MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Zanimiv je mini pumper iz tajvana. Ena naših enoz razmišlja o takem!? Za delo po ozkih ulicah.
Darko
Darko
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Darko, zanimivo razmišljanje o teh mini-midi-maxi vozilih.
Saj če pogledamo, večina HTV-jev v slovenskih enotah je tako nekje v teh merah (mini/midi) torej razni sprinterji, transporterji ali pa terenci.
Torej tople vode ne bomo odkrili.
Se pa strinjam, da bi lahko država enotam, ki pokrivajo "že v startu zafurane" projekte (npr. Pomurska AC) nabavila ustrezna vozila za posredovanje na teh terenih. Pač nabava po vzorcu "tunelcev" - rabimo to, to in to, gabariti vozil ne smejo presegati *** x *** x *** , faktura na DARS in je.
Vsaka šola nekaj stane, pa naj, če so šparali za pesek in asfalt dajo za ustrezna vozila.
Saj če pogledamo, večina HTV-jev v slovenskih enotah je tako nekje v teh merah (mini/midi) torej razni sprinterji, transporterji ali pa terenci.
Torej tople vode ne bomo odkrili.
Se pa strinjam, da bi lahko država enotam, ki pokrivajo "že v startu zafurane" projekte (npr. Pomurska AC) nabavila ustrezna vozila za posredovanje na teh terenih. Pač nabava po vzorcu "tunelcev" - rabimo to, to in to, gabariti vozil ne smejo presegati *** x *** x *** , faktura na DARS in je.
Vsaka šola nekaj stane, pa naj, če so šparali za pesek in asfalt dajo za ustrezna vozila.
LP iz Celja
Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)

Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Jaz pa mislim da je ravno teh prometnih nesreč največ. Naši gasilci imajo v WV transporterju komplet opremo ta tehnično reševanje,prav tako pa tudi za razsvetljevanje in požarno varovanje. Tak da v prvi bojni liniji je HTV v večini prometnih nesreč čisto dovolj. In mislim da so vsi terenci in osebni avtomobili skoraj enako široki kot WV, tak da je vseeno bolj smiselen nakup kombija.Marolt napisal/-a:No sicer odlično vozilo za prvo vozilo (bolje kakor nič) samo če gledam realno je malo nesreč kjer je potrebno samo rešiti ponesrečenca. Je vedno kombinacija vsega od reševanja ponesrečenca požarnega varovanja osvetlitve sanacije nevarnih snovi... Za moje pojme in tudi večina enot posreduje saj z 2 (HTV+GVC)ali 3 (ali HTV+GVC+TRV-2D) vozili v prometni nesreči.
Za moje pojme je to čistodržave o gradnji naših cest.
Če pa avto gori pa tak gre prvi naprej GVC in potem vse ostalo.
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
darko napisal/-a:Predlagam nabavo 37 k litrskih vozil za enote 2.kat za vožnjo po hc.
Darko
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Prilagoditev vozila stane 50k€ prilagoditev AC pa 500 000 k€.
Z znanjem raste dvom!
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Kolikor se spomnim da je pri odprtju avtoceste novinar vprašal zakaj še ni odstavnega pasu pa so rekli odgovorni z darsa da to ni potrebe. No zdej pa naj še odstavni pas naredijo. Pa gasilcem naj nam zraven kupijo še nova vozila
p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Pomurska avtocesta:miso81 napisal/-a:p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
Glede na gostoto tako današnjega kakor tudi predvidenega prometa, je bila v letu 2002 z vidika gospodarnosti naložbe izdelana študija možnih racionalizacij normalnih prečnih profilov na avtocesti Maribor – Pince: izgradnja avtoceste od Maribora do Pernice z odstavnimi pasovi, v profilu 24,6 metra, v nadaljevanju do meje z Madžarsko pa v profilu 21,2 metra brez odstavnih pasov, vendar z zadostnim številom odstavnih niš (to je predvidoma vsakih 1.000 m, pri čemer so možna odstopanja, odvisno od primernosti lokacije, to je med 800 in 1.200 m). Vsi ostali elementi ceste, razen širine voznih pasov in širine ločilnega pasu, so dimenzionirani na polni profil.
FIREFIGHTERS we are reversing new side!


Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Pomurska avtocesta:M-Coky napisal/-a:miso81 napisal/-a:p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
Glede na gostoto tako današnjega kakor tudi predvidenega prometa, je bila v letu 2002 z vidika gospodarnosti naložbe izdelana študija možnih racionalizacij normalnih prečnih profilov na avtocesti Maribor – Pince: izgradnja avtoceste od Maribora do Pernice z odstavnimi pasovi, v profilu 24,6 metra, v nadaljevanju do meje z Madžarsko pa v profilu 21,2 metra brez odstavnih pasov, vendar z zadostnim številom odstavnih niš (to je predvidoma vsakih 1.000 m, pri čemer so možna odstopanja, odvisno od primernosti lokacije, to je med 800 in 1.200 m). Vsi ostali elementi ceste, razen širine voznih pasov in širine ločilnega pasu, so dimenzionirani na polni profil.
Do Pernice ni odstavnega pasu, vsak dan gledan kako delajo, si pa bom med vikendom vzel čas in šel zmerit širino vozišča!
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Tole piše na spletni strani DARS-a: http://www.dars.si/Default.aspx?mod=Akt ... 699&lang=2 Šlo pa je za izdelano študijo možnih racionalizacij normalnih prečnih profilov na avtocesti Maribor – Pince. In verjetno od tod odstavni pas...rok č napisal/-a:Do Pernice ni odstavnega pasu, vsak dan gledan kako delajo, si pa bom med vikendom vzel čas in šel zmerit širino vozišča!
FIREFIGHTERS we are reversing new side!


Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Naj bo odstavni pas ali pa ne se dostikrat zgodi da ni razlike saj "nabijejo" vse možne pasove in potem naredi kaj z veliko mrcino ali pa malim htv takrat še bicikl ne pride najbolj prav
.
Tako da čisto podpiram male HTVje kjer je več možnosti da pride do kraja nesreče.
V Kranju je osnovna oprema za TR v vozilu 1( Puch) kateri gre vedno poleg kot PV !
pa še link z podatki če ga še kdo ni videl http://www.gasilcikranj.si/vozilo1.htm
in vozilo 2 http://www.gasilcikranj.si/vozilo2.htm kjer pa ni da ni od opreme
Kar pa se politike tiče pa vedno varčujejo kjer je najmanj potrebno...
Tako da čisto podpiram male HTVje kjer je več možnosti da pride do kraja nesreče.
V Kranju je osnovna oprema za TR v vozilu 1( Puch) kateri gre vedno poleg kot PV !
pa še link z podatki če ga še kdo ni videl http://www.gasilcikranj.si/vozilo1.htm
in vozilo 2 http://www.gasilcikranj.si/vozilo2.htm kjer pa ni da ni od opreme
Kar pa se politike tiče pa vedno varčujejo kjer je najmanj potrebno...
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Pa saj niso nič "šparali" le prekmurska ravnica je denar odnesla nekam drugam, verjetno sploh ni prišel tja.Tomkat napisal/-a:Darko, zanimivo razmišljanje o teh mini-midi-maxi vozilih.
Vsaka šola nekaj stane, pa naj, če so šparali za pesek in asfalt dajo za ustrezna vozila.
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Sej če je nesreča hujša ter na avtocesti popolna zapora prometa lahko nujne službe pridejo iz druge smeri, ker prometa ob zapori takrat ni!
je pa seveda vprašanje na koliko kilometrov so dostopi na avtocesto
je pa seveda vprašanje na koliko kilometrov so dostopi na avtocesto
gasilci smo ljudje katerim največ poneni človeško življenje zato nas velika večina tudi ostaja
LP ognjeni
LP ognjeni
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
Mislim da je na trenutni pomurski AC samo en priključek 
Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA
ognjeni napisal/-a:Sej če je nesreča hujša ter na avtocesti popolna zapora prometa lahko nujne službe pridejo iz druge smeri, ker prometa ob zapori takrat ni!
je pa seveda vprašanje na koliko kilometrov so dostopi na avtocesto
Ognjeni, mhm, vse lepo in prav.... Po tvojem.... predstavljaj si, da nek tovornjakar počiva recimo na petrolu, ali pa na tako rekoč na " SOS niši", seveda da ne ve, da je avotcesta zaprta za ves promet. Se zbudi, zalaufa tovornjak, še cel zadreman, počasi nabira hitrost, mi pa z druge smeri točno proti njemu... posledice si predstavljaj sam. No mi ki pokrivamo pomursko avtocesto, se bomo tako peljali, ko boš ti v prvem vozilu, da nam boš delal "plac", mi pa ene 3 km za tabo.
lp
dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!
*******************************************
*******************************************