PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
Grsd

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Grsd »

A dejte no, če bo pa ta kopija pomožnega gasilca poveljnik bodo pa nekateri res gotofi, ma prav norčujejo se iz prostovoljnih gasilcev. Samo še Koren kandidira pri svojih častitljivih veteranskih letih smo pa res na psu. Pa to ni res nooo...
Grad

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Grad »

Sem mislil na Merca, da ne bo pomote slučajno!
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Oskar napisal/-a:Ni , je pa iz GZ Starše, sedaj že zelo poznane po gasilcu Sašotu iz Oddaje Na zdravje :D
Mislim da ima magister dobrega protikandidata Francija Petka. (pišem na osnovi nepreverjenih virov)
Kaj GZ Starše ni MB konec? ;) zame,ki to gledam iz obale je :) regija je MB - kakorkoli se že imenuje.

Ja Merc bo res 'pravi' kandidat za poveljnika GZS :D
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Za mesto poveljnika je potreben čin Visokega gasilkega častnika. Kar ni prav (saj tega čina po 'redni' poti ne moreš pridobiti).
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Re: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Peter »

Lahko, samo poveljnik GZS te mora predlagati.
anton56
Prispevkov: 31
Pridružen: 26. November 2009, 18:43

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a anton56 »

No končno, tema, ki sem jo zastavil 1. decembra 2012 je vendarle zaživela.
Sicer trenutno aktualni posvečeni vladarji v GZS pravijo, da ne spremljajo prispevkov na forumu. Če mene vprašate, lažejo, o pa še kako spremljajo in skrbno analizirajo kar je objavljeno na forumu.
Sicer sem pričakoval, da bo to temo zastavil že kdo drug pred mano. Namreč pravijo, da ko se ene volitve končajo, se takoj začnejo priprave na naslednje volitve.

Ja t.i. lov na čarovnice se je začel že dosti prej kot pa je je bil uradno objavljen razpis kandidacijskega postopka za volitve organov in funkcionarjev na XVI. Kongresu GZS 2013.
Prve "mučke" so se že začele okrog mag. Merc Janeza, kateri je bil najprej imenovan v kandidacijsko komisijo GZS. Ker pa so kasneje "posvečeni" ugotovili, da mag. Merc kot član kandidacijske komisije pri GZS, ne more kandidirati za poveljnika GZS, so meni na nerazumljiv način na seji Plenuma 19.12.2012 potrdili spremenjen sestav kandidacijske komisije, torej brez mag. Merca.

Da kandidira mag. Merc za poveljnika GZS mi je že dolgo znano in me tudi ne preseneča. Namreč v kolikor bo kandidiral za predsednika dosedanji predsednik Anton Koren in uspel (iz zanesljivega vira sem zvedel, da bo kandidiral, kar me ne preseneča) in,da bo Matjaž Klarič uspel ohraniti službo vodje strokovne službe in še naprej biti "ta glavni šef operative GZS", rabita podanika ali bolje rečeno "rablja", ki bo izvrševal navodila posvečenih.

Kar se tiče Merca, mu jaz osebno ne bom nikoli pozabil in tudi ne odpustil, kako je kot predsedujoči na Plenumu v Zagorju ob Savi 28.11.2009 na grd, nesramen ali bolje rečeno na aroganten način in po navodilih posvečenih vodil moj "linč" z funkcije gasilskega regijskega poveljnika za Pomurje. Prav tako ne bom nikoli pozabil, kako sta Matjaž Klarič in Janez Merc 23.06.2009 na sestanku v Murski Soboti, ki je bil na temo problematika tečajev v GZMO Murska Sobota posredno javno podprla določene GZ iz Prekmurja, ki so ponarejale listine v zvezi tečajev za vodjo skupine, katere do takrat sploh niso opravljali a v evidence vpisovali kot, da so tečaje izvajali in, kot, da so določeni kandidati izpit za vodjo skupine opravili.
No prej omenjena zadeva kolikor vem se ni nikoli zaključila, ker sta si Matjaž Klarič in Janez Merc še kasneje ko jaz nisem bil več regijski poveljnik močno prizadevala, da na sejah komisije za izobraževanje in mislim, da tudi na eni ali dveh sejah UO GZS zatrjevala in upravičevala, kako je v Pomurju oz. v zvezi izvajalca tečajev v GZMO Murska Sobota bilo vse vredo, a kolikor vem večino članov komisije in članov UO GZS nista prepričala. Baje je Matjaž Klarič v zvezi tega obljubljal pisno obrazložitev, vendar kolikor vem tega niso bili deležni ne člani komisije, ne člani UO GZS, kaj šele širša gasilska javnost.

