Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a mundat »

Se človek zjutraj zbudi in gre na internet in najde to:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... kline.html

A kdo ve kako je z njima? Upam, da bo res vse OK! Kaj pa se je zgodilo? Ne piše nič točno...opekline, poškodbe??

Po slikah sodeč je to bila zelo zahtevna intervencija...a lahko kdo kaj več napiše....

skratka - čimprejšno okrevanje za gasilca!!
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabniški avatar
b4d
Prispevkov: 235
Pridružen: 20. Julij 2006, 19:14

Re: Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a b4d »

Kolega pravi, da je en ze v domaci oskrbi, drugi pa v kisikovi komori. Da pa sta oba ok. Trenutno se ukvarjajo s streho (kamena volna, iverka, polivinil, gips plosce) in da morajo vse razbijat da do konca pogasijo.
ALK 23-12

Odg: Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a ALK 23-12 »

Glede na objavljene fotografije in velikost objekta me zanima ali je bila na kraju kakšna avtolestev ali platforma? Na fotografijah namreč takih vozil ni videti, mogoče so prispela kasneje. Katere so najbližje enote s takimi vozili? Upam da to ni GBL!

Poškodovanima gasilcema želim čimprejšnje okrevanje in povratek v operativne vrste.
gasilec megla

Odg: Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a gasilec megla »

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=183851

Očitno je precej dejstve zavitih v meglo. Kako je lahko pogorela hala 300x20 m , če je zapisano
Gasilci so pravočasno pridrveli na kraj požara. Začetni požar na ostrešju, gorela je izolacija, so z vodo omejili. Preko noči bodo tam ostale gasilske straže.
Pa poglejmo še opremo gasilca na lestvi in kaj sploh gasi :shock:

LP
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odg: Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a Franci »

Sodelovala so društva GZ Sodražica, Ribnica in Kočevje.
En operativec z hudo zastrupitvijo in bo ostal še danes v bolnici.
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odg: Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a Franci »

ALK 23-12 napisal/-a:Glede na objavljene fotografije in velikost objekta me zanima ali je bila na kraju kakšna avtolestev ali platforma? Na fotografijah namreč takih vozil ni videti, mogoče so prispela kasneje. Katere so najbližje enote s takimi vozili? Upam da to ni GBL!

Poškodovanima gasilcema želim čimprejšnje okrevanje in povratek v operativne vrste.

To so bili PGD Kočevje.
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabniški avatar
Franci
Prispevkov: 1658
Pridružen: 27. Junij 2005, 10:45
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odg: Požar podjetja Fibran Nord v Sodražici

Odgovor Napisal/-a Franci »

Podjetje proizvaja na avtomatizirani liniji izolativne plošče stirodur, zaradi velike statične napetosti se večkrat zgodi da zagori.
Tokrat pa jim je ogenj ušel izpod nadzora.
Aja gasilec, je bil včeraj zvečer odpuščen iz UKC-ja, trije pa so bili samo na kisiku v lokalnem ZD.
Stati inu obstati. /Trubar/
Odgovori