VULKAN

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mateja »

:)

Zivjo!

Ah, Metod, hvala vseeno, ker si se potrudil. Bom vprasala Darjo. Vsekakor se pa odpirajo nova vprasanja sproti. Ampak res pa ne vem, kako bo sedaj s prijavljanjem na tecaje, ker dejansko bom potem lahko v drustvu sama poslala vse stvari naprej, ce bom imela geslo samo jaz, soglasja predsednika in poveljnika nekako ne bo, ali pac? A se je ze kdo na nov nacin prijavil na kaksen tecaj?

Lp, Mateja

PS: V Münchnu so se zaceli pomladni dnevi. to je kar praznik tukaj, tocijo pivo, v litrskih kruglah - malo pivo je pa pol litra - haha, to je pa se za gasilske mere obilno. Ok, malo sem ven iz teme, se mi zdi pa lepo, da veste .... :lol: :lol: :lol:
Znanost se ni začela z nami.
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Vulkan

Odgovor Napisal/-a Mateja »

Zivjo!

Res moram pohvaliti Vulkan. Na svoja vprasanja sem dobila odgovor tudi iz Logosa, kar se mi zdi zelo dobro, odgovori so konkretni, kar je se bolje!

Glede na to, da sem trenutno v tujini, sem pa sploh navdusena, da imam dostop do svojega dela kar od tukaj! Tako lahko ves cas preverjam in spremljam, kaj se dogaja doma - haha, ceravno je tajnica kakih 400 km od doma, delo drustva poteka normalno.

Ko bomo enkrat drustva tako dalec, da bomo imeli svoje e-naslove vsi, da bo to posto preverjal tajnik, da se bodo vodile e-knjige poste in ostalega - ja, a obstaja kaksen program za vodenje knjig - mislim ne najbolj zakompliciranega, kakrsne uporabljajo podjetja.

Torej ja, vesela sem, da Vulkan dela, se bolj pa to, da smo imeli GAS pravocasno koncan in smo tako lahko sporocali pripombe, ampak sedaj imamo pa le narejeno! :D

Lp iz Bavarske

Mateja
Znanost se ni začela z nami.
Uporabniški avatar
Mato
Prispevkov: 189
Pridružen: 12. Marec 2003, 9:23
Kraj: Bukovica

Odgovor Napisal/-a Mato »

Živjo!

Ali smo že nekaj hvalili, pa se že vse kvari.
Ob začetku je vulkan deloval sedaj pa še iskanje
ne deluje več, kaj da bi še kaj resno vnašal.
ali kdo ve kaj več :?: mogoče zmanjkuje zaleta (goriva)
temu našemu vulkanu :!: :?:
Mato
Počasi da ne ustrelite (pogasite) samega sebe!! (vojak Švejk)
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Simona je napisala: :lol:
Pustimo Vulkanu zaživeti in s skupnimi močmi dosežimo, da bo to program, ki nam bo v pomoč in ne v breme. Na začetku bo vsekakor nekaj težav in hude krvi, ampak z veliko mero dobre volje in pozitivnim pristopom sem mnenja, da vse to lahko presežemo in na koncu dobimo res uporabno orodje.
lp DC
Uporabniški avatar
metodg
Prispevkov: 893
Pridružen: 12. Julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.
Kraj: Brezje na Gorenjskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a metodg »

Mato napisal/-a: Ali smo že nekaj hvalili, pa se že vse kvari.
Ob začetku je vulkan deloval sedaj pa še iskanje
ne deluje več, kaj da bi še kaj resno vnašal.
ali kdo ve kaj več :?: mogoče zmanjkuje zaleta (goriva)
temu našemu vulkanu :!: :?:
Mato, pri meni deluje vse popolnoma normalno!
Danes sem preizkusil tiskanje na obrazec za gasilsko izkaznico. Vse dela normalno...

Metod G. :D
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabniški avatar
Mateja
HazMat Team
Prispevkov: 524
Pridružen: 10. April 2003, 23:42
Kraj: Topole in Gornji Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mateja »

Tudi meni deluje vse normalno. Res je, da so se pojavile nekatere napake, ki ne vem, od kod izvirajo - npr. 75-letnica je bila tri leta po ustanovitvi drustva ze clanica, pa je njen vstop zabelezen 15.1.1990. Ker sem sama vnasala stvari, vem, da ni bilo tako.

Ampak naceloma pa dobro deluje. Tudi pregledi. Res pa je, da je nacin dela malce drugacen.

Lp, mateja
Znanost se ni začela z nami.
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Hja, Vulakn, ravno smo se začeli navajati na gas....ampak, saj bo, samo ne vem, zakaj ni raje narejen program, katerega bi imeli v računalniku in bi se avtomatsko podatki osveževali preko neta, ko bi dostopili do njega...kakor protivirusni programi. Imaš ga inštaliranega, ko pa dostopiš do neta, se nekaj sekund dodajajo novosti.... :?:
Uporabniški avatar
metodg
Prispevkov: 893
Pridružen: 12. Julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.
Kraj: Brezje na Gorenjskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a metodg »

Po pravici povedano, je meni bolj všeč tako kot je. Imaš stalno najbolj sveže podatke dostopne na katerikoli lokaciji že si.
Tak način dela z VULKANOM mi je že kar nekajkrat prišel zelo prav in upam, da bo tak tudi ostal...

Metod G. 8)
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Ma ja, saj, kaj se dostopnosti tiče,je ok. Drugače, da se moraš zmeraj povezovat na net za kaj predelat....pa nimajo vsi hitrega in dobrega dostopa. Jaz ga imam, v službi, recimo pri gasilcih pa mi šiba z 33.6 kb/s...
Rolf
Prispevkov: 239
Pridružen: 23. Oktober 2002, 10:00
Kontakt:

Sumniki v Vulkanu

Odgovor Napisal/-a Rolf »

Zanima me, ce ima se kdo probleme s sumniki v Vulkanu in kako to popravit.

Zdej vidm, da imam probleme tudi tukaj :)
Uporabniški avatar
metodg
Prispevkov: 893
Pridružen: 12. Julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.
Kraj: Brezje na Gorenjskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a metodg »

Naloži novejšo verzijo internet explorerja (5.5 ali 6.0), pa ne boš imel nobenega problema več...

Metod G. :D
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Rolf
Prispevkov: 239
Pridružen: 23. Oktober 2002, 10:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rolf »

Sej to je hec ker imam Explorer 6.0, pa regionalne nastavitve postimane pa vseeno ne dela.
Uporabniški avatar
metodg
Prispevkov: 893
Pridružen: 12. Julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.
Kraj: Brezje na Gorenjskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a metodg »

Poiozkusi še naložiti Service Pack 1.

Metod G. 8)
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

View>Encoding>Central European (Windows)
mico
Prispevkov: 83
Pridružen: 16. Januar 2003, 6:45
Kraj: velenje

Odgovor Napisal/-a mico »

Naj mi nekdo pove kakšen je postopek za pridobitev novih gasilskih izkaznic.

lp
Odgovori