Ja kot že rečeno je slišati, da bo za predsednika še naprej kandidiral Anton Koren, za poveljnika Janez Merc, Matjaža Klariča pa bi naj čez čas povzdignili oz. še prej sistematizirali delovno mesto direktorja strokovnih služb in temu primerno tudi dvignili plačo.
No ker sem že ravno omenil plačo, moram povedati še eno zanimivo. Ko sem še bil gasilski regijski poveljnik in posledično takrat tudi član UO GZS, nas je določene člane UO kot člane organa GZS zanimalo kolikšna je plača poveljnika GZS in denarna nagrada za predsednika GZS, tega nismo izvedeli, vedno je bil izgovor, da je to razvidno v masi plač zaposlenih v strokovni službi in, če danes vprašate člane UO in Poveljstva GZS se še vedno ne ve pa čeprav je GZS v večini porabnik javnih - davkoplačevalskih sredstev.

Če bi me pred datumom 01.07.2008 kdo vprašal, ko je bila po Kongresu v Krškem 1. konstitutivna seja takratnega UO v Sevnici za mnenje o predsedniku Antonu Korenu in poveljniku Matjažu Klariču takrat nebi mogel reči o njima kaj slabega, a žal na omenjeni seji sta pokazala iz kašnega testa sta. O tej seji še naj kaj drugi povedo. Povem samo to, da sta z to sejo imenovana povzročila tako nezadovoljstvo med članstvom UO predvsem pri večini regijskih poveljnikov in nekaterih drugih članih UO, da se je praktično eno leto in pol UO ukvarjal sam s seboj, namesto, da bi se ukvarjali s stvarmi pomembnimi za slovensko prostovoljno gasilstvo. Ker sem bil jaz eden izmed tistih, ki se takrat z njunim načinom kadrovanja nisem strinjal je bil to tudi praktično začetek konca moje kariere gas. regijskega poveljnika in člana UO GZS. Če danes vprašate člane UO in Poveljstva GZS, ki so že več mandatov v organih zveze, vam povedo, da je bil ta zadnji mandat najbolj "divji" kar pomnijo prav po zaslugi Antona Korena, Matjaža Klariča, Janeza Merca in še nekaterih njim podobnih.
Če mene vprašate, če bodo še naprej v vodstvu GZS Anton Koren, Matjaž Klarič, pa ala Janez Merc in še njim podobni, se Slovenski gasileriji dolgoročno slabo piše.

Slovensko prostovoljno gasilstvo si prav gotovo zasluži spremembe z novimi usmeritvami in programi, ki bodo primerni in kos današnjemu času in razmeram. Zato bi bilo prav, da se sedanja vodstvena garnitura GZS, ki se je izpela umakne in, da mesto novim kadrom. Kolikor je meni znano obstaja alternativa za novo vodstvo. Več ali manj je znano, da bodo za vodilne funkcije kandidirali poleg A. Korena in J. Merca še:
- Jošt Jakša iz GZ Ljubljana, za predsednika,
- Janko Cerkvenik iz GZ Šentjur pri Celju, za predsednika in
- Franci Petek iz GZ Starše, za poveljnika,
- ni pa mi znano kaj nameni Darko Muhič iz GZ Postojna.
Jaz osebno poznam J. Jakšo, J. Cerkvenika, F. Petka in D. Muhiča in morem reči, da so po moje vsi zelo dobri in zaupanja vredni kandidati in zato tudi vredni, da zavzamejo vodstvene funkcije v GZS.

