Pregovori, reki, izreki....

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
BorisGoličnik
Prispevkov: 267
Pridružen: 9. Oktober 2002, 17:11
Kraj: Šoštanj

Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a BorisGoličnik »

Pozdravljeni!

V gasilstvu, skozi čas se je ustvarilo kar nekaj različnih raznih rekov in pregovorov, pa bi jih mogoče spravili na kup. Kar nekaj je tega na društvenih praporih, na domovih društev, v raznih biltenih in nekateri so resnično lepi in lepo ponazarjajo naše plemenito poslanstvo. Če se spomnite kakšnega pa ga napišite.
Jaz sem zbral naslednje:

1) SEBI V PONOS, BLIŽNJEMU V POMOČ!
2) NAJ BO DAN ALI NOČ, HITIMO RADI NA POMOČ!
3) GASILCI LE BODIMO, SOVRAŠTVA NE GOJIMO!
4)KDOR MISLI, DA JE VARNOST DRAGA, SI PRIVOŠČI NESREČO!
5)SOVRAŠTVA NE GOJIMO, POZNAMO LE POMOČ, POMAGAT PRIHITIMO, NAJ BO DAN AL' TEMNA NOČ!
6)GASILCI LE BODIMO, SOVRAŠTVA NE GOJIMO!
7) BOGU V ČAST, BLIŽNJEMU V POMOČ!
8) KJER GORI POMAGAMO, KDO TRPI NE VPRAŠAMO!


Lp! B.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Reklo pod 4 je napačno.

4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
tadejh
Prispevkov: 32
Pridružen: 12. Februar 2009, 12:50
GE: PGD Hrastnik Mesto
Kraj: Hrastnik

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a tadejh »

3 in 6 se podvajata... :wink:
BorisGoličnik
Prispevkov: 267
Pridružen: 9. Oktober 2002, 17:11
Kraj: Šoštanj

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a BorisGoličnik »

Čist prehiter sem tole pisal....hvala za popravke obema, pa hiter še kakšnega napisat....

Lp! B.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Malo sem uredil, prosim če dodajate tako da prekopirate seznam in dodate novega, drugače bo nepregledno

1. Sebi v ponos, bližnjemu v pomoč
2. Naj bo dan ali noč, hitimo radi na pomoč
3. Gasilci le bodimo, sovraštva ne gojimo
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo
5. Sovraštva ne gojimo, poznamo le pomoč, pomagat prihitimo, naj bo dan al temna noč
6. Bogu včast, bližnjemu v pomoč
7. Kjer gori pomagamo,kdo trpi ne vprašamo
8. Ako sosedova hiša gori, pazi na svojo (slovenski)
9. Kdor je svoje nesreče kriv, naj joče na lastni rami (italjanski)
10. Trde gasilske cevi ne moreš držati z mehkimi koleni (oskarizem)
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
BorisGoličnik
Prispevkov: 267
Pridružen: 9. Oktober 2002, 17:11
Kraj: Šoštanj

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a BorisGoličnik »

Še eden:

Če ognja ruši divja sila, krotilca bode v nas dobila!


Lp! B.
Uporabniški avatar
MatKme
Prispevkov: 201
Pridružen: 15. Marec 2005, 11:03
Kraj: Celje - Škofja vas

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a MatKme »

Ogenj velik je sovražnik, naj daleč bo mu naš predpražnik! :D
Lep pozdrav! Matevž Kmecl
FCG

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a FCG »

Ogenj in voda dobro služita a slabo gospodarita.
d.turk
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Avgust 2007, 21:39
GE: Bistrica pri Tržiču
Kraj: Bistrica pri Tržiču

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a d.turk »

Evo da malo obnivim temo, in dodam še enega mojega.


1. Sebi v ponos, bližnjemu v pomoč
2. Naj bo dan ali noč, hitimo radi na pomoč
3. Gasilci le bodimo, sovraštva ne gojimo
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo
5. Sovraštva ne gojimo, poznamo le pomoč, pomagat prihitimo, naj bo dan al temna noč
6. Bogu včast, bližnjemu v pomoč
7. Kjer gori pomagamo,kdo trpi ne vprašamo
8. Ako sosedova hiša gori, pazi na svojo (slovenski)
9. Kdor je svoje nesreče kriv, naj joče na lastni rami (italjanski)
10. Trde gasilske cevi ne moreš držati z mehkimi koleni (oskarizem)
11.Če ognja ruši divja sila, krotilca bode v nas dobila!
12.Ogenj velik je sovražnik, naj daleč bo mu naš predpražnik!
13.Ogenj in voda dobro služita a slabo gospodarita.
14.Če si priden kot čebela, če garaš kot konj, če si zvest kot pes, če si marljiv kot mravlja. Potem si sigurno gasilec.
Nemogoče naredimo takoj, za čudeže bo treba malo počakati
Uporabniški avatar
mundat
Prispevkov: 818
Pridružen: 29. September 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona
Kraj: PGD Gor. Radgona

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a mundat »

1. Sebi v ponos, bližnjemu v pomoč
2. Naj bo dan ali noč, hitimo radi na pomoč
3. Gasilci le bodimo, sovraštva ne gojimo
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo
5. Sovraštva ne gojimo, poznamo le pomoč, pomagat prihitimo, naj bo dan al temna noč
6. Bogu včast, bližnjemu v pomoč
7. Kjer gori pomagamo,kdo trpi ne vprašamo
8. Ako sosedova hiša gori, pazi na svojo (slovenski)
9. Kdor je svoje nesreče kriv, naj joče na lastni rami (italjanski)
10. Trde gasilske cevi ne moreš držati z mehkimi koleni (oskarizem)
11.Če ognja ruši divja sila, krotilca bode v nas dobila!
12.Ogenj velik je sovražnik, naj daleč bo mu naš predpražnik!
13.Ogenj in voda dobro služita a slabo gospodarita.
14.Če si priden kot čebela, če garaš kot konj, če si zvest kot pes, če si marljiv kot mravlja. Potem si sigurno gasilec.
15. Ko drugi spijo mi rešujemo življenja
16. Ne boj se za pomoč, mi bdimo dan in noč! ( Oton Zupančič )
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
gost 115

Odg: Pregovori, reki, izreki....

Odgovor Napisal/-a gost 115 »

Le kdor ima srce in voljo čvrsto,stopi naj v gasilsko vrsto.
Odgovori