Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilske zaščitne čelade

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Gasilske zaščitne čelade

Objava Jani » 8. oktober 2002, 13:17

Zdravo!

Tja, nekam do pomladi nameravamo kupiti nekaj čelad. Do sedaj sem vse svoje karte stavil na Rosenbauerjeve konje! Hopla, oprostite, mislil sem čelade! :oops:
No zdaj sta pa Mežan in Fireman s Helmtestom vse moje teorije postavila na glavo, saj se je HEROS II uvrstil na odlično, skoraj zadnje mesto (takoj poleg CASCO-ta). :?
Najboljši čeladi (med testiranimi) na bi bili Bullardova H3000 GLOV http://www.bullardextrem.com in Schuberthova F 110 H2 http://www.schuberth.de/feuerwehr/f110.htm , ki pa še najbolj spominjata na stare "švabske" čelade in svojih gasilcev nikakor nočem smešit pred ostalimi! :roll:

Sedaj me pa prav zanima, kaj si vi mislite o čeladah. Seveda je najbolje najprej malo pregledat test:

http://www.unfallkassen.de/fhelm.html

Me zanima, če se je vaše mnenje kaj spremenilo, saj je na anketi premočno zmagala ravno Rosebauer čelada.

lp Jani :mrgreen:
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava binep » 8. oktober 2002, 13:32

V našem društvu imamo čelade rosenbauer - heros, ker nam jih je pred časom kupila zveza. Letošnje leto smo v društvu kupili še eno čelado za poveljnika PGD in tudi mal nismo razmišlal, da bi kupili kakšno drugo znamko, ker je najbolje, da se vseskozi držiš iste znamke če ne je v društvu preveč različnih znamk.
Tudi v službi imamo trenutno zaposlenih 49 gasilcev in prav vsi nosimo čelade rosenbauer, ker zaenkrat ni bilo kakšnih pritožb čez njih, ravno pred tednom dni pa so nam v čelade namontirali še mikrofone za radijske postaje, tako da z napadalcem lahko zelo kvalitetno komuniciraš preko radijske zveze, pa še ročne postaje mu ni treba nositi v rokah.
Zares odlična stvarca :) :) :)

LP

Bine
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 545
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Objava matjaž » 8. oktober 2002, 13:38

Ker testa še nisem nisem bral, moje mnenje ne more biti objektivno. Bi pa rad povdaril nekaj. Mnogokrat sem na Nemških TV postajah gledal oddaje v kateri so med seboj primerjali razne znamke in tipe avtomobilov. A glej ga zlomka, na vseh testih so prepričljivo zmagali in se skoraj odlično obnesli LE Nemški proizvajalci avtomobilov (M-B, BMW, VW,...). Zato na tem mestu iz zgoraj navedenih razlogov, izražam skeptičnost do objektivnosti testa. Če sem s tem koga deskriditiral, sem mu na tem mestu javno opravičujem.

LP!

Matjaž

P.S.: Ker sem imel pred kratkim priložnoste čelade takšne oblike videti na glavah gasilcev, vam sporočam da res zgledajo zelo smešne :lol:
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49

Čelada

Objava Milek » 3. november 2002, 22:02

Pozdrav!
:wink: V naši enoti uporabljamo Heros čelado že več kot deset let in prav v tem času se dogovarjamo za nakup novih, ker so naše svoje že odslužile. Mislim pa, da 80% poklicnih enot v Sloveniji uporablja čelade Heros tako, da je dvom v te čelade neutemeljen. :oops:
Odločitev je pa Vaša! :shock:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Mitja Gregorič » 6. november 2002, 13:50

Pri nas vsi operativci uporabljamo čelade Casco .
:wink:
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4985
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Milek » 6. november 2002, 16:32

Jani! :P

Še ena malenkost je pri Heros čeladah... Imaš dva modela. Model HEROS ter model HEROS II. Model Heros II nima: obrobe čelade (črni trak), vizir nima zaščitne plasti proti rosenju ter proti praskam, zaščitni del za zatilje (nosilni del čelade) je iz imitacije usnja ter na zunanjem stranskem delu čelade nima plastike z napisom (zakaj točno ta plastika služi ti nebi znal povedati, če jo pa primerjam z čelado francoske izdelave pa mislim, da lahko nato plastiko priklopiš masko z sistemom za hitro namestitev).

LP 8)
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Jani » 7. november 2002, 1:17

Ja Milek,
to sem že prej dojel. Heros II na prvi pogled izgleda kot ena oskubljena različica Herosa, izdelana (kot v starih, dobrih časih) prav posebej za Balkan. Najbrž tudi ni naključje, da so za test raje izbrali Heros II. Nekaj takega je ugotovil tudi že Matjaž.