Upajmo, da bodo tokrat postopki korektni, kar v preteklosti ni bila praksa. Poleg tega pa se moramo zavedati, če hočemo priznati ali pa ne, namreč novi kandidati so v startu v kandidaturi vsekakor v slabšem položaju od trenutno aktualnega vodstva, ki žal zopet želi kandidirati. Treba je upoštevati že samo to dejstvo, da trenutno vodstvo lažje lobira na terenu, ker to lahko opravlja "spotoma", ko je na raznih prireditvah in sestankih po službeni dolžnosti in še to poleg tega na račun GZS. Do čim se morajo novi kandidati pripraviti in predstaviti na povsem drugačen in težji način in kolikor vem na lastne stroške.

Jaz osebno si želim, da bi Slovenska gasilska strokovna javnost prepričala v svojih sredinah delegate, ki bodo delegati na XVI. Kongresu GZS, da bodo pošteno prenesli voljo baze in izvolili vodstvo, ki bo zaupanja vredno, ki bo delalo v interesu slovenskega gasilstva in ne le za osebne interese kot je to prisotno pri sedanjem vodstvu.

Kar se volitev tiče, se pridružujem mislim D. Colnariča, če ga pravilno razumem, bi morale biti volitve za najbolj odgovorne funkcije v GZS neposredne (tako kot je na primer za predsednika države), le tako bi članstvo neposredno odločalo,namreč po sedanjem sistemu volitev pač lahko pride do anomalij, saj delegat lahko prenese voljo baze ali pa se odloči po svoje povsem mimo volje baze.

Upajmo, da se bomo učakali boljšega.

S spoštovanjem,
Anton Rančigaj
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Drago »

Fotka iz posnetka...:)
Priponke
Merc na kongresu v Zagorju...
Merc na kongresu v Zagorju...
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
tatjana

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a tatjana »

Kaj, če smo imeli volitve v društvu že v lanskem letu??? Potem jih letos ne rabimo imeti? Kako se potem glasi 45. člen v novem statutu?
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Prispevkov: 4608
Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
Kraj: Topole
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

anton56 napisal/-a: Baje je Matjaž Klarič v zvezi tega obljubljal pisno obrazložitev, vendar kolikor vem tega niso bili deležni ne člani komisije, ne člani UO GZS, kaj šele širša gasilska javnost.

Anton Rančigaj
Oja, je napisal, samo nepravilno. Bral je namreč PGS v Gasilcu, namesto v PGS Zborniku predpisov, ki ga je izdala GZS in s tem črno na belem potrdil napačno razlago in s tem omogočil neustrezen način usposabljanja v Pomurju in se pri tem še skril za "bazo", ki te je tako lahko "demokratično" odstavila.

Takle mamo in bo še kar trajalo.

Zato pa je bil sprejem nov statut, kjer mrgoli funkcij od namestnikov do podpoveljnikov in pomočnikov in najbolje še pomočnikov pomočnikov itd, se pravi, da bo vsak (oziroma večina), ki bo podprla novo garnituro, dobila funkcijo.

To se je dogajalo na zadnjih volitvah, ampak potem ni bilo dovolj funkcij, pa je treba puf (dolg) poravnati.

Tonček, kandidiraj za poveljnika, GZ Mengeš te bo podprla.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: Re: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 20

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Peter napisal/-a:Lahko, samo poveljnik GZS te mora predlagati.
In tu se lahko (že) dela (neupravičena) selekcija.

