MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a darko »

Zanimiv je mini pumper iz tajvana. Ena naših enoz razmišlja o takem!? Za delo po ozkih ulicah.
Darko
Priponke
toyota.jpg
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a darko »

Pa še en zanimiv MIDI iz britanije.
Darko
Priponke
pinzgb.jpg
Uporabniški avatar
Tomkat
Prispevkov: 1870
Pridružen: 4. Marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas
Kraj: Celje - Škofja vas

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a Tomkat »

Darko, zanimivo razmišljanje o teh mini-midi-maxi vozilih.

Saj če pogledamo, večina HTV-jev v slovenskih enotah je tako nekje v teh merah (mini/midi) torej razni sprinterji, transporterji ali pa terenci.
Torej tople vode ne bomo odkrili.
Se pa strinjam, da bi lahko država enotam, ki pokrivajo "že v startu zafurane" projekte (npr. Pomurska AC) nabavila ustrezna vozila za posredovanje na teh terenih. Pač nabava po vzorcu "tunelcev" - rabimo to, to in to, gabariti vozil ne smejo presegati *** x *** x *** , faktura na DARS in je.
Vsaka šola nekaj stane, pa naj, če so šparali za pesek in asfalt dajo za ustrezna vozila.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabniški avatar
saxtenor3
Prispevkov: 566
Pridružen: 13. September 2005, 15:28

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a saxtenor3 »

Marolt napisal/-a:No sicer odlično vozilo za prvo vozilo (bolje kakor nič) samo če gledam realno je malo nesreč kjer je potrebno samo rešiti ponesrečenca. Je vedno kombinacija vsega od reševanja ponesrečenca požarnega varovanja osvetlitve sanacije nevarnih snovi... Za moje pojme in tudi večina enot posreduje saj z 2 (HTV+GVC)ali 3 (ali HTV+GVC+TRV-2D) vozili v prometni nesreči.
Za moje pojme je to čisto :^o države o gradnji naših cest.
Jaz pa mislim da je ravno teh prometnih nesreč največ. Naši gasilci imajo v WV transporterju komplet opremo ta tehnično reševanje,prav tako pa tudi za razsvetljevanje in požarno varovanje. Tak da v prvi bojni liniji je HTV v večini prometnih nesreč čisto dovolj. In mislim da so vsi terenci in osebni avtomobili skoraj enako široki kot WV, tak da je vseeno bolj smiselen nakup kombija.
Če pa avto gori pa tak gre prvi naprej GVC in potem vse ostalo.
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabniški avatar
rfireman
Prispevkov: 1816
Pridružen: 2. Julij 2007, 20:03
Kraj: PGD Velenje
Kontakt:

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a rfireman »

=D>
darko napisal/-a:Predlagam nabavo 37 k litrskih vozil za enote 2.kat za vožnjo po hc.
Darko
:P ko pride do večjega požara, bi ta vozila prišla zelo prav
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabniški avatar
Skavt
Prispevkov: 476
Pridružen: 17. December 2002, 0:31
Kraj: Nadlesk- Loška dolina
Kontakt:

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a Skavt »

Prilagoditev vozila stane 50k€ prilagoditev AC pa 500 000 k€.
Z znanjem raste dvom!
miso81
Prispevkov: 17
Pridružen: 9. Junij 2006, 21:29

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a miso81 »

Kolikor se spomnim da je pri odprtju avtoceste novinar vprašal zakaj še ni odstavnega pasu pa so rekli odgovorni z darsa da to ni potrebe. No zdej pa naj še odstavni pas naredijo. Pa gasilcem naj nam zraven kupijo še nova vozila :D

p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
Uporabniški avatar
M-Coki
Prispevkov: 987
Pridružen: 4. Januar 2007, 20:02
Kraj: Malečnik

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a M-Coki »

miso81 napisal/-a:p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
Pomurska avtocesta:
Glede na gostoto tako današnjega kakor tudi predvidenega prometa, je bila v letu 2002 z vidika gospodarnosti naložbe izdelana študija možnih racionalizacij normalnih prečnih profilov na avtocesti Maribor – Pince: izgradnja avtoceste od Maribora do Pernice z odstavnimi pasovi, v profilu 24,6 metra, v nadaljevanju do meje z Madžarsko pa v profilu 21,2 metra brez odstavnih pasov, vendar z zadostnim številom odstavnih niš (to je predvidoma vsakih 1.000 m, pri čemer so možna odstopanja, odvisno od primernosti lokacije, to je med 800 in 1.200 m). Vsi ostali elementi ceste, razen širine voznih pasov in širine ločilnega pasu, so dimenzionirani na polni profil.
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
rok č
Prispevkov: 279
Pridružen: 16. Oktober 2006, 18:17
Kraj: Tam kjer se Pohorje vidi

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a rok č »

