Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Organizacija gasilske veselice

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Organizacija gasilske veselice

Objava jernej_r » 2. april 2006, 23:54

V našem društvu načrtujemo organizacijo veselice in, ker smo organizatorji še neizkušeni na tem področju bi vas prosil za informacije o tem kaj vse potrebujemo za organizacijo.
Je potreben higienski minimum?
Prijava na občino?
(glede sazasa sem že dobil nekaj informacij)

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem!
jernej_r

Objave: 22
Registriran: 2. april 2006, 23:47
GE: PGD Podnanos

Objava pes » 3. april 2006, 0:03

Če imaš veselico kot veselico prijaviš na policijo, če pa imaš npr kresovanje pa moreš prijavit na upravno enoto ker gre za uporabo odprtega ognja.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Prevojc » 3. april 2006, 11:19

po novem ne rabiš več podati prijave na policijo. dovolJ je da daš prijavo na občino katera obvesti policijo.
za ostalo poglej v temo "ORGANIZACIJA VESELIC- MERITVE HRUPA.
Zoran Dernulovec

www.gasilci-prevoje.si

Ne pluvaj po tleh,
pomisli na poplave.
Uporabnikova podoba
Prevojc

Objave: 170
Registriran: 25. februar 2006, 22:30
GE: Prevoje

Objava gapi » 3. april 2006, 11:33

Prevojc je napisal:po novem ne rabiš več podati prijave na policijo. dovolJ je da daš prijavo na občino katera obvesti policijo.

Zoki tukile si ga pa mal mem pihnu, vsako prireditev je potrebno prijaviti na pristojni pol. postaji (če pa gre za večjo prireditev, katere so to pa piše v Zakonu o javnih zbiranjih in prireditveh).

Kar pa navajaš ti, je pa delno res, lokalna skupnost oz. občina ti mora dati dovoljenje za izvedbo prireditve in začasno prekomerno obremenitev z hrupom. Odločbo za prekomerno obremenitev ti lokalna skupnost izda na podlagi oprevljene strokovne ocene obremenitve okolja z hrupom (mimogrede omenjene strokovna ocena košta okoli 30k SIT).

Če pa še kdo rabi kakšne inf. sem dosegljiv po ZS!

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1843
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Milan Dernulovec » 3. april 2006, 18:19

gapi je napisal:
Prevojc je napisal:po novem ne rabiš več podati prijave na policijo. dovolJ je da daš prijavo na občino katera obvesti policijo.

Zoki tukile si ga pa mal mem pihnu, vsako prireditev je potrebno prijaviti na pristojni pol. postaji (če pa gre za večjo prireditev, katere so to pa piše v Zakonu o javnih zbiranjih in prireditveh).

Kar pa navajaš ti, je pa delno res, lokalna skupnost oz. občina ti mora dati dovoljenje za izvedbo prireditve in začasno prekomerno obremenitev z hrupom. Odločbo za prekomerno obremenitev ti lokalna skupnost izda na podlagi oprevljene strokovne ocene obremenitve okolja z hrupom (mimogrede omenjene strokovna ocena košta okoli 30k SIT).

Če pa še kdo rabi kakšne inf. sem dosegljiv po ZS!

Je bila sedaj, lahko prikjučiš še eno ničlo(300. 000.00 SIT približno)
V službi ljudstva NA POMOČ!
V pripravljenosti dan in noč!
Uporabnikova podoba
Milan Dernulovec

Objave: 98
Registriran: 24. februar 2006, 15:35

Objava saxtenor3 » 3. april 2006, 19:25

Pa še najmanj en gostinec (lastnik gostilne) mora bit vključen v organizacijo :!:
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabnikova podoba
saxtenor3

Objave: 567
Registriran: 13. september 2005, 15:28

Objava Beli » 5. maj 2006, 9:10

No mene pa zanima kolk majo tajniki društev oz. predsedniki društev dela pred veselico?? Namreč sem slišal da je potrebno na občini prijaviti kolikšna bo vrednost srečolova, glavna nagrada na srečolovu ne sme spresegati 42.000 SIT drugače se mora plačati davek itd. Men osebno se zdi da je za organizacijo veselice čist preveč birokracije umes!! Tajnik sosednjega društva je rekel da že en mesec leta po občini gor in dol da je dobil vsa privoljenja. In tudi namignil da naslednje leto veselice več ne bo ravno zaradi te birokracije :!: :!: Vaše mnenje prosim.

LP
Uporabnikova podoba
Beli

Objave: 91
Registriran: 11. april 2005, 19:32

Objava pes » 5. maj 2006, 11:23

Beli je napisal:Namreč sem slišal da je potrebno na občini prijaviti kolikšna bo vrednost srečolova, glavna nagrada na srečolovu ne sme spresegati 42.000 SIT drugače se mora plačati davek itd. Men osebno se zdi da je za organizacijo veselice čist preveč birokracije umes!! Tajnik sosednjega društva je rekel da že en mesec leta po občini gor in dol da je dobil vsa privoljenja. In tudi namignil da naslednje leto veselice več ne bo ravno zaradi te birokracije :!: :!: Vaše mnenje prosim.

