Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
denzo

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a denzo »

saša Lovrenčič popolnoma se strinjam s teboj, kar si napisal je ena velika resnica, dokler bo tako, bodo posamezna društva tudi tako delala ker si denar zbirajo sama, Ko bomo dobili od države je pa prav da se držimo redu in pravil :twisted:
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a Pero »

Darko kaj si hotel povedati s tem?
Če vprašaš nekoga pri nas ti bo napisal isto. Vse svoje želje ter še kaj več, da lajže upraviči stroške in malo dvigne pomembnost in cenjenost svojega dela. Tudi si pozabil napisat, da je v ameriki večian gasilcev poklicnih. Zanimivo, da imajo v "osnovni" ceni IDA ter plazalni pas kot osebno opremo ...
- radijska postaja 1000$ ?
- IDA 4000$ ?
Se ti ne zdi cena malo pretirana? Resnica je čisto drugačna. Pri nas ni niti poklicne enote, ki bi svoje člane opremljala tako kot je na sliki...

Sploh pa govorimo o rabljenih oblekah. Malo poglej po ebay-u ter po foromih, pa boš hitro našel ceno za rabljeno obleko v ZDA.
Prvi zadetek:
http://www.ebay.com/itm/MORNING-PRIDE-T ... 2c7b38c74b
Slika
150$ ~ 110€ (jakna, hlače, podkapa, torba)
Ameriška firma
material: 40% PBI and 60% KEVLAR outer shell, with a snap-in liner that has a GORE-TEX moisture barrier on the outside, and a 100% NOMEX flame-resistant thermal liner on the inside
Z žepi in odsevnimi trakovi, ni "čungalunga" made in china. Se grem stavit, da je "boljša" od 80% oblek ki jih imamo trenutno v sloveniji in imajo našit znak GZS.

Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
Don't raise your voice, Improve your argument!
sasolovrenc
Prispevkov: 316
Pridružen: 7. Marec 2007, 17:30

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a sasolovrenc »

Darko, koliko ameriški VFD si sredstva nabira s kolendarji in fehtanjem? Tam poteka nabava in financiranje na drugačen način kot pri nas (vsaj v enotah v katerih imam kontakte).
Velika večina VFD (PGD) ima plačane svoje delovne ure (intervencije, izobraževanja, vaje, itd.)....tako da se ne moremo primerjati z američani. Pravih 100% prostovoljnih enot je bore malo...

Lp
Sašo
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a gapi »

Pero napisal/-a: Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
Pa še jaz eno provokativno. Koliko mislite da bi prišparalo že posamezno društvo če bi obleke kupilo v tujini, npr. v Nemčiji. Seveda take ki izpolnujjo trenutne standarde. Seveda bi bil tak nakup zavesten, da potem s temi oblekami ne bi mogli kandidirati na razpisu MORS.
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Vrsho
moderator
moderator
Prispevkov: 1729
Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid
Kraj: Šentvid pri Ljubljani

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a Vrsho »

gapi napisal/-a:
Pero napisal/-a: Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
Pa še jaz eno provokativno. Koliko mislite da bi prišparalo že posamezno društvo če bi obleke kupilo v tujini, npr. v Nemčiji. Seveda take ki izpolnujjo trenutne standarde. Seveda bi bil tak nakup zavesten, da potem s temi oblekami ne bi mogli kandidirati na razpisu MORS.
Kdo pa mislite, da bi ponujal obleke? Skoraj vsi proizvajalci oblek imajo zastopnike v Sloveniji in običajno je politika taka, da blago ponujajo zastopniki v svoji državi. Govorim iz izkušenj.
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a darko »

Tovariši - prilepil sem zanimivo slikco z opisom cene po artiklih.
Nič nisem komentiral, nič nisem nalagal. Nič nisem prepričeval. Tako skico bi rabili tudi V SLO.

Večina enot iz SLO kupuje obleke na evropskem trgu in tako je tudi prav. Cene so evropske.
Seveda pa unikatna obleka z razno raznimi spremembami ne more biti poceni.
Seveda obleka z zelo kvalitetnimi materiali ne more biti poceni.

Koliko stane obleka ob velikem razpisu pa spremljam že več let in poznam točne številke.
GZS je realizirala že več takih razpisov in iz sredstev gasilske znamke dobivate obleke po ugodni ceni.

In še ena novost-v kratkem boste lahko kupovali obleke različnih barv, dizajnov in krojev.
Ne boste omejeni z ničemer, razen s standardom kvalitete. V naši tipizaciji ne bo več samo plava barva zaščitnih oblek.

Sicer se pa na obleke ne spoznam ravno veliko, tako da ne bom več komentiral.
Darko
matej bajc

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a matej bajc »

Pozdravljeni !!