M-Coky napisal/-a:
miso81 napisal/-a:p.s. Ali e koliko more biti široka avtocesta brez odstavnega pasu
Pomurska avtocesta:
Glede na gostoto tako današnjega kakor tudi predvidenega prometa, je bila v letu 2002 z vidika gospodarnosti naložbe izdelana študija možnih racionalizacij normalnih prečnih profilov na avtocesti Maribor – Pince: izgradnja avtoceste od Maribora do Pernice z odstavnimi pasovi, v profilu 24,6 metra, v nadaljevanju do meje z Madžarsko pa v profilu 21,2 metra brez odstavnih pasov, vendar z zadostnim številom odstavnih niš (to je predvidoma vsakih 1.000 m, pri čemer so možna odstopanja, odvisno od primernosti lokacije, to je med 800 in 1.200 m). Vsi ostali elementi ceste, razen širine voznih pasov in širine ločilnega pasu, so dimenzionirani na polni profil.

Do Pernice ni odstavnega pasu, vsak dan gledan kako delajo, si pa bom med vikendom vzel čas in šel zmerit širino vozišča!
Uporabniški avatar
M-Coki
Prispevkov: 987
Pridružen: 4. Januar 2007, 20:02
Kraj: Malečnik

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a M-Coki »

rok č napisal/-a:Do Pernice ni odstavnega pasu, vsak dan gledan kako delajo, si pa bom med vikendom vzel čas in šel zmerit širino vozišča!
Tole piše na spletni strani DARS-a: http://www.dars.si/Default.aspx?mod=Akt ... 699&lang=2 Šlo pa je za izdelano študijo možnih racionalizacij normalnih prečnih profilov na avtocesti Maribor – Pince. In verjetno od tod odstavni pas...
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabniški avatar
edvard
Prispevkov: 357
Pridružen: 16. Oktober 2005, 21:02
Kraj: Komen

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a edvard »

Naj bo odstavni pas ali pa ne se dostikrat zgodi da ni razlike saj "nabijejo" vse možne pasove in potem naredi kaj z veliko mrcino ali pa malim htv takrat še bicikl ne pride najbolj prav :| .
Tako da čisto podpiram male HTVje kjer je več možnosti da pride do kraja nesreče.
V Kranju je osnovna oprema za TR v vozilu 1( Puch) kateri gre vedno poleg kot PV !
pa še link z podatki če ga še kdo ni videl http://www.gasilcikranj.si/vozilo1.htm
in vozilo 2 http://www.gasilcikranj.si/vozilo2.htm kjer pa ni da ni od opreme :wink:
Kar pa se politike tiče pa vedno varčujejo kjer je najmanj potrebno...
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabniški avatar
pbb
Prispevkov: 670
Pridružen: 6. Februar 2005, 18:20

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a pbb »

Tomkat napisal/-a:Darko, zanimivo razmišljanje o teh mini-midi-maxi vozilih.

Vsaka šola nekaj stane, pa naj, če so šparali za pesek in asfalt dajo za ustrezna vozila.
Pa saj niso nič "šparali" le prekmurska ravnica je denar odnesla nekam drugam, verjetno sploh ni prišel tja. :huh:
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
ognjeni
Prispevkov: 21
Pridružen: 13. Marec 2006, 0:39

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a ognjeni »

Sej če je nesreča hujša ter na avtocesti popolna zapora prometa lahko nujne službe pridejo iz druge smeri, ker prometa ob zapori takrat ni!
je pa seveda vprašanje na koliko kilometrov so dostopi na avtocesto
gasilci smo ljudje katerim največ poneni človeško življenje zato nas velika večina tudi ostaja

LP ognjeni
Uporabniški avatar
MHA
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Januar 2008, 15:20
Kraj: Ljutomer

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a MHA »

Mislim da je na trenutni pomurski AC samo en priključek :-k
Uporabniški avatar
gasilec77
Prispevkov: 534
Pridružen: 9. Oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

Odg: MINI-MIDI-MAXI VOZILA

Odgovor Napisal/-a gasilec77 »

ognjeni napisal/-a:Sej če je nesreča hujša ter na avtocesti popolna zapora prometa lahko nujne službe pridejo iz druge smeri, ker prometa ob zapori takrat ni!
je pa seveda vprašanje na koliko kilometrov so dostopi na avtocesto

Ognjeni, mhm, vse lepo in prav.... Po tvojem.... predstavljaj si, da nek tovornjakar počiva recimo na petrolu, ali pa na tako rekoč na " SOS niši", seveda da ne ve, da je avotcesta zaprta za ves promet. Se zbudi, zalaufa tovornjak, še cel zadreman, počasi nabira hitrost, mi pa z druge smeri točno proti njemu... posledice si predstavljaj sam. No mi ki pokrivamo pomursko avtocesto, se bomo tako peljali, ko boš ti v prvem vozilu, da nam boš delal "plac", mi pa ene 3 km za tabo. :mrgreen: :mrgreen:


lp

dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

*******************************************
Odgovori