;)
Kros

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Kros »

Ja treba razterati jih tole bando, ki jim ni mar za malega gasilca! Jas sem za to da se tudi oni umaknejo, ker so 30 let že pri korito vsi in nas zažirajo tako kot politiki, saj pravzaprav so tudi oni samo gasilski politiki, gasili še tak niso nobenega ognja kolikor vem!
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Primoz »

anton56 napisal/-a:Sicer trenutno aktualni posvečeni vladarji v GZS pravijo, da ne spremljajo prispevkov na forumu. Če mene vprašate, lažejo, o pa še kako spremljajo in skrbno analizirajo kar je objavljeno na forumu.
zmeraj je bilo tako. sam začuda so prekleto dobro informirani o pisanju na forumu ;)
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Prispevkov: 4608
Pridružen: 21. Avgust 2003, 10:38
Kraj: Topole
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

anton56 napisal/-a: Baje je Matjaž Klarič v zvezi tega obljubljal pisno obrazložitev, vendar kolikor vem tega niso bili deležni ne člani komisije, ne člani UO GZS, kaj šele širša gasilska javnost.
Anton Rančigaj
Da se dejansko seznani tudi širša gasilska javnost, kako se neka zadeva zamegljuje. Ampak, kakorkoli že, edina veljavna PGS so bila objavljena v Zborniku predpisov, ki jih je izdala GZS leta 1996 in ne objava v Gasilcu, za katerega vemo, s kolikšnimi napakami so bila objavljena nova PGS.

Bodite pozorni na odstavek v 10.2.1 členu, kjer so navedeni pogoji za pristop k tečaju za vodjo enote.

Kdo je imel torej prav: Tone ali Matjaž?

LP

Janez 8)
Priponke
razlaga pgs-vodja skupine.pdf
(340.76 KiB) Prenešeno 94 krat
pgs-zbornik 1996.png
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a Drago »

Čeprav se zdi, da se ta tema ne pelje v "pravo smer" pa mislim, da bodo predkongresne aktivnosti iskale odgovore na vsa kočljiva vprašanja iz preteklega mandata. Tudi tukaj še ni (vsaj kolikor je meni znano) epiloga....: viewtopic.php?f=14&t=11260

lp DC :smoke:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
anton56
Prispevkov: 31
Pridružen: 26. November 2009, 18:43

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Odgovor Napisal/-a anton56 »

Primoz napisal/-a:Za mesto poveljnika je potreben čin Visokega gasilkega častnika. Kar ni prav (saj tega čina po 'redni' poti ne moreš pridobiti).
Ja Primož, to je trenutno žal res tako in strinjam se s tabo, da to ni prav. Žal se od prizadetih v to formalno pravno še ni nihče spustil. Jaz bi rekel takole, da je določen del posebnih pravil gasilske službe prostovoljnih gasilcev v neskladju z pravnim redom RS. Kolikor poznam ustavo, diskriminacije ne dopušča.

No ampak glede spoštovanja pravnega reda pri trenutno vodečih v GZS in tudi na ostalih nivojih je poglavje zase. Kot vemo, bi morali odgovorni funkcionarji pri GZS in tudi na ostalih nivojih pri svojem delu skrbeti za zakonitost delovanja. Kar se tega tiče imam osebno z Antonom Korenom in Matjažem Klaričem in še z določenimi drugimi v Slovenskem gasilskem prostoru zelo slabe izkušnje, na primer ena takšnih je, ko so nezakonito ravnali v postopkih za mojo razrešitev s funkcije gas. regijskega poveljnika in člana UO GZS.

Zato je prav, da na tem mestu in tudi drugje vključno v okviru formalnih organizacijskih oblikah delovanja prostovoljnega gasilstva analiziramo delo Antona Korena in Matjaža Klariča in še nekaterih drugih in temu primerno naj bo podlaga in račun za volitve 2013.

Anton Rančigaj
Odgovori