LP

Največ dela z veselico je z postavitvijo šotora in pospravljanjem le-tega( če to delaš sam). Kar se tiče papirjev, prijaviš na policijo, od občine pa rabiš potrdilo da so seznanjeni s prireditvijo. Pol na prijavi pa še napišeš kdo je vodja prireditve, kdo je odgovoren za varnost--ta dva se vpišeta poimensko.Navedeš še št. rediteljev in to je v večini to.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Beli » 5. maj 2006, 12:03

No pol mate pa pr vs drugačne zahteve. Vem da morš prjiavti veselico na občino in policijo, sam so pol še druge stvari kt je res higienski minimum, uporaba ozvočenja, soglasje krajevne skupnosti, soglasje za prodajo živil živalskega izvora, SAZAS,... Če se pa organizira še srečolov so pa tudi posebni pogoji!! Najvišji znesek nagrade je lahko 42.000 SIT če je večji se plača davek. Sam izkupiček srečolova pa ne sme presegati denarne vrednosti se mi zdi da 500.000 SIT ker se potem spet plača davek. Če sem se zmotil me lahko popravite!!

LP
Uporabnikova podoba
Beli

Objave: 91
Registriran: 11. april 2005, 19:32

Objava Matej_K. » 5. maj 2006, 12:41

Pa a ti resno misliš, da je že kdaj kakšno gasilsko društvo za svojo veselico uradno prijavilo srečolov? :lol:
Matej_K.

Objave: 166
Registriran: 17. maj 2004, 14:54

Objava Marjetica » 5. maj 2006, 12:46

Beli je napisal: Če se pa organizira še srečolov so pa tudi posebni pogoji!! Najvišji znesek nagrade je lahko 42.000 SIT če je večji se plača davek. Sam izkupiček srečolova pa ne sme presegati denarne vrednosti se mi zdi da 500.000 SIT ker se potem spet plača davek.
LP

Tole pa prvič slišim (ja vsega pa ne rabite obešati na veliki zvon) :? .
Sicer pa po zakonu lahko PGD organizira na leto eno veselico brez obdavčitve. :evil:
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Matej_K. » 5. maj 2006, 13:41

"Sicer pa po zakonu lahko PGD organizira na leto eno veselico brez obdavčitve. "

Marjetica, v katerem zakonu pa to piše? :shock:
Matej_K.

Objave: 166
Registriran: 17. maj 2004, 14:54

Objava jernej_r » 5. maj 2006, 17:14

Mi smo imeli na zadnjem srečelovu inšpekcijo kar nam je povzročilo zelo velike težave, ki smo jih z veliko truda rešili, zato priporočam srečelov prijaviti!
jernej_r

Objave: 22
Registriran: 2. april 2006, 23:47
GE: PGD Podnanos

Objava Milan Dernulovec » 5. maj 2006, 17:28

jernej_r je napisal:Mi smo imeli na zadnjem srečelovu inšpekcijo kar nam je povzročilo zelo velike težave, ki smo jih z veliko truda rešili, zato priporočam srečelov prijaviti!

Samo vprašam, komu??? Mogoče davčni, da bomo plačali davek še od tega, pa ne se zaj........... matr sem jezen ,ko berem vse tole!!!!! :evil:
V službi ljudstva NA POMOČ!
V pripravljenosti dan in noč!
Uporabnikova podoba
Milan Dernulovec

Objave: 98
Registriran: 24. februar 2006, 15:35

Organizacija veselice!!!

Objava gasilec janez » 8. maj 2006, 9:42

Vedno več je treba imeti papirjev za organizacijo veselice, mislim da nobeno društvo nima vseh papirjev pri veselici ( na nobeni veselici nimajo vsi natakarji in kuharji živilskega pregleda).
Jaz vedno prijavim veselico na policiji, ter občini, pa nikjer drugje.
Če nas bodo zajebavali, bomo pa zaprli PGD. Od občine dobimo dobrih 200 jurjev, pol pa pa preživi čez celo leto, kakor veš in znaš. Edino gasilci v našem kraju enkrat na leto organiziramo fešto za cel kraj, da s tem zaslužimo kakšen tolar, da sploh lahko preživimo čez celotno leto.
Te barabe lopovske bodo pa nam, ki delamo zastonj kazni pisal ( tržni inšpektorji, SAZAS itd.).
Kar naj probajo, s takšnim početjem bo propadlo kar precej prostovoljnih društev.
[/b]
Gasilci moramo skupaj držat.
Uporabnikova podoba
gasilec janez

Objave: 24
Registriran: 2. februar 2005, 19:32

Naprej

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov