Ponovno smrt zaradi vretja mošta

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
toma
Prispevkov: 481
Pridružen: 9. Februar 2007, 17:45
Kraj: Mežica

Odgovor Napisal/-a toma »

Rafter napisal/-a:
MICKA napisal/-a:Nekdaj so po rovih rudnikov v te namene uporabljali živali - so manjše, bolj pri tleh.
V Mežici so uporabljali kanarčke v kletki. Žvižga 24 ur/dan, razen če odžvižga v večna lovišča.
EJ Rafter kdo ti je pa to povedal,pa še povej kje v Mežici so ga uporabljali,pa ja ne menda v rudniku,sem marsikaj slišal kaj od kanarčka pa še ne.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

MarkoŠ napisal/-a:
Gorenjci ste tukaj na boljšem , nimate mošta !
Al pa tud ne, kaj pa kuhanje žganja?
Jaz sem imel kemijo 2 pa se mi vseno zdi da destilacija in fermentacija ni eno in isto ! :D :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
M-Coki
Prispevkov: 987
Pridružen: 4. Januar 2007, 20:02
Kraj: Malečnik

Re: Ponovno smrt zaradi vretja mošta

Odgovor Napisal/-a M-Coki »

Oskar napisal/-a:Pa še nekaj me zanima, ali obstoja kakšna signalna naprava za nevarno koncentracijo CO2 v kleti ?
Obstoja: naprava za nadziranje koncentracije CO2 (senzor CO2 s semaforjem)

Infrardeči merilni sistem za ogljikov dioksid meri koncentracijo ogljikovega dioksida zraka v prostoru in izmerjene vrednosti posreduje prezračevalni napravi, ki po potrebi uravnava dovod svežega zraka.

Primeri uporabe:
* notranji prostori;
* rastlinjaki;
* pivovarne in vinske kleti;
* biotehnični in medicinski sistemi;
* merilni, regulacijski in kontrolni sistemi;
* kontrola procesnih naprav;
* povsod, kjer je treba natančno določiti poljubno koncentracijo ogljikovega dioksida.

Poleg tega meri samo vsebnost ogljikovega dioksida v območju od 0 do 3000 ppm. Koncentracija ogljikovega dioksida 3000 ppm za ljudi ni nevarna, vendar vpliva na njihovo počutje. Za ljudi škodljive koncentracije ogljikovega dioksida s to napravo ni mogoče izmeriti, saj se nahajajo zunaj merilnega območja.

Je pa na tržišču seveda več tovrstnih naprav.

P.S.: še sliki za lažjo predstavo.
Priponke
Semafor
Semafor
Senzor
Senzor
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Odgovori