EJ Rafter kdo ti je pa to povedal,pa še povej kje v Mežici so ga uporabljali,pa ja ne menda v rudniku,sem marsikaj slišal kaj od kanarčka pa še ne.Rafter napisal/-a:V Mežici so uporabljali kanarčke v kletki. Žvižga 24 ur/dan, razen če odžvižga v večna lovišča.MICKA napisal/-a:Nekdaj so po rovih rudnikov v te namene uporabljali živali - so manjše, bolj pri tleh.
Ponovno smrt zaradi vretja mošta
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.
NA POMOČ !
NA POMOČ !
Re: Ponovno smrt zaradi vretja mošta
Obstoja: naprava za nadziranje koncentracije CO2 (senzor CO2 s semaforjem)Oskar napisal/-a:Pa še nekaj me zanima, ali obstoja kakšna signalna naprava za nevarno koncentracijo CO2 v kleti ?
Infrardeči merilni sistem za ogljikov dioksid meri koncentracijo ogljikovega dioksida zraka v prostoru in izmerjene vrednosti posreduje prezračevalni napravi, ki po potrebi uravnava dovod svežega zraka.
Primeri uporabe:
* notranji prostori;
* rastlinjaki;
* pivovarne in vinske kleti;
* biotehnični in medicinski sistemi;
* merilni, regulacijski in kontrolni sistemi;
* kontrola procesnih naprav;
* povsod, kjer je treba natančno določiti poljubno koncentracijo ogljikovega dioksida.
Poleg tega meri samo vsebnost ogljikovega dioksida v območju od 0 do 3000 ppm. Koncentracija ogljikovega dioksida 3000 ppm za ljudi ni nevarna, vendar vpliva na njihovo počutje. Za ljudi škodljive koncentracije ogljikovega dioksida s to napravo ni mogoče izmeriti, saj se nahajajo zunaj merilnega območja.
Je pa na tržišču seveda več tovrstnih naprav.
P.S.: še sliki za lažjo predstavo.
FIREFIGHTERS we are reversing new side!


