STAVKA POKLICNIH GASILCEV V VELIKI BRITANIJI
Moderator: Vrsho
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
STAVKA POKLICNIH GASILCEV V VELIKI BRITANIJI
Podrobnosti o stavki poklicnih gasilcev v Veliki Britaniji si lahko ogledate na strani http://www.30kfirepay2.co.uk/
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Vse lepo in prav, morate pa vedeti, da so tudi cene v trgovinah primerno višje (100 - 200%). Imam kar nekaj znancev na otoku in vsi tarnajo, da komaj pridejo skozi mesec in da je bilo včasih mnogo bolje.
Če preračunaš, naj bi potem naši poklicni gasilci imeli nakaj čez 200.000 sit plače, kolikor jo pa najbrž tudi imajo!
lp Jani
Če preračunaš, naj bi potem naši poklicni gasilci imeli nakaj čez 200.000 sit plače, kolikor jo pa najbrž tudi imajo!
lp Jani
- Matej B.
- Prispevkov: 1138
- Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
- GE: Ptuj / Tržec
- Kraj: Ptuj - Tržec
- Kontakt:
VB je lahko še kar srečna glede na druge članice EU, ki so s 1.1.2002 uvedle skupno denarno valuto (euro). VB ima še vedno svoj funt in kot kaže ga še bo nekaj let imela, ker je izrazito konservativno usmerjena.
Glede samega standarda pa je možno reči, da je tam neznatno višji (višji BDP, višja življenjska doba, večja socialna varnost itd.), v primerjavi s Slovenijo, ki je v tranzciji in na pragu vstopa v EU. Vendar sem osebno mnenja, da je v Sloveniji trenutno še raj, ko pa bomo tudi mi del EU pa bo občutno dražje in bolj zapleteno.
Glede same stavke pa bi rekel naslednje. Če se Britanski poklicni gasilci počutijo premalo plačane glede na svoje delo in delovne pogoje ter zahteve, mislim da imajo pravico svoje nezadovoljstvo izraziti preko stavke. Vendar do te mere, da ni ogroženo zagotavljanje operativnih nalog (izpad dežurstev, izmen, itd.)
Oskarjevo misel pa razumem kot dejstvo, da plača poklicnega gasilca v Sloveniji ne presega 200.000 SIT. Če se motim, me pa Milan in Oskar ter ostali "profiji" popravite.
Upam, da s prvim odstavkom nisem kršil določil omenjene aktualne teme!
Glede samega standarda pa je možno reči, da je tam neznatno višji (višji BDP, višja življenjska doba, večja socialna varnost itd.), v primerjavi s Slovenijo, ki je v tranzciji in na pragu vstopa v EU. Vendar sem osebno mnenja, da je v Sloveniji trenutno še raj, ko pa bomo tudi mi del EU pa bo občutno dražje in bolj zapleteno.
Glede same stavke pa bi rekel naslednje. Če se Britanski poklicni gasilci počutijo premalo plačane glede na svoje delo in delovne pogoje ter zahteve, mislim da imajo pravico svoje nezadovoljstvo izraziti preko stavke. Vendar do te mere, da ni ogroženo zagotavljanje operativnih nalog (izpad dežurstev, izmen, itd.)
Oskarjevo misel pa razumem kot dejstvo, da plača poklicnega gasilca v Sloveniji ne presega 200.000 SIT. Če se motim, me pa Milan in Oskar ter ostali "profiji" popravite.
Upam, da s prvim odstavkom nisem kršil določil omenjene aktualne teme!
- Milan Dubravac
- Gasilci.org

- Prispevkov: 1865
- Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
- Kraj: smokuč
Plača navadnega poklicnega gasilca v SLO je okoli 120 000 sit. Ni pa povsod enako žal. BDP na prebivalca je v VB 24 000 EUR v SLO pa 11 000. Malo drugače je glede delovnega časa, o tem pa ne bi govoril.
Kolegi v VB za primerjavo dajejo plače policistov in zato zahtevajo višje. Zanimivo bi bilo videti primerjavo pri nas.
Matej:
o Evropi, valutah, standardu pa nimaš razjasnjenih pojmov.
Kolegi v VB za primerjavo dajejo plače policistov in zato zahtevajo višje. Zanimivo bi bilo videti primerjavo pri nas.
Matej:
o Evropi, valutah, standardu pa nimaš razjasnjenih pojmov.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
-
OSKAR
STAVKA
Matej
Uspeli smo le delno. Opozorili smo (predvsem s pomočjo sindikata) na naše probleme. Intervencije smo seveda vršili nepretrgoma, saj tisti , ki potrebuje pomoč je tu še najmanj kriv. Želim povedati, da le primerno plačan poklicni gasilec , lahko svoje delo opravi dobro in profesionalno. Stanje je po nekaj letih stabilno , le denarja za novo opremo je premalo ( tako je pač povsod) Bistveno se je izboljšala osebna in skupna zaščitna oprema. In ne boste verjeli , pred dnevi smo dobili novo kombinirano vozilo vredno 45 miljonov sit. Mimogrede naj omenim, da je lokalna skupnost, to je MO Maribor spomladi letos porabila za mestne paznike na kolesih preko 40 miljonov sit
Pa ne bi več o tem, ker dobivam kurjo polt.
LP
Uspeli smo le delno. Opozorili smo (predvsem s pomočjo sindikata) na naše probleme. Intervencije smo seveda vršili nepretrgoma, saj tisti , ki potrebuje pomoč je tu še najmanj kriv. Želim povedati, da le primerno plačan poklicni gasilec , lahko svoje delo opravi dobro in profesionalno. Stanje je po nekaj letih stabilno , le denarja za novo opremo je premalo ( tako je pač povsod) Bistveno se je izboljšala osebna in skupna zaščitna oprema. In ne boste verjeli , pred dnevi smo dobili novo kombinirano vozilo vredno 45 miljonov sit. Mimogrede naj omenim, da je lokalna skupnost, to je MO Maribor spomladi letos porabila za mestne paznike na kolesih preko 40 miljonov sit
Pa ne bi več o tem, ker dobivam kurjo polt.
LP
