Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
E tu si pa mal v zmoti, tisti ki ga napoti oz mu dovoli delo v operativni enoti.BRS napisal/-a:EE in MK
Žal je to vodja intervencije oziroma poveljnik. (če se kaj zgodi, pa upajmo da ne, in zadeva pride na sodišče, žal tja ne bodo vabili EE in MK, pač pa vodjo intervencije oziroma poveljnika enote in verjemite ne bodo spraševali po zdravju, ampak ali ste vedeli in kaj ste storili, da do tega ne bi prišlo, a ste človeka odstranili ker bi imel ustrezne preglede in zakaj ne,... itd.,itd.
Pa smo tam. Kako sedaj do ta pravega kadra, če se vsak otepa financ in država in lokalna skupnost???
Financiranje zdravniških pregledov je trenutno nedorečeno verjetno pa država računa, da bo ta strošek prevzela lokalna skupnost.
Kaj pa to pomeni za nas gasilce pa mislim da vemo. Dvomim da bodo župani zaradi te obveznosti povečevali sredstva za gasilstvo, ampak jih bodo le prerazporedili iz kake druge postavke kot so naprimer sredstva za opremo in podobno.
Gasilska zveza Slovenije bi morala začeti z izvajalci pogajanja o določitvi enotne cene za preglede in poskušati doseči ustrezne količinske popuste.
Lp Marko
Kaj pa to pomeni za nas gasilce pa mislim da vemo. Dvomim da bodo župani zaradi te obveznosti povečevali sredstva za gasilstvo, ampak jih bodo le prerazporedili iz kake druge postavke kot so naprimer sredstva za opremo in podobno.
Gasilska zveza Slovenije bi morala začeti z izvajalci pogajanja o določitvi enotne cene za preglede in poskušati doseči ustrezne količinske popuste.
Izračun ni povsem pravilen, saj verjetno ne bo šla celotna operativna ekipa na pridobitev specialnosti nosilca dihalnega aparata vendar bi bil strošek glede na minimalna merila še vedno 5720 EUR.Pa še izračun:
PGD IV. kategorije: 54 operativcev => 54*150=8100 evrov!!!!!
Lp Marko
Pozdravljeni;
se strinjam, da izračun ni pravilen saj je v izračunu navedeno minimalno število operativnih članov in je seveda drugačen, če je članstva 70 ali pa 100, operativnega se razumemo.
Upam, da bodo zagotovili finančna sredstva tisti, ki slepo zagovarjajo samo številke....
Sistem bi moral biti tako urejen, da ko opraviš izpit za gasilce te GZ pošlje na zdravniški, račun pa občini. Požarna varnost je namreč domena lokalnih skupnosti! Tisti del računa, ki pa bi bil dodatek osnovnega pregleda pa pokrije vsaj del ministerstvo za obrambo oz. ZiR, za koncesionarje.
LP!
se strinjam, da izračun ni pravilen saj je v izračunu navedeno minimalno število operativnih članov in je seveda drugačen, če je članstva 70 ali pa 100, operativnega se razumemo.
Upam, da bodo zagotovili finančna sredstva tisti, ki slepo zagovarjajo samo številke....
Sistem bi moral biti tako urejen, da ko opraviš izpit za gasilce te GZ pošlje na zdravniški, račun pa občini. Požarna varnost je namreč domena lokalnih skupnosti! Tisti del računa, ki pa bi bil dodatek osnovnega pregleda pa pokrije vsaj del ministerstvo za obrambo oz. ZiR, za koncesionarje.
LP!
Bolj star, bolj nor!
Financiranje (tudi) zdravniških pregledov je, kar se zakonodaje tiće, jasno določeno. V vsakem primeru zdravniški pregled plača delodajalec...zdaj kdo je delodajalec operativnemu gasilcu - se tudi ve. Seveda bodo PGD-ji in GZ-ji kot podpisniki pogodb o izvajanju JGS (v bodoče) morali vkalkulirati tudi ta strošek in se izboriti za primerne pogodbene cifre.swordfish napisal/-a:Financiranje zdravniških pregledov je trenutno nedorečeno...
