"INFO - DAN" slovenskih gasilcev na Prešernovi 11
Moderator: Vrsho
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
"INFO - DAN" slovenskih gasilcev na Prešernovi 11
1. Slovenski prostovoljni gasilci organiziramo "Informacijski dan v zvezi DDV-ja" v sredo, dne 30. Oktobra 2002 od 13. ure naprej.
2. S ciljem informiranja v zvezi DDV-ja na gasilska vozila in opremo bomo obiskali naslov: Prešernova 11, Ljubljana - sedež GZS.
3.. Tozadevne aktivnosti ne smejo ogroziti izvajanja gasilske javne službe na celotnem področju države.
2. S ciljem informiranja v zvezi DDV-ja na gasilska vozila in opremo bomo obiskali naslov: Prešernova 11, Ljubljana - sedež GZS.
3.. Tozadevne aktivnosti ne smejo ogroziti izvajanja gasilske javne službe na celotnem področju države.
Zadnjič spremenil Drago, dne 21. Oktober 2002, 10:43, skupaj popravljeno 3 krat.
Jutri začnem z akcijo na našem koncu.
Ne vem, če bi se sploh prijavili. Saj zadeva ni organizirana. peljemo se samo nekaj vprašat.
Pazimo: če je stvar organizirana, potem je potrebno javni shod prijaviti. Če pa stvar ni organizirana, pa ni nobene potrebe. Tudi če smo vsi istočasno v Ljubljani.
Je pa tako: PGD Podhom (GZ Bled - Bohinj) sigurno pride. Da ne bo kdo mislil, da sem se "usral" in da me je samo velik gobec.
Ne vem, če bi se sploh prijavili. Saj zadeva ni organizirana. peljemo se samo nekaj vprašat.
Pazimo: če je stvar organizirana, potem je potrebno javni shod prijaviti. Če pa stvar ni organizirana, pa ni nobene potrebe. Tudi če smo vsi istočasno v Ljubljani.
Je pa tako: PGD Podhom (GZ Bled - Bohinj) sigurno pride. Da ne bo kdo mislil, da sem se "usral" in da me je samo velik gobec.
Drago mi sigurno pridemo, ker smo se v društvu-PGD Duplje o tem že pogovarjali. V torek imamo občinsko vajo, kjer bom smisel udeležbe na Info-dnevu predstavil vsem društvom naše občine. V času naše odsotnosti bomo organizirali dežurstvo in obvesti ReCO. Za vsa društva iz Gorenjske predlagam, da se ob 12.uri zberemo v Voklem na počivališču avtoceste Naklo-Ljubljana in se v koloni odpeljemo v prestolnico.
Andrej
Andrej
Zaradi tega, da bodo stvari popolnoma jasne, naj še enkrat ponovim:
- "INFO - DAN" slovenskih gasilcev ni organiziran v smislu kakršnegakoli protesta
niti nihče med nami ni organizator
gre za enostaven prihod gasilcev iz PGD-jev na Prešernovo 11, s ciljem pridobitve in posredovanja informacij v zvezi DDV-ja
Kakršnakoli panika iz strani kogarkoli je torej nepotrebna
LP
- "INFO - DAN" slovenskih gasilcev ni organiziran v smislu kakršnegakoli protesta
Kakršnakoli panika iz strani kogarkoli je torej nepotrebna
LP
Jaka:
Ko 1x "dam besedo" in nekaj rečem, da bom naredil, ponavadi od tega več ne odstopam
kot poveljnik PGD 1. kategorije sem bil primoran "razglasiti" operativno nesposobnost "moje" OGE, ki je nastala izključno zaradi pomanjkanja denarja za nabavo elementarne osebne zaščitne opreme operativcev - gasilcev. Preveč imam rad in spoštujem te ljudi, da bi lahko dopustil njihovo morebitno delo brez elementarne osebne zaščitne opreme. Vidiš, tudi to bi rad tam na GZS, na ta dan in (če se bo dalo) ob tej uri "nekomu" povedal.
DDV na gasilska vozila in opremo je le vrh "ledene gore" s katerim (tudi) država Slovenija izkazuje skrajno nesramen odnos do naše gasilerije.
Jaz bom gotovo tam pa četudi sam
LP
Ko 1x "dam besedo" in nekaj rečem, da bom naredil, ponavadi od tega več ne odstopam
DDV na gasilska vozila in opremo je le vrh "ledene gore" s katerim (tudi) država Slovenija izkazuje skrajno nesramen odnos do naše gasilerije.
Jaz bom gotovo tam pa četudi sam
LP
Forum-ovci:
Čeprav se nisem nikjer deklariral za "liderja" za "INFO-DAN", je po današnjih telefonijadah več kot očitno, da se mi ta vloga pripisuje.
(joooj, kako se "srečen"
). Neverjetno pa je, kje vse na dan-današnji vedo za forum na http://www.gasilci.org
No in takole je dogovorjeno:
- Pristojni - vodstveni tovariši naše GZS intenzivno delajo na področju reševanja problematike v zvezi DDV-ja in v tej zvezi je kratkoročno planiranih kar nekaj sestankov na najvišjih nivojih. Nikjer si pa ne želijo sestankovati "pod prisilo" oziroma grožnjo s "protestom"
zato je na vse nas, ki si (strašno) želimo obiskati Ljubljano v zvezi DDV-ja naslovljen apel, da tega na objavljen datum ne naredimo.
