STAVKA POKLICNIH GASILCEV V VELIKI BRITANIJI

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

STAVKA POKLICNIH GASILCEV V VELIKI BRITANIJI

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Podrobnosti o stavki poklicnih gasilcev v Veliki Britaniji si lahko ogledate na strani http://www.30kfirepay2.co.uk/
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Pravijo, da je 640.000 SIT mesečno premalo in si želijo 900.000 SIT. Zanimivo bi bilo slišati, kaj o tem menijo slovenski poklicni gasilci. :wink:
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Peter:
To je bruto znesek; odštej 40-45% pa smo na bolj realnih številkah in ni več tako ogromne razlike. So pa pač bogatejši kot mi, žal.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Neto mesečna plača je 450.000 SIT, zahtevajo pa 630.000 SIT.
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Peter:
Če bi bil ti sindikalni predstavnik poklicnih gasilcev bi se pa še jaz včlanil; saj dosegel tudi ti ne bi nič ampak si tako prijetno naiven da mi ne bi bilo članarine žal.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

Saj vem, da bi pri nas gasilce prej ukinili preden bi jim dali takšne plače. Je pa vseeno zanimivo, kakšne plače imajo drugod za isto delo. Čas je za učenje angleščine :D :D :D
Uporabniški avatar
JozeR
Prispevkov: 206
Pridružen: 23. Avgust 2002, 13:37
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a JozeR »

Morda bi za primerjavo rabili še POVPREČNO plačo v V.B. Pa bi se verjetno lahko potem kar cela Slovenija odločila za selitev, ne le gasilci! :wink:
Na pomoč,
Jože
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 633
Pridružen: 19. Avgust 2002, 19:09
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jani »

Vse lepo in prav, morate pa vedeti, da so tudi cene v trgovinah primerno višje (100 - 200%). Imam kar nekaj znancev na otoku in vsi tarnajo, da komaj pridejo skozi mesec in da je bilo včasih mnogo bolje.
Če preračunaš, naj bi potem naši poklicni gasilci imeli nakaj čez 200.000 sit plače, kolikor jo pa najbrž tudi imajo!

lp Jani
oskar

stavka

Odgovor Napisal/-a oskar »

Jani naj se uresniči tvoj zadnji stavek !
LP
Uporabniški avatar
Matej B.
Prispevkov: 1138
Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
GE: Ptuj / Tržec
Kraj: Ptuj - Tržec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matej B. »

VB je lahko še kar srečna glede na druge članice EU, ki so s 1.1.2002 uvedle skupno denarno valuto (euro). VB ima še vedno svoj funt in kot kaže ga še bo nekaj let imela, ker je izrazito konservativno usmerjena.
Glede samega standarda pa je možno reči, da je tam neznatno višji (višji BDP, višja življenjska doba, večja socialna varnost itd.), v primerjavi s Slovenijo, ki je v tranzciji in na pragu vstopa v EU. Vendar sem osebno mnenja, da je v Sloveniji trenutno še raj, ko pa bomo tudi mi del EU pa bo občutno dražje in bolj zapleteno.
Glede same stavke pa bi rekel naslednje. Če se Britanski poklicni gasilci počutijo premalo plačane glede na svoje delo in delovne pogoje ter zahteve, mislim da imajo pravico svoje nezadovoljstvo izraziti preko stavke. Vendar do te mere, da ni ogroženo zagotavljanje operativnih nalog (izpad dežurstev, izmen, itd.)

Oskarjevo misel pa razumem kot dejstvo, da plača poklicnega gasilca v Sloveniji ne presega 200.000 SIT. Če se motim, me pa Milan in Oskar ter ostali "profiji" popravite.

Upam, da s prvim odstavkom nisem kršil določil omenjene aktualne teme!
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Plača navadnega poklicnega gasilca v SLO je okoli 120 000 sit. Ni pa povsod enako žal. BDP na prebivalca je v VB 24 000 EUR v SLO pa 11 000. Malo drugače je glede delovnega časa, o tem pa ne bi govoril.
Kolegi v VB za primerjavo dajejo plače policistov in zato zahtevajo višje. Zanimivo bi bilo videti primerjavo pri nas.
Matej:
o Evropi, valutah, standardu pa nimaš razjasnjenih pojmov.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 633
Pridružen: 19. Avgust 2002, 19:09
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jani »

Potem se pa posamezniki med profiji samo malo hvalijo s plačo. Nekdo mi je dejal, da z vsemi dodatki dobi blizu 200 jurjev!
Me je pač na....., jaz pa posredno vas. Se opravičujem!

lp Jani
oskar

stavka

Odgovor Napisal/-a oskar »

Jani , ni te nategnil. Čisto možno, da je na delavnem mestu vodje izmene ali podobno in ima preko 25 let delavnega staža. Z vsemi dodatki verjetno prejme še več. Sicer smo se pa mi pred leti prav tako kot Britanci borili z stavko za 120.000 sit
LP
Uporabniški avatar
Matej B.
Prispevkov: 1138
Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
GE: Ptuj / Tržec
Kraj: Ptuj - Tržec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matej B. »

Te stavke pa se rahlo spomnim. Kakšne štiri leta nazaj ? Ne vem točno. Mariborski profiji ste takrat mislim da uspeli, ali ne??
OSKAR

STAVKA

Odgovor Napisal/-a OSKAR »

Matej
Uspeli smo le delno. Opozorili smo (predvsem s pomočjo sindikata) na naše probleme. Intervencije smo seveda vršili nepretrgoma, saj tisti , ki potrebuje pomoč je tu še najmanj kriv. Želim povedati, da le primerno plačan poklicni gasilec , lahko svoje delo opravi dobro in profesionalno. Stanje je po nekaj letih stabilno , le denarja za novo opremo je premalo ( tako je pač povsod) Bistveno se je izboljšala osebna in skupna zaščitna oprema. In ne boste verjeli , pred dnevi smo dobili novo kombinirano vozilo vredno 45 miljonov sit. Mimogrede naj omenim, da je lokalna skupnost, to je MO Maribor spomladi letos porabila za mestne paznike na kolesih preko 40 miljonov sit :evil: :?:
Pa ne bi več o tem, ker dobivam kurjo polt.
LP
Odgovori