Učimo se, na ABC

Podforum v katerem se učimo vsi, tako sestavljalec kot reševalec. Znanja ni nikoli dovolj. Obstaja pregovor, ki še posebej velja za nas gasilce: Kjer neznanje se šopiri, tam hudič se ne umiri.
Pravila foruma
Pravila podforuma »UČIMO SE NA ABC«

- odgovarjate tako, da napišete samo črko pred odgovorom za katerega menite, da je pravilen
- praviloma je samo eden odgovor pravilen, če jih je več ali je potrebno kako drugače napisat odgovor, sestavljalec to tudi posebej napiše
- komentiranje odgovorov ni dovoljeno dokler sestavljavec ne poda pravilnega odgovora
- odgovarjajte »z glave« in šele potem iščite po literaturi, kajti le tako boste preverili svoje znanje
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
nejč
Prispevkov: 1204
Pridružen: 31. Januar 2005, 18:07
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejč »

Odgovor C
dkrzic
Prispevkov: 86
Pridružen: 21. September 2006, 19:50
Kraj: Borovnica

Odgovor Napisal/-a dkrzic »

odg: C
Kdor ima veliko srce in voljo čvrsto naj stopi v gasilcev vrlih vrsto!

Lp!
Uporabniški avatar
GoGo
Prispevkov: 583
Pridružen: 4. Junij 2006, 15:13
Kraj: GE Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GoGo »

Moj odgovor je C :wink:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabniški avatar
martin
Prispevkov: 437
Pridružen: 30. Januar 2005, 13:16
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a martin »

Odgovor: C

lp,martin 8)
Potrpežljivost je božja mast!
(samo revež je tisti, ki se z njo maže)
Uporabniški avatar
Tona
Prispevkov: 1229
Pridružen: 25. Junij 2004, 10:02
Kraj: BREZJE-MB

Odgovor Napisal/-a Tona »

odg . C
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabniški avatar
mito
Prispevkov: 270
Pridružen: 12. Januar 2006, 11:38
Kraj: Kostrevnica-Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mito »

"C"
Piši, vendar ne piši neumnosti, v nasprotnrm primeru povej, da je to tvoje mnenje.
MITO.
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BAČO »

" C "

LP BAČO :lol:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
tinček
Prispevkov: 225
Pridružen: 30. Maj 2006, 12:12
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tinček »

ODG. C
DREVO BREZ KORENINE JE KOT GASILCI BREZ

MLADINE
Uporabniški avatar
Mirček
Prispevkov: 636
Pridružen: 19. November 2005, 12:17
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Mirček »

Odg. C
Lp Mirček
041 343 226

Razumen človek je tu in tam prisiljen da se napije , da bi lahko preživel z norci ( Hemingway )
Uporabniški avatar
ANDY
Prispevkov: 1512
Pridružen: 7. November 2004, 18:34
Kraj: RAČE pri Mariboru

Odgovor Napisal/-a ANDY »

--C--
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabniški avatar
MICKA
Prispevkov: 1928
Pridružen: 31. December 2002, 16:25
Kraj: Slovenski Javornik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MICKA »

"C"
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabniški avatar
Dingo
Prispevkov: 44
Pridružen: 17. December 2006, 0:50
Kraj: muta

Odgovor Napisal/-a Dingo »

Odgovor: C
Uporabniški avatar
MatKme
Prispevkov: 201
Pridružen: 15. Marec 2005, 11:03
Kraj: Celje - Škofja vas

Odgovor Napisal/-a MatKme »

Hmm sem za odgovor: "C" :D
Lep pozdrav! Matevž Kmecl
Uporabniški avatar
Jošt
Prispevkov: 414
Pridružen: 4. Februar 2004, 0:26
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jošt »

C :roll:

lp, Jošt 8)
Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno!
Uporabniški avatar
gasilec3
Prispevkov: 126
Pridružen: 12. December 2006, 23:36
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a gasilec3 »

Naloge vodenja, oziroma vodje oddelka so :

• Sprejem povelj in nalog,
• Ocenitev situacije,
• Ocenitev sredstev, ki so potrebna za dosego naloge,
• Odločitev ( razdelitev naloge, na več manjših nalog, ki jih bodo izvajale skupine),
• Razdelitev oddelka v skupine ( v kolikor to že ni storjeno ), prerazporeditev gasilcev po skupinah glede na nalogo, ki jo ima oddelek
• Nadzor dela skupin,
• Poročanje nadrejenemu o spremembah situacije.

Tole so glavne naloge vodje oddelka na intervenciji. Sprašujem vas, kdo izdaja povelja skupinam ?

a. vodja skupine
b. vodja oddelka
c. vodja intervencije
d. poveljnik enote
e. najvišji po činu


Odgovor:C
Zaklenjeno