- Torej, tudi jaz predlagam, da se "INFO-DNEVA" na dan, 30. Oktobra 2002 zaenkrat odrečemo in ga preložimo na čas, ko bodo izkoriščena "vsa sredstva".
(nas bo pa zato drugič več
)
LP
p.s.: zahvaljujem se vsem gasilcem, ki ste me klicali in izrazili "podporo"
ter pripravljenost za "akcijo"
(niti v sanjah si nisem mislil, da vas je toliko
) saj nikjer ni rečeno, da se ne bomo (kdaj pozneje) srečali v LJ 
Čeprav se nisem nikjer deklariral za "liderja" za "INFO-DAN", je po današnjih telefonijadah več kot očitno, da se mi ta vloga pripisuje.
No in takole je dogovorjeno:
- Pristojni - vodstveni tovariši naše GZS intenzivno delajo na področju reševanja problematike v zvezi DDV-ja in v tej zvezi je kratkoročno planiranih kar nekaj sestankov na najvišjih nivojih. Nikjer si pa ne želijo sestankovati "pod prisilo" oziroma grožnjo s "protestom"
- Torej, tudi jaz predlagam, da se "INFO-DNEVA" na dan, 30. Oktobra 2002 zaenkrat odrečemo in ga preložimo na čas, ko bodo izkoriščena "vsa sredstva".
LP
p.s.: zahvaljujem se vsem gasilcem, ki ste me klicali in izrazili "podporo"
Zadnjič spremenil Drago, dne 21. Oktober 2002, 20:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Drago: Ali mogoče lahko izveš, kateri sestanki so planirani. Jaz sem nazadnje slišal od najvišjih predstavnikov GZS, da nas ne "šlivijo ni pod hitno".
Saj ne, da moramo za vsako ceno oditi v Ljubljano. Mnenja pa sem, da smo vsaj ljudje in davkoplačevalci ter da si naši predstavniki (GZS) zaslužijo vsaj razgovor pri predsedniku vlade. Taktno bi bilo, če bi ob mesecu požarne varnosti sprejel predstavnike GZS in poslušal tegobe gasilerije. V nasprotnem pa se mi zdi, da gre za zelo ignorantski odnos do našega prostovoljnega dela.
Jaz sem za to, da v primeru, če ne bo kakšnih vidnih rezultatov na temo DDV, vseeno pridemo v Ljubljano. Sicer pa naj povedo tudi ostali člani foruma.
Zavedam se tudi, da je ogenj zelo lahko podtakniti, težje pa je nato pogasiti požar. Razliko med ognjem in požarom pa poznamo.
Saj ne, da moramo za vsako ceno oditi v Ljubljano. Mnenja pa sem, da smo vsaj ljudje in davkoplačevalci ter da si naši predstavniki (GZS) zaslužijo vsaj razgovor pri predsedniku vlade. Taktno bi bilo, če bi ob mesecu požarne varnosti sprejel predstavnike GZS in poslušal tegobe gasilerije. V nasprotnem pa se mi zdi, da gre za zelo ignorantski odnos do našega prostovoljnega dela.
Jaz sem za to, da v primeru, če ne bo kakšnih vidnih rezultatov na temo DDV, vseeno pridemo v Ljubljano. Sicer pa naj povedo tudi ostali člani foruma.
Zavedam se tudi, da je ogenj zelo lahko podtakniti, težje pa je nato pogasiti požar. Razliko med ognjem in požarom pa poznamo.
Škoda, jaz sem pa že Dojca podmazal, da bi sploh lahko prišel do Ljubljane.
No ja, pa kdaj drugič, zdaj je itak že podmazan!
Seveda sem tudi jaz pristaš mirnega reševanja žgočih problemov. Tolaži me dejstvo, da bo ob tako hitrem reševanju (davčnih) problemov, vsaj PGD, v katerem bodo včlanjeni moji vnuki, morda upravičeno do povračila DDV!
lp Jani
No ja, pa kdaj drugič, zdaj je itak že podmazan!
Seveda sem tudi jaz pristaš mirnega reševanja žgočih problemov. Tolaži me dejstvo, da bo ob tako hitrem reševanju (davčnih) problemov, vsaj PGD, v katerem bodo včlanjeni moji vnuki, morda upravičeno do povračila DDV!
lp Jani
Zadnjič spremenil Jani, dne 21. Oktober 2002, 19:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Drago: Verjetno vsi gasilci podpiramo umirjeno reševanje problemov skozi sistem. Če so planirana posvetovanja, ki si jih navedel, ni problema, da INFO setanek PRESTAVIMO.
Verjetno pa se strinjaš z menoj, da smo s preteklim delom zaslužili vsaj primeren odnos do gasilske organizacije pri pristojnih ministrstvih. Če nič drugega. Mi ne zahtevamo večjih plač ali drugih ugodnosti zase.
Podpiram predlog, da počakamo na rezultate razgovorov.
Verjetno pa se strinjaš z menoj, da smo s preteklim delom zaslužili vsaj primeren odnos do gasilske organizacije pri pristojnih ministrstvih. Če nič drugega. Mi ne zahtevamo večjih plač ali drugih ugodnosti zase.
Podpiram predlog, da počakamo na rezultate razgovorov.
