Preverite sebe in rešite zanimiv test !

Tečaji, vaje, šola ...
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Preverite sebe in rešite zanimiv test !

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Pred vami je zanimiv test. Najprej vzemite kos papirja in svinčnik in si zapišite vaše odgovore. Primer: 1- c, 2-b itd do 10. vprašanja.
Potem šele odprite celoten test v prilogi in seštejte točke ter poglejte v katero skupino spadate !

Če imate pogum lahko tudi napišete v to temo kako ste se odrezali !


Test : Kako ste pripravljeni na požar ali nesrečo

Rešite test tako, da obkrožite po en odgovor za katerega mislite, da je ustrezen, nato v poglavju Rešitve seštejte točke in poglejte v katero skupino spadate.

1.Kaj bi storili , če vam zagori olje ali mast v loncu na štedilniku ?

a.pokrili bi lonec s pokrovko ali mokro krpo
b.pogasili bi ogenj z gasilnikom
c.pogasili bi ogenj z vodo
d.umaknili bi se iz stanovanja in poklicali gasilce

2.Ali lahko ob požaru v stolpnici uporabljamo dvigalo ?

a.da
b.ne
c.da , vendar le v smeri pritličja

3.Kakšen navoj ima matica regulatorja , ki se privije na plinsko posodo s utekočinjenim naftnim plinom butan - propan ?

a.levi navoj
b.desni navoj
c.nima navoja, ker se gumijasta cev samo natakne na posodo

4.Zemeljski plin metan , ki ga koristimo v gospodinjstvu in prihaja k nam po plinovodnih ceveh je :

a.lažji od zraka in ob uhajanju sili pod strop
b.težji od zraka in se kopiči pri tleh
c.ima isto specifično težo kot zrak in se z njim idealno pomeša

5.Kakšna gasilna sredstva imate doma ali v avtomobilu ?

a.gasilnikov nimam
b.imam gasilnik v avtu
c.imam gasilnik v stanovanju in avtu
d.nameravam še kupiti kak gasilnik
e.imam gasilnik v stanovanju

6.Imate v stanovanju kakšen javljalnik dima ali plina ?

a.nimam
b.imam

7.Kaj mislite , katera jed , ki se kuha brez vašega nadzora, bo najprej zagorela ?

a.luščen fižol
b.goveje meso za juho
c.dimljena svinjska krača

8.Kaj boste storili , če se vam vnamejo saje v dimniku ?

a.v dimnik vlijemo vedro vode
b.dimnik pogasimo s aparatom na prah
c.pokličemo gasilce na telefon 113
d.pokličemo gasilce na 112
e.pustimo, da saje izgorijo

9.Ali imate hišo ali stanovanje zavarovano v primeru požara?

a.da
b.ne

10.Kaj boste najprej storili, če ovohate uhajajoč plin v stanovanju ?

a.izklopili vse električne aparate
b.zaprli dovod plina iz jeklenke ali plinske instalacije
c.napravili prepih z odpiranjem oken in vrat
d.napravili prepih in zaprli dovod plina
e.poklicali plinarno
f.poklicali gasilce
g.poklicali policijo
Zadnjič spremenil Oskar, dne 8. Maj 2007, 21:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Prilogo odprite , ko boste odgovorili na vseh 10 vprašanj. Pa brez goljufanja prosim ! :D

Komentarje tistih ki so že rešili test pa prosim berite po tem ko boste sami rešili test !
Veliko uspeha.
Zadnjič spremenil Oskar, dne 16. Maj 2007, 10:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
sabirman
Prispevkov: 463
Pridružen: 8. April 2006, 22:22
Kraj: LJ-BRDO(antiforumaši)

Odgovor Napisal/-a sabirman »

47 pik :lol:

To zato ker nimamo gasilnikov doma :twisted:
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Blasko
Prispevkov: 11
Pridružen: 13. April 2007, 10:40
Kraj: Planina

Odgovor Napisal/-a Blasko »

Neverjetnih 60 točk :lol:
Errare humanum est, in errore perservare stultum. [Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki]
Aljaž
Prispevkov: 206
Pridružen: 11. Januar 2007, 22:41
Kraj: Šempeter v Sav. dol.
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Aljaž »

Tako tako pa vendarle 52 točk še bo treba še učit :lol:

Lp
Lp. Aljaž Kotnik
Kjer je dim je tudi ogenj! Je blo, je in vedno bo!
Uporabniški avatar
Oden
Prispevkov: 91
Pridružen: 29. Januar 2007, 17:15
Kraj: dnevna soba

Odgovor Napisal/-a Oden »

59 točk
Nisem si mislu, d bom tk slab

lp
Ashes to ashes, dust to dust.
Kot Feniks se dvignil iz pepela, vstal sem, stresel s sebe blato poplav.
Uporabniški avatar
LeonK
Prispevkov: 368
Pridružen: 4. Marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a LeonK »

Skupaj 63 točk, pa ta naloga je se mi zdi, da je ista Oskar v tvoji knjigi O gasilcih in gasilstvu malo drugače :lol:
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
Uporabniški avatar
alexsander
Prispevkov: 17
Pridružen: 22. April 2007, 3:23
Kraj: dragatuš

Odgovor Napisal/-a alexsander »

ja jih je 60 ampak lahko bi blo bulše.
najlepše je biti gasilec in pomagati vsem ,ki to potrebujejo!!
Uporabniški avatar
MICKA
Prispevkov: 1928
Pridružen: 31. December 2002, 16:25
Kraj: Slovenski Javornik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MICKA »

90+, tako da je vse v redu. Določena vprašanja so malo dvolična, ampak kar v redu.

LP
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Brez švinglanja točno 70 točk
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
teoretik
Prispevkov: 348
Pridružen: 2. April 2007, 17:56
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a teoretik »

77 točk
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
Uporabniški avatar
Marjetica
moderator
moderator
Prispevkov: 861
Pridružen: 29. Julij 2004, 20:06
Kraj: Hotinja vas-mariborska regija

Odgovor Napisal/-a Marjetica »

75 točk (še kar) - presneti navoj :lol:
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabniški avatar
ANDY
Prispevkov: 1512
Pridružen: 7. November 2004, 18:34
Kraj: RAČE pri Mariboru

Odgovor Napisal/-a ANDY »

6.Imate v stanovanju kakšen javljalnik dima ali plina ?

a.nimam
b.imam

9.Ali imate hišo ali stanovanje zavarovano v primeru požara?

a.da
b.ne


Po moje lahko zaradi teh dveh uprašanj padeš globoko navzdol, saj je vsako vredno 10 točk- in to zame niso uprašanja iz splošnega gasilskega znanja
Oki daj jih zamenjaj!!!
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Franci »

62 pik, lahko pa bi bilo boljše. 8)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Ej moj Andy, saj vprašanja niso namenjena samo gasilcem , ampak prvenstveno občanom !Micka , nič ni dvoumno, samo odločiti se je treba za najboljšo vatianto , ki je na voljo. :wink:
Zelo sem vesel , da ste pošteno podali svoj rezultat. Naš forum obišče veliko gostov negasilcev in upam , da jim bo test všeč in se bo kdo ob njem zamislil !
Test je moje avtorsko delo in vam ga ponujam , za vašo uporabo in popstritev kakšnih predavanj za občane in tudi gasilce.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Odgovori