Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Moderator: Janez Tratnik
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
-
denzo
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
saša Lovrenčič popolnoma se strinjam s teboj, kar si napisal je ena velika resnica, dokler bo tako, bodo posamezna društva tudi tako delala ker si denar zbirajo sama, Ko bomo dobili od države je pa prav da se držimo redu in pravil 
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Darko kaj si hotel povedati s tem?
Če vprašaš nekoga pri nas ti bo napisal isto. Vse svoje želje ter še kaj več, da lajže upraviči stroške in malo dvigne pomembnost in cenjenost svojega dela. Tudi si pozabil napisat, da je v ameriki večian gasilcev poklicnih. Zanimivo, da imajo v "osnovni" ceni IDA ter plazalni pas kot osebno opremo ...
- radijska postaja 1000$ ?
- IDA 4000$ ?
Se ti ne zdi cena malo pretirana? Resnica je čisto drugačna. Pri nas ni niti poklicne enote, ki bi svoje člane opremljala tako kot je na sliki...
Sploh pa govorimo o rabljenih oblekah. Malo poglej po ebay-u ter po foromih, pa boš hitro našel ceno za rabljeno obleko v ZDA.
Prvi zadetek:
http://www.ebay.com/itm/MORNING-PRIDE-T ... 2c7b38c74b

150$ ~ 110€ (jakna, hlače, podkapa, torba)
Ameriška firma
material: 40% PBI and 60% KEVLAR outer shell, with a snap-in liner that has a GORE-TEX moisture barrier on the outside, and a 100% NOMEX flame-resistant thermal liner on the inside
Z žepi in odsevnimi trakovi, ni "čungalunga" made in china. Se grem stavit, da je "boljša" od 80% oblek ki jih imamo trenutno v sloveniji in imajo našit znak GZS.
Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
Če vprašaš nekoga pri nas ti bo napisal isto. Vse svoje želje ter še kaj več, da lajže upraviči stroške in malo dvigne pomembnost in cenjenost svojega dela. Tudi si pozabil napisat, da je v ameriki večian gasilcev poklicnih. Zanimivo, da imajo v "osnovni" ceni IDA ter plazalni pas kot osebno opremo ...
- radijska postaja 1000$ ?
- IDA 4000$ ?
Se ti ne zdi cena malo pretirana? Resnica je čisto drugačna. Pri nas ni niti poklicne enote, ki bi svoje člane opremljala tako kot je na sliki...
Sploh pa govorimo o rabljenih oblekah. Malo poglej po ebay-u ter po foromih, pa boš hitro našel ceno za rabljeno obleko v ZDA.
Prvi zadetek:
http://www.ebay.com/itm/MORNING-PRIDE-T ... 2c7b38c74b
150$ ~ 110€ (jakna, hlače, podkapa, torba)
Ameriška firma
material: 40% PBI and 60% KEVLAR outer shell, with a snap-in liner that has a GORE-TEX moisture barrier on the outside, and a 100% NOMEX flame-resistant thermal liner on the inside
Z žepi in odsevnimi trakovi, ni "čungalunga" made in china. Se grem stavit, da je "boljša" od 80% oblek ki jih imamo trenutno v sloveniji in imajo našit znak GZS.
Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
Don't raise your voice, Improve your argument!
-
sasolovrenc
- Prispevkov: 316
- Pridružen: 7. Marec 2007, 17:30
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Darko, koliko ameriški VFD si sredstva nabira s kolendarji in fehtanjem? Tam poteka nabava in financiranje na drugačen način kot pri nas (vsaj v enotah v katerih imam kontakte).
Velika večina VFD (PGD) ima plačane svoje delovne ure (intervencije, izobraževanja, vaje, itd.)....tako da se ne moremo primerjati z američani. Pravih 100% prostovoljnih enot je bore malo...
Lp
Sašo
Velika večina VFD (PGD) ima plačane svoje delovne ure (intervencije, izobraževanja, vaje, itd.)....tako da se ne moremo primerjati z američani. Pravih 100% prostovoljnih enot je bore malo...
