je pa seveda odlično vozilo in škoda, da je tako nedostopno za nas gasilce.

Še vedno me glede vozila zanima cena podvozja oz celotnega vozila. In tehnične karakteristike vozila (moč motorja, teža, itd) In seveda tudi druga gasilska oprema, ki je v vozilu in na vozilu, ter ali je vozilu doplačana kakšna dodatna oprema, ki vozilo napravi še bolj praktično?

Vsekakor je vozilo lepo in kvaliteno razvidno iz slik tako, da vam bo dolgo služilo. Želim vam srečno vožnjo in varno uporabo vozila ter čim manj intervencij!
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Milek, mene pa zanima nekaj okoli kabine vozila oz. modela. Kaj ni to stari model, novi pa naj bi nekako tako izgledal :?: :shock:
Na sliki je Unimog gasilske brigade Zagreb - center
Priponke
Unimog Rosenbauer
Unimog Rosenbauer
1159547612_postaja_centar_171.jpg (34.39 KiB) Pogledano 5163 krat
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Rfireman na sliki imaš vozilo Unimog iz serije (U300,400 ali 500)podobno vozilo imajo v PGE Krško je novo vozilo novi model ,prav tako kot vozilo PGE Celje, Kranj in Koper le ,da njihova vozila spadajo v serijo Unimogov (U3000, 4000 ali 5000) torej je tukaj drugačna zasnova kabine sta pa obe seriji novi. Le, da ima model , ki si ga prikazal na sliki od hrvaških kolegov prilagojeno kabino nova zasnova za lažje delo v gradbeništu in cestnih službah (večje steklo in možnost menjave strani volana in komand za opravlanje vozila) in še v določenih stvarih se razlikujeta.
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Milek
Prispevkov: 491
Pridružen: 21. Oktober 2002, 23:42
Kraj: Celje

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a Milek »

Za "staro" kabino smo se odločili zaradi tega, ker se nam zdi nova oblika pač za gasilstvo malo preveč specilana. Stara oblika bo isto služila svojemu namenu tako kot je do danes (in še bo nekaj časa) na staremu Unimogu. :D
Od specialne opreme ni kaj veliko na vozilu. Opremljen je za izvajanje intervencij v naravi ter seveda ga bomo uporabljali tudi za druge požare, predvsem v mestnem jedru, kjer je dostop z vedno večjimi GVC-ji skoraj že nemogoč ali težko izvedljiv. Oprema je prilagojena za eno napadlano skupino (IDA, itd.), malo več cevnega materiala (C,B,H), manjši prezračevalec, itd. :lol:

Moč motorja 177 KM, končna hitrost 90 km/h, največja skupna teža vozila 10.000 kg.
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: Novo vozilo PGE Celje

Odgovor Napisal/-a rfireman »

Aha, hvala za pojasnilo #-o
Se mi je zdelo, da ne bi kupili novega avta pa star model :mrgreen:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Odgovori