11.september

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

11.september

Odgovor Napisal/-a darko »

Danes je 9ta obletnica napada na WTC ob katerem je življenje izgubilo veliko gasilcev (343 gasilcev) in reševalcev.
Minevajo tudi tri leta od nesreče na kornatih.
Mineva mesec od smrti gasilcev v gašenju po mediteranu in Rusiji.

Ta gasilski kruh in hobi ni ravno sladek.
Vendar vztrajamo in zato vsem gasilcem pozdrav v spomin in opomin.
Darko
Uporabniški avatar
mali_tona
Prispevkov: 387
Pridružen: 16. Januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Odg: 11.september

Odgovor Napisal/-a mali_tona »

Lahka naj jim bo rodna zemlja
Vijolčno sveti se nebo !
darko
Prispevkov: 2913
Pridružen: 18. November 2003, 14:06

Odg: 11.september

Odgovor Napisal/-a darko »

Mineva 16 let, odkar se je čez lužo zgodil teroristični napad, ki je terjal skoraj 3.000 duš. 11. septembra 2001 so pripadniki Al Kaide z ugrabljenimi potniškimi letali sejali smrt v New Yorku, Pentagonu in Pensilvaniji.
Med žrtvami je bilo kar 343 newyorških gasilcev, ki so pomagali reševati iz stolpnic, kasneje pa jih je zaradi različnih bolezni, povezanih s strupi v zraku po zrušenju stolpnic, umrlo še skupaj 159. V napadih je umrlo tudi 60 policistov.

darko
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: 11.september

Odgovor Napisal/-a Primoz »

verjetno so edina resnica 11.9. umrli gasilci in policisti.

Verjetno bo za vedno velika uganka to, kaj se je zares zgodilo na ta dan...
Odgovori