Ne vem pa odkod vam cena 150 eurov po pregledu...pri nas se že in se bodo tozadevni pregledi (3. in 4. člen pravilnika) izvajali po enotni ceni 60 eurov.
lp DC
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________
Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
_______________________________________
Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
- Marjetica
- moderator

- Prispevkov: 861
- Pridružen: 29. Julij 2004, 20:06
- Kraj: Hotinja vas-mariborska regija
Seveda je vedno problem denar, toda če pomislite logično ne boste dali v tem trenutku vse operativce na pregled, ampak najpej tiste, "ki res hodijo" na intervencije. In naj mi nihče ne reče, da se vsi operativci, ki so na seznamu (glede na kategorijo) operativnega članstva udeležujejo intervencij.
V Mariboru je GZ dobila ponudbe treh ponudnikov in sicer:
1. kategorija (3. čl. pravilnika) - osnovni pregled od 57 do 97 €
2. kategorija (4. čl. pravilnika) - od 152 do 203 €
V Mariboru je GZ dobila ponudbe treh ponudnikov in sicer:
1. kategorija (3. čl. pravilnika) - osnovni pregled od 57 do 97 €
2. kategorija (4. čl. pravilnika) - od 152 do 203 €
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
pregled
Ja kako pa potem mislite hoditi na obnovitvene tečaje za IDA, TER, ...?
A to pomeni, da se nobeden več ne bo izobraževal ker Marjetica sigurno ne bo pogledala skozi prste.
Če pogledamo malo z druge plati...
Tja, kamor hodimo člani našega društva na preglede je po zadnjih podatkih zakonsko predpisan pregled "težak" 120 evrov. In če to potem drži 5 let, pomeni, da je to na eno leto 24 evrov.
Pregled po prejšnjem režimu je stal cca 80 evrov in je veljal 3 leta. Torej je na leto skoraj enak znesek.
A to pomeni, da se nobeden več ne bo izobraževal ker Marjetica sigurno ne bo pogledala skozi prste.
Če pogledamo malo z druge plati...
Tja, kamor hodimo člani našega društva na preglede je po zadnjih podatkih zakonsko predpisan pregled "težak" 120 evrov. In če to potem drži 5 let, pomeni, da je to na eno leto 24 evrov.
Pregled po prejšnjem režimu je stal cca 80 evrov in je veljal 3 leta. Torej je na leto skoraj enak znesek.
Rok Ušen, GČ I. st.
Hm, malo sem zmeden. Ali do sedaj nismo pošiljali gasilcen na zdravstvene preglede?
Če malo zračunam, potem mora naše društvo (I. kat.) v petih letih poslati na zdr. pregled najmanj 15 gasilcev. To pomeni vsako leto najmanj trije gasilci na kakšno izobraževanje in pred izobraževanjem na pregled. Je to preveč zahtevno?
Ja, višja kategorija, več gasilcev na usposabljanje in tudi več na zdr. pregled. Za II. kat. to pomeni vsako leto 4 - 5 gasilcev. Ja, je že tako, da višja kategorija ne pomeni samo boljši in dražji avtomobilčke od sosednjega društva ter več opreme na lagerju, ampak je to tudi več usposabljanja.
Če malo zračunam, potem mora naše društvo (I. kat.) v petih letih poslati na zdr. pregled najmanj 15 gasilcev. To pomeni vsako leto najmanj trije gasilci na kakšno izobraževanje in pred izobraževanjem na pregled. Je to preveč zahtevno?
Ja, višja kategorija, več gasilcev na usposabljanje in tudi več na zdr. pregled. Za II. kat. to pomeni vsako leto 4 - 5 gasilcev. Ja, je že tako, da višja kategorija ne pomeni samo boljši in dražji avtomobilčke od sosednjega društva ter več opreme na lagerju, ampak je to tudi več usposabljanja.