Lp
Sašo
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Pa še jaz eno provokativno. Koliko mislite da bi prišparalo že posamezno društvo če bi obleke kupilo v tujini, npr. v Nemčiji. Seveda take ki izpolnujjo trenutne standarde. Seveda bi bil tak nakup zavesten, da potem s temi oblekami ne bi mogli kandidirati na razpisu MORS.Pero napisal/-a: Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
-
Vrsho
- moderator

- Prispevkov: 1729
- Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
- GE: PGD Šentvid
- Kraj: Šentvid pri Ljubljani
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Kdo pa mislite, da bi ponujal obleke? Skoraj vsi proizvajalci oblek imajo zastopnike v Sloveniji in običajno je politika taka, da blago ponujajo zastopniki v svoji državi. Govorim iz izkušenj.gapi napisal/-a:Pa še jaz eno provokativno. Koliko mislite da bi prišparalo že posamezno društvo če bi obleke kupilo v tujini, npr. v Nemčiji. Seveda take ki izpolnujjo trenutne standarde. Seveda bi bil tak nakup zavesten, da potem s temi oblekami ne bi mogli kandidirati na razpisu MORS.Pero napisal/-a: Pa še eno provokativno vprašanje. Koliko mislite, da bi bila cena kompleta nove zaščitne obleke, če bi nabavo vseh oblek v sloveniji v enem letu izvedla GZS preko mednarodnega razpisa?
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Tovariši - prilepil sem zanimivo slikco z opisom cene po artiklih.
Nič nisem komentiral, nič nisem nalagal. Nič nisem prepričeval. Tako skico bi rabili tudi V SLO.
Večina enot iz SLO kupuje obleke na evropskem trgu in tako je tudi prav. Cene so evropske.
Seveda pa unikatna obleka z razno raznimi spremembami ne more biti poceni.
Seveda obleka z zelo kvalitetnimi materiali ne more biti poceni.
Koliko stane obleka ob velikem razpisu pa spremljam že več let in poznam točne številke.
GZS je realizirala že več takih razpisov in iz sredstev gasilske znamke dobivate obleke po ugodni ceni.
In še ena novost-v kratkem boste lahko kupovali obleke različnih barv, dizajnov in krojev.
Ne boste omejeni z ničemer, razen s standardom kvalitete. V naši tipizaciji ne bo več samo plava barva zaščitnih oblek.
Sicer se pa na obleke ne spoznam ravno veliko, tako da ne bom več komentiral.
Darko
Nič nisem komentiral, nič nisem nalagal. Nič nisem prepričeval. Tako skico bi rabili tudi V SLO.
Večina enot iz SLO kupuje obleke na evropskem trgu in tako je tudi prav. Cene so evropske.
Seveda pa unikatna obleka z razno raznimi spremembami ne more biti poceni.
Seveda obleka z zelo kvalitetnimi materiali ne more biti poceni.
Koliko stane obleka ob velikem razpisu pa spremljam že več let in poznam točne številke.
GZS je realizirala že več takih razpisov in iz sredstev gasilske znamke dobivate obleke po ugodni ceni.
In še ena novost-v kratkem boste lahko kupovali obleke različnih barv, dizajnov in krojev.
Ne boste omejeni z ničemer, razen s standardom kvalitete. V naši tipizaciji ne bo več samo plava barva zaščitnih oblek.
Sicer se pa na obleke ne spoznam ravno veliko, tako da ne bom več komentiral.
Darko
-
matej bajc
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Pozdravljeni !!
Varnost gasilcev je vsekakor na prvem mestu. Smo v takem času, da so tudi papirji in certifikati pomembni.
Kot zgleda so obleke še ustrezne (lahko, da se motim), da jih celo uradno donirajo v drugo državo:
Varnost gasilcev je vsekakor na prvem mestu. Smo v takem času, da so tudi papirji in certifikati pomembni.
Kot zgleda so obleke še ustrezne (lahko, da se motim), da jih celo uradno donirajo v drugo državo:
Lep dan še naprej !!
Pomoč porabskim Slovencem
http://ava.rtvslo.si/predvajaj/slovensk ... 174257698/
Nekje na 14 minut prispevek o obisku. Humanitarna akcija, pomoč z intervencijskimi oblekami za porabske Slovenske, katere je darovalo podjetje vojaskaoprema.si iz Škofje Loke. Več v prispevku...
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Papirji omenjenih oblek:
- Priponke
-
- MoD25A.PDF
- (2.68 MiB) Prenešeno 207 krat
-
- MoD24A.PDF
- (2.86 MiB) Prenešeno 132 krat
-
- 1e.BTTG Cert. and test report no,13718.1.pdf
- (2.61 MiB) Prenešeno 155 krat
- mundat
- Prispevkov: 818
- Pridružen: 29. September 2008, 9:46
- GE: Gornja Radgona
- Kraj: PGD Gor. Radgona
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
vse v redu in prav...kje pa je v slovenskem jeziku? To vas bo vprašal inšpektor. Kje pa je SLOVENSKA izjava o skladnosti?
