Hja, količina gnojevke nam ni poznana, oceni pa se jo morda lahko s spodnje slike. Največji problem je predstavljala ledena plast pod snegom, saj je po njej popolnoma vsa voda odtekla v potok. Lastnik pa je tudi vedel, da je morda malo zgodaj za takšna opravila, a kaj ko že več let čaka na dovoljenje za povečanje gnojne jame in je zmanjkalo prostora. Pa smo spet tam...
lp Jani
Gnojevka
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
- Gregor K.
- moderator

- Prispevkov: 3046
- Pridružen: 16. Februar 2003, 13:20
- Kraj: Nekje na poti...
- Kontakt:
Torej pri večini ni več problem oziroma želja pognojiti polje/njivo ampak izprazniti gnojno jamo. Kdaj lahko kmetje trosijo gnojevko je zakonsko določeno, vendar je tudi opredeljeno, da je ne smejo trositi če je zemlja zmrznjena. Tudi izven tega obdobja! Če je zemlja zmrznjena ji gnojevka popolnoma nič ne koristi, ker gre z prvo odjugo/dežjem v najbližji potok.
Žal imam prevečkrat posla z gnojevko po drugi plati - po plati ribiške družine, ko pišemo odškodninske zahtevke itd. za poginule ribe v potokih zaradi izliva gnojevke. Kljub vsemu se stanja kar se osveščenosti kmetov tiče izboljšuje!
Če se ne motim, pa je opredeljeno celo kakšnih kapacitet morajo biti gnojne jame glede na velikost kmetij oziroma število živine v hlevu.
Žal imam prevečkrat posla z gnojevko po drugi plati - po plati ribiške družine, ko pišemo odškodninske zahtevke itd. za poginule ribe v potokih zaradi izliva gnojevke. Kljub vsemu se stanja kar se osveščenosti kmetov tiče izboljšuje!
Če se ne motim, pa je opredeljeno celo kakšnih kapacitet morajo biti gnojne jame glede na velikost kmetij oziroma število živine v hlevu.
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)
In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...
http://www.facebook.com/pgdokonina
In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...
http://www.facebook.com/pgdokonina
Fantje, a je kateremu dostopen podatek, kaj so napravili naši preljubi inšpektorji??. A so kakšno kazen izrekli?
Na našem koncu so težave z leto večkratnim izlivom kanalizacije iz same čistilne naprave v potok ˝reko˝ Ledava, zadeve se že vlečejo vrsto let na sodiščih, največja pomanjkljivost pri vsem pa je, da se inšpektorji ne odzivajo na prijave.
Sedaj pa bi naj gasilci sanirali še kup dreka.
Na našem koncu so težave z leto večkratnim izlivom kanalizacije iz same čistilne naprave v potok ˝reko˝ Ledava, zadeve se že vlečejo vrsto let na sodiščih, največja pomanjkljivost pri vsem pa je, da se inšpektorji ne odzivajo na prijave.
Sedaj pa bi naj gasilci sanirali še kup dreka.