Varnost gasilcev je vsekakor na prvem mestu. Smo v takem času, da so tudi papirji in certifikati pomembni.

Kot zgleda so obleke še ustrezne (lahko, da se motim), da jih celo uradno donirajo v drugo državo:

Pomoč porabskim Slovencem

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/slovensk ... 174257698/
Nekje na 14 minut prispevek o obisku. Humanitarna akcija, pomoč z intervencijskimi oblekami za porabske Slovenske, katere je darovalo podjetje vojaskaoprema.si iz Škofje Loke. Več v prispevku...
Lep dan še naprej !!
josip
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Februar 2014, 20:29

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a josip »

Papirji omenjenih oblek:
Priponke
MoD25A.PDF
(2.68 MiB) Prenešeno 207 krat
MoD24A.PDF
(2.86 MiB) Prenešeno 132 krat
1e.BTTG Cert. and test report no,13718.1.pdf
(2.61 MiB) Prenešeno 155 krat
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a mundat »

vse v redu in prav...kje pa je v slovenskem jeziku? To vas bo vprašal inšpektor. Kje pa je SLOVENSKA izjava o skladnosti?
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabniški avatar
tam5500
Prispevkov: 128
Pridružen: 22. Januar 2010, 11:37

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a tam5500 »

pa to sem jest nekej časa nazaj razlagal,

če obleko kupiš izven slovenije, lahko dobiš samo papirje v tistem jeziku, kjer si kupil in to bi moralo zadostovati
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a mundat »

tam5500 napisal/-a:pa to sem jest nekej časa nazaj razlagal,

če obleko kupiš izven slovenije, lahko dobiš samo papirje v tistem jeziku, kjer si kupil in to bi moralo zadostovati
pa na žalost ne zadostuje. Tak pač je...
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Maverik
Prispevkov: 93
Pridružen: 20. Marec 2005, 0:08
Kraj: obala

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a Maverik »

matej bajc napisal/-a:
Kot zgleda so obleke še ustrezne (lahko, da se motim), da jih celo uradno donirajo v drugo državo:
Ne samo to, zanimivo je bilo tudi na postojnskem vidit lep del avstrijcev opremljenih v te obleke. Mogoče se tam pri njih trgovci še niso tako zavzeli v antipropagando :) :twisted:
kaplar
Prispevkov: 25
Pridružen: 2. Januar 2013, 18:45
GE: pgd žerovnica

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a kaplar »

Ja, pa tudi slovenskih je bilo kar nekaj v teh oblekah. Zanimivo pa, da nikogar ni motilo. V sili hudič še muhe je!
Uporabniški avatar
Mayamaya
Prispevkov: 256
Pridružen: 26. Januar 2014, 21:02

Re: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a Mayamaya »

Vse lepo in prav. Ampak kdor ima to obleko, naj si da našiti nanjo še vse stvari, ki jih zahteva tipizacija GZS ( žepi, karabin ipd.), drugače je obleka neuporabna. Pa zadaj naj si da tiskati napis "GASILEC", ne pa, da mu še vedno piše "FIRE" ...
Uporabniški avatar
tam5500
Prispevkov: 128
Pridružen: 22. Januar 2010, 11:37

Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare

Odgovor Napisal/-a tam5500 »

Po pogovoru z inšpektorico za gasilsko opremo, glede nakupa oblek v tujini in dokumentacije.

- kupec, ki kupi obleko v tujini (brez posrednikov) mora ob nakupu dobiti izjavo o skladnosti, navodila za uporabo, ....
- ker verjetno prodajalec v tujini nima tega v slovenskem jeziku ampak v svojem, je kupec dolžan na svoje stroške ali sam prevesti navodila in izjavo
- v kolikor prevod ni zadovoljiv, lahko nastane problem
- zaščitna oprema, katera nima EN standarda se ne sme uporabljati
- če nekdo uporablja opremo brez EN standarda in se nekaj nepričakovanega zgodi, potem pa nastanejo problemi, poškodbe se zacelijo, finančna plat pa je potem katastrofalna, šele takrat izveš koliko inštitucij imamo v Sloveniji, ki se ti bodo obesili na vrat

samo v vednost, ko se odločate za nakupe preko meje naše idealne Slovenije, no vsak 20 let nazaj je bila, danes pa ?????

moje mišljenje glede nakupa opreme: čeprav se mogoče včasih v Sloveniji določen kos opreme kupi dražje, vedno od prodajalca zahtevajte obvezno dokumentacijo in če vam prodajalec izda dokumentacijo, ki ni v skladu z zakonom, je prodajalec odgovoren za vse, vaša naloga je da zahtevate dokumentacijo, torej se bodo institucije prodajalcu obesili za vrat,
Odgovori