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
pa to sem jest nekej časa nazaj razlagal,
če obleko kupiš izven slovenije, lahko dobiš samo papirje v tistem jeziku, kjer si kupil in to bi moralo zadostovati
če obleko kupiš izven slovenije, lahko dobiš samo papirje v tistem jeziku, kjer si kupil in to bi moralo zadostovati
- mundat
- Prispevkov: 818
- Pridružen: 29. September 2008, 9:46
- GE: Gornja Radgona
- Kraj: PGD Gor. Radgona
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
pa na žalost ne zadostuje. Tak pač je...tam5500 napisal/-a:pa to sem jest nekej časa nazaj razlagal,
če obleko kupiš izven slovenije, lahko dobiš samo papirje v tistem jeziku, kjer si kupil in to bi moralo zadostovati
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Ne samo to, zanimivo je bilo tudi na postojnskem vidit lep del avstrijcev opremljenih v te obleke. Mogoče se tam pri njih trgovci še niso tako zavzeli v antipropagandomatej bajc napisal/-a:
Kot zgleda so obleke še ustrezne (lahko, da se motim), da jih celo uradno donirajo v drugo državo:
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Ja, pa tudi slovenskih je bilo kar nekaj v teh oblekah. Zanimivo pa, da nikogar ni motilo. V sili hudič še muhe je!
Re: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Vse lepo in prav. Ampak kdor ima to obleko, naj si da našiti nanjo še vse stvari, ki jih zahteva tipizacija GZS ( žepi, karabin ipd.), drugače je obleka neuporabna. Pa zadaj naj si da tiskati napis "GASILEC", ne pa, da mu še vedno piše "FIRE" ...
Odg: Zaščitna obleka Cosalt Ballyclare
Po pogovoru z inšpektorico za gasilsko opremo, glede nakupa oblek v tujini in dokumentacije.
- kupec, ki kupi obleko v tujini (brez posrednikov) mora ob nakupu dobiti izjavo o skladnosti, navodila za uporabo, ....
- ker verjetno prodajalec v tujini nima tega v slovenskem jeziku ampak v svojem, je kupec dolžan na svoje stroške ali sam prevesti navodila in izjavo
- v kolikor prevod ni zadovoljiv, lahko nastane problem
- zaščitna oprema, katera nima EN standarda se ne sme uporabljati
- če nekdo uporablja opremo brez EN standarda in se nekaj nepričakovanega zgodi, potem pa nastanejo problemi, poškodbe se zacelijo, finančna plat pa je potem katastrofalna, šele takrat izveš koliko inštitucij imamo v Sloveniji, ki se ti bodo obesili na vrat
samo v vednost, ko se odločate za nakupe preko meje naše idealne Slovenije, no vsak 20 let nazaj je bila, danes pa ?????
moje mišljenje glede nakupa opreme: čeprav se mogoče včasih v Sloveniji določen kos opreme kupi dražje, vedno od prodajalca zahtevajte obvezno dokumentacijo in če vam prodajalec izda dokumentacijo, ki ni v skladu z zakonom, je prodajalec odgovoren za vse, vaša naloga je da zahtevate dokumentacijo, torej se bodo institucije prodajalcu obesili za vrat,
- kupec, ki kupi obleko v tujini (brez posrednikov) mora ob nakupu dobiti izjavo o skladnosti, navodila za uporabo, ....
- ker verjetno prodajalec v tujini nima tega v slovenskem jeziku ampak v svojem, je kupec dolžan na svoje stroške ali sam prevesti navodila in izjavo
- v kolikor prevod ni zadovoljiv, lahko nastane problem
- zaščitna oprema, katera nima EN standarda se ne sme uporabljati
- če nekdo uporablja opremo brez EN standarda in se nekaj nepričakovanega zgodi, potem pa nastanejo problemi, poškodbe se zacelijo, finančna plat pa je potem katastrofalna, šele takrat izveš koliko inštitucij imamo v Sloveniji, ki se ti bodo obesili na vrat
samo v vednost, ko se odločate za nakupe preko meje naše idealne Slovenije, no vsak 20 let nazaj je bila, danes pa ?????
moje mišljenje glede nakupa opreme: čeprav se mogoče včasih v Sloveniji določen kos opreme kupi dražje, vedno od prodajalca zahtevajte obvezno dokumentacijo in če vam prodajalec izda dokumentacijo, ki ni v skladu z zakonom, je prodajalec odgovoren za vse, vaša naloga je da zahtevate dokumentacijo, torej se bodo institucije prodajalcu obesili za vrat,