Re: pregled
Ste posrečeni......blondi napisal/-a:Ja kako pa potem mislite hoditi na obnovitvene tečaje za IDA, TER, ...?
A to pomeni, da se nobeden več ne bo izobraževal .....
Ja kaj mislite, kdo pa sploh hodi na osnovne tečaje ali izobraževanja, kaj šele na obnovitvene tečaje tukaj na našem koncu,
Ali pa kot je napisal kasneje @Jaka, menda ne mislite, da je kdo zadnjih 10 let v naši zvezi hodil na kakšne preglede, ah, dajte no, to so res pravljice.
Imamo pač srečo, da se nobenemu ni nič zgodilo, da bi se potem spraševali o primernosti in opremljenosti gasilcev.
Ja, lepo bo, ko bo ta pravilnik kdo začel upoštevat
@Jaka, preveč računaš.
Še bolj boš zmeden.
Koliko gasilcev mora potem pa naše društvo tretje kategorije poslat na kakšen pregled v naslednjih letih ?
Bolje, da ne računamo, ker so to le pobožne želje in pričakovanja, ki se ne bodo žal kmalu uresničile.
Ste pa srečneži tam, kjer imate to urejeno.
Pozdravljeni;
ja ta tema zdravja mi zdravje rahla predvsem živčke. Polglejte vse lepo in prav, ampak ali se bo enkrat nehalo tole plazenje po kolenih in hvalisnje z blaženostjo humanosti našega poslanstva!
Ali ni dovolj, da smo pripravljeni prez plačila, ob vsaki uri, vsak dan hiteti in pomagati? Ali ni dovolj, da za opremo ki jo kupujemo za druge, plačujemo ponižno davek državi (nekaj nam ga zadnja leta cel ovrne). Ali ni dovolj, da reskiramo službe? Ne, humanost v naši državi pomeni, da moraš ponižno zbirati denar, od njega odvajati davek, za svoja dejanja si polno odgovoren z lastnim premoženjem, opremo ti predpiše država, denar pa zbereš sam, kriterije za zdravstveno stanje teh norcev predpiše minister, plačat morejo pa sami! To je dežela budal!!!
KOt sem že napisal popolnoma podpiram pravilnik, katerega smo res dolgo pruičakovali, a manjka mu zgolj en čeln!!!
Pa ne mi pisat, da nism taprav prostovoljc ker pričakujem, da mi bo ljudstvo plačalo zdravniški!
LP!
ja ta tema zdravja mi zdravje rahla predvsem živčke. Polglejte vse lepo in prav, ampak ali se bo enkrat nehalo tole plazenje po kolenih in hvalisnje z blaženostjo humanosti našega poslanstva!
Ali ni dovolj, da smo pripravljeni prez plačila, ob vsaki uri, vsak dan hiteti in pomagati? Ali ni dovolj, da za opremo ki jo kupujemo za druge, plačujemo ponižno davek državi (nekaj nam ga zadnja leta cel ovrne). Ali ni dovolj, da reskiramo službe? Ne, humanost v naši državi pomeni, da moraš ponižno zbirati denar, od njega odvajati davek, za svoja dejanja si polno odgovoren z lastnim premoženjem, opremo ti predpiše država, denar pa zbereš sam, kriterije za zdravstveno stanje teh norcev predpiše minister, plačat morejo pa sami! To je dežela budal!!!
KOt sem že napisal popolnoma podpiram pravilnik, katerega smo res dolgo pruičakovali, a manjka mu zgolj en čeln!!!
Pa ne mi pisat, da nism taprav prostovoljc ker pričakujem, da mi bo ljudstvo plačalo zdravniški!
LP!
Bolj star, bolj nor!
- Janez Tratnik
- moderator

- Prispevkov: 2740
- Pridružen: 7. Avgust 2002, 8:47
- Kraj: Dobračeva - Žiri
- Kontakt:
Se podpišem.Don Micky napisal/-a:Pozdravljeni;
ja ta tema zdravja mi zdravje rahla predvsem živčke. Polglejte vse lepo in prav, ampak ali se bo enkrat nehalo tole plazenje po kolenih in hvalisnje z blaženostjo humanosti našega poslanstva!
Ali ni dovolj, da smo pripravljeni prez plačila, ob vsaki uri, vsak dan hiteti in pomagati? Ali ni dovolj, da za opremo ki jo kupujemo za druge, plačujemo ponižno davek državi (nekaj nam ga zadnja leta cel ovrne). Ali ni dovolj, da reskiramo službe? Ne, humanost v naši državi pomeni, da moraš ponižno zbirati denar, od njega odvajati davek, za svoja dejanja si polno odgovoren z lastnim premoženjem, opremo ti predpiše država, denar pa zbereš sam, kriterije za zdravstveno stanje teh norcev predpiše minister, plačat morejo pa sami! To je dežela budal!!!
KOt sem že napisal popolnoma podpiram pravilnik, katerega smo res dolgo pruičakovali, a manjka mu zgolj en čeln!!!
Pa ne mi pisat, da nism taprav prostovoljc ker pričakujem, da mi bo ljudstvo plačalo zdravniški!
LP!
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
______________________________________

Kot gasilec se rodiš in večno ostaneš!
Gasilce rajši pokličite prehitro kot prepozno!
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
______________________________________

Kot gasilec se rodiš in večno ostaneš!
Gasilce rajši pokličite prehitro kot prepozno!
Pozdravljeni!
Moje mnenje:
Pravilnik je bil težko pričakovan in potreben. Na tem področju je zakonodajalec opravil svoje delo. Zakonodaja v celoti predpisuje, kdo je dolžnan zagotaviti potrebna finanča sredstva. Dolžnost pooblaščenih predstavnikov društev pa je, da ustrezne službe pisno opozorijo o postopkih izvrševanja zakonske regulative in napotijo svoje operativne gasilce na opravljanje zdravniških pregledov. Ni brezpredmetno pripomniti, da mora vsako gasilsko društvo pridobiti in hraniti v svojem arhivu zdravniška spričevala.
Pa lep pozdrav,
Dušan Bosnar
Don Micky napisal/-a:Pozdravljeni;
ja ta tema zdravja mi zdravje rahla predvsem živčke. Polglejte vse lepo in prav, ampak ali se bo enkrat nehalo tole plazenje po kolenih in hvalisnje z blaženostjo humanosti našega poslanstva!
Ali ni dovolj, da smo pripravljeni prez plačila, ob vsaki uri, vsak dan hiteti in pomagati? Ali ni dovolj, da za opremo ki jo kupujemo za druge, plačujemo ponižno davek državi (nekaj nam ga zadnja leta cel ovrne). Ali ni dovolj, da reskiramo službe? Ne, humanost v naši državi pomeni, da moraš ponižno zbirati denar, od njega odvajati davek, za svoja dejanja si polno odgovoren z lastnim premoženjem, opremo ti predpiše država, denar pa zbereš sam, kriterije za zdravstveno stanje teh norcev predpiše minister, plačat morejo pa sami! To je dežela budal!!!
KOt sem že napisal popolnoma podpiram pravilnik, katerega smo res dolgo pruičakovali, a manjka mu zgolj en čeln!!!
Pa ne mi pisat, da nism taprav prostovoljc ker pričakujem, da mi bo ljudstvo plačalo zdravniški!
LP!
Moje mnenje:
Pravilnik je bil težko pričakovan in potreben. Na tem področju je zakonodajalec opravil svoje delo. Zakonodaja v celoti predpisuje, kdo je dolžnan zagotaviti potrebna finanča sredstva. Dolžnost pooblaščenih predstavnikov društev pa je, da ustrezne službe pisno opozorijo o postopkih izvrševanja zakonske regulative in napotijo svoje operativne gasilce na opravljanje zdravniških pregledov. Ni brezpredmetno pripomniti, da mora vsako gasilsko društvo pridobiti in hraniti v svojem arhivu zdravniška spričevala.
Pa lep pozdrav,
Dušan Bosnar
