Vozni park-PGD NOVA CERKEV

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
nejc321
Prispevkov: 367
Pridružen: 2. Oktober 2006, 16:13

Vozni park-PGD NOVA CERKEV

Odgovor Napisal/-a nejc321 »

Mene pa zanima če ve kdo kaj več o vozilih, ki jih bodo oz. so jih prevzeli ob njihovi 100 letnici :?: :?:


Vozila so na spodnji sliki. Ta vozila so GVC 16/25 (ATEGO 1328 4X4), AC 16/80 (MAN 19.343) in pa PV-1. Sprinterja pa so že prevzeli ob njihovi 90 letnici.

Hvala za odgovore.

LP
Priponke
Vozni park-PGD NOVA CERKEV.jpg
sasolovrenc
Prispevkov: 316
Pridružen: 7. Marec 2007, 17:30

Odgovor Napisal/-a sasolovrenc »

Zelo lepa vozila. Res bi bilo super či bi kdo kaj več povedal o njih.

Zanima pa me kakšna vozila so PGD NOVA CERKEV imeli do sedaj (ker če prav razumem so sedaj prevzeli kr tri vozila)?

AC 16/80 (MAN 19.343) ali je 24/80?

LP 8)
Uporabniški avatar
nejc321
Prispevkov: 367
Pridružen: 2. Oktober 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a nejc321 »

Ne ne. AC je 16/80.

Tole je mislim da starejši vozni park.
Priponke
Vozni park-PGD NOVA CERKEV(stara slika).jpg
Uporabniški avatar
LeonK
Prispevkov: 368
Pridružen: 4. Marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a LeonK »

Zanima me predvsem kdo je delal nadgradnjo obema GVC-jema in koliko denarja so morali porabiti za ta čudovot vozni park?
Vse pohvale :lol:
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
Uporabniški avatar
NH30
Prispevkov: 258
Pridružen: 4. September 2006, 21:15

Odgovor Napisal/-a NH30 »

Obema je nadgradnjo naredil Elektro Turnšek iz Celja.

ATEGO 1328 4X4
Vozilo ima rezervoar za vodo 2500 litrov, vgrajeno ima kombinirano visokotlačno črpalko Ziegler FPN 10-3000-2HH, dva visokotlačna električna navijalna bobna, pnevmatski in električno vodljiv stolp za razsvetljavo mnogo dodatne opreme glede na krajevne potrebe in vso opremo po tipizaciji GZS.V podaljšku kabine so vgrajene pnevmatske stopnice.Kabina je podaljšana v originalu.Višina vozila je 2980 mm.
Slika
Slika

MAN 19.343
Vozilo ima vgrajeno visokotlačno črpalko ZIEGLER FP 16/8,dva visoko navijalna bobna ter pnevmatsko vodeno polivno napravo.Vozilo ima rezervoar z 8000 litri vode.
Slika
Slika


Več pa bo napisal kakšen gasilec iz Nove Cerkve,če je prijavljen na forumu.
Le čevlje sodi naj kopitar! F.Prešeren
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Franci »

Pohvalno. Izreden vozni park.
Me pa zanima časovni razmak med obema slikama voznega parka?
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
Fire|Man
Prispevkov: 336
Pridružen: 24. Maj 2005, 12:58

Odgovor Napisal/-a Fire|Man »

Pohvala in čestitke tut iz moje strani!
"Pa sam gasilc' sm hotu bit!"
rok č
Prispevkov: 279
Pridružen: 16. Oktober 2006, 18:17
Kraj: Tam kjer se Pohorje vidi

Odgovor Napisal/-a rok č »

Evo pa še link od njihove spletne strani:
http://www.pgdnovacerkev.si/
Samo pa imajo zadnja vrata(pri črpalki) na obeh vozilih na rolete narejena! Kaj vi menite o tem?
Uporabniški avatar
NH30
Prispevkov: 258
Pridružen: 4. September 2006, 21:15

Odgovor Napisal/-a NH30 »

Star vozni park so uporabljali še do nekaj mesecev nazaj,tko da je razlika starega in novega nekaj mesecev.Imeli pa so uporabi tudi AC 24/60 Tam 190,ki so pred leti odkupili od PGE Celje.Žal pa je lani končal popolnoma uničen v nesreči na požarih na Krasu.
Res so pomladili voznik park,velik jim je pomagal g. Jezernik.
Le čevlje sodi naj kopitar! F.Prešeren
Uporabniški avatar
LeonK
Prispevkov: 368
Pridružen: 4. Marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a LeonK »

rok č moje mnenje da imaš pri črpalki rolete ni dobro, ker če imaš navadna vrata je to boljše za strojnika, ga zaščitijo pred npr. soncem, dežem, snegom :!: , seveda je pa tudi ali boš imel rolete ali navadna vrata stvar poosameznika!
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
gasilc18
Prispevkov: 320
Pridružen: 22. Julij 2006, 14:45
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a gasilc18 »

Mislim da je tema o roletah ali vratih že nekje odprta, tako da ostanimo pri opisu teh dveh vozil.
Gasilc 18

Tistemu, ki mu hitimo na pomoč se zdi vsaka sirena pretiha !!!
Uporabniški avatar
Dušan
Prispevkov: 1420
Pridružen: 27. Julij 2003, 22:22
Kraj: Zgornja Bistrica (Tirgot)

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Za GVC 16/25 sem prepričan, da je popolnoma nov. Zanima me ali je tud AC nov ali gre za rabljeno podvozje in koliko je stalo podvozje in celotna izdelava AC??
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabniški avatar
Andraž
Prispevkov: 181
Pridružen: 31. Julij 2003, 22:00
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Andraž »

Glede na oznako podvozja 19-343 je podvozje staro že nekaj let. Zadnja številka pomeni serijo vozila. V tem primeru je to 3. Za 3 je bila še 4, sedaj pa je v prodaji serija TG. To je bolj približna razlaga, več bi lahko povedal kdo, ki se bolj spozna na tovornjake. Ugotoviti je treba kdaj so končali izdelovati serijo 3, ker po odbijačih sodeč sodi med zadnje izdelane v seriji 3. Najbolj enostavno pa bi bilo, če kdo iz Nove Cerkve napiše letnik vozila.
gasilc18
Prispevkov: 320
Pridružen: 22. Julij 2006, 14:45
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a gasilc18 »

Ali je kakšen IDA tudi v kabini, ali so samo v nadgradniji, pri GVC 16/25.
Gasilc 18

Tistemu, ki mu hitimo na pomoč se zdi vsaka sirena pretiha !!!
Uporabniški avatar
nejc321
Prispevkov: 367
Pridružen: 2. Oktober 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a nejc321 »

Če se ne motim dela g. Jezernik pri Elektro Turnšek :oops:
Odgovori