Mi še naprej ostajamo na Herosu, saj s tisto edino Casco nismo prav nič zadovoljni!

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Osebna zaščitna oprema

Objava 4Fire » 8. november 2002, 17:49

Pozdrav

Malo prebiram mnenja in ugotovitve posameznikov pa bi pokomentiral po lastnih izkušnjah, in sicer:

- Rokavice pri delu so se najbolj obnesle navadne usnjene ki jih po par uporabah z lahkoto nadomestiš ( dobro se obnesejo so lahke in v prstih imaš občutek kaj in kako si prijel, z ročnikom si tako ali tako narediš pravilen curek in si s tem zaščiten, ko pa prideš dovolj blizu žarišča te sama temperatura opozori, da ne rini z glavo skozi zid in grabil po gorečih stvareh)

- Čelada; v društvu smo v pripravljalni fazi za nabavo čelad in pri tem smo si zadali naslednje kriterije
-lahke
-čimbolj morajo zavarovati ušesa ( podkapa obvezna)
-gibljivost vratu ne sme biti omejena v primeru uporabe IDA
-mora se zapenjati na "klik" ; povezano z uporabo IDA
- po večurni uporabi te ne sme boleti glava, žuliti notranjost itd
- mora omogočiti uporabo svetilke ( ob strani )
- vizir se mora zapreti dovolj globoko da zaščiti obraz

- Škornji; trenutno testiramo Florjana 003 in moram priznati da je zadovoljil pričakovanja.

toliko za enkrat in ali ima kdo mogoče kako literaturo ali priročnik za nosilca R/P

Na pomoč dan in noč
4Fire
Be safe
ANdrej

---------------------------------------------
To finish first, first you have to finish.
Uporabnikova podoba
4Fire

Objave: 21
Registriran: 8. november 2002, 16:20

Objava Jack » 28. december 2002, 19:24

Kakor je meni znano je prej popustila bristolova obleka kot pa rosenbauerjeva celada.
Uporabnikova podoba
Jack

Objave: 154
Registriran: 28. december 2002, 16:20

Objava Jack » 26. februar 2003, 1:19

Zdravo!

Ali kdo uporablja ali pa pozna zascitne celade GALLET? Zanima me, kako so se izkazale v praksi. Ali je bolje kupiti celado Heros ali Gallet?

L.P.
Uporabnikova podoba
Jack

Objave: 154
Registriran: 28. december 2002, 16:20

Zaščitne čelade!

Objava DaRkDoG » 26. februar 2003, 12:55

Lep pozdrav!

V gasilskem društvu Zreče uporabljamo vsi GALLET-ove čelade. Naj ti povem, da po mojem mnenju ni boljše čelade. Imaš jo lahko pri prometnih nesrečah, ker vsebujejo zaščitna očala. Če greš v ogenj lahko pripneš zraven dihalni aparat in ima zaščitni vizir proti vročini. Poleg tega se pa po temi čelada sveti, saj si tako bolje opažen :shock: ....
Kot vidiš na sliki nosim čelado tudi jaz!

Na pomoč!
Uporabnikova podoba
DaRkDoG

Objave: 21
Registriran: 21. januar 2003, 22:05

Objava icko » 26. februar 2003, 18:50

Nekje sem prebral, da so imeli francoski gasilci smrtni primer z uporabo galetk. Odpela se jim je namreč zaščitna maska. To sem zasledil pred kratkim.
Uporabnikova podoba
icko

Objave: 460
Registriran: 10. januar 2003, 23:38

Objava kristjan » 28. februar 2003, 20:33

ja tudi v našem gasilskem društvu uporabljajo čelade kasko glede čelad rosenbauer me pa moti un šrauf za nastavitev pa še ušeč mi niso pa pravjo da un gumb za nastavitev se zelo rad odtrga :D
nihče drug ne gre v gorečo hišo kot gasilec
Uporabnikova podoba
kristjan

Objave: 10
Registriran: 28. februar 2003, 16:04

Objava Gregor K. » 28. februar 2003, 21:33

V našem PGD uporabljamo izključno čelade Casco, pa so kar zadovoljni. So dovolj komfortne, le plastika je mogoče manj kvalitetna.
Obleke pa seveda Bristol! Brez pripomb in problemov!

LP!
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3058
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

čelade

Objava man 14.284 » 1. marec 2003, 2:56

Pri nas uporabljamo čelade casco in niso slabe vendar imajo starejši modeli občutno prekartko zadnjo zavesico ki varuje vrat, pri novih je to izboljšano!
a pa še to nikoli ne kupujte casco čelad z zlatimi vizirji kr so totalno neuporabne v mraku pa še zlušči se zlata barva pa so zelo slabo pregledne(pa še dražje)

lp matjaž
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 974
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Naprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 1 gost