Učimo se, na ABC

Podforum v katerem se učimo vsi, tako sestavljalec kot reševalec. Znanja ni nikoli dovolj. Obstaja pregovor, ki še posebej velja za nas gasilce: Kjer neznanje se šopiri, tam hudič se ne umiri.
Pravila foruma
Pravila podforuma »UČIMO SE NA ABC«

- odgovarjate tako, da napišete samo črko pred odgovorom za katerega menite, da je pravilen
- praviloma je samo eden odgovor pravilen, če jih je več ali je potrebno kako drugače napisat odgovor, sestavljalec to tudi posebej napiše
- komentiranje odgovorov ni dovoljeno dokler sestavljavec ne poda pravilnega odgovora
- odgovarjajte »z glave« in šele potem iščite po literaturi, kajti le tako boste preverili svoje znanje
Zaklenjeno
teoretik
Prispevkov: 348
Pridružen: 2. April 2007, 17:56
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a teoretik »

Odgovor C
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
Uporabniški avatar
MIŠICA
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Julij 2006, 23:42
Kraj: Slape-Polje

Odgovor Napisal/-a MIŠICA »

C :D
Lepo je biti gasilec.
Uporabniški avatar
kosma
Prispevkov: 791
Pridružen: 20. Julij 2004, 18:00
Kraj: Kresnice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kosma »

Odgovor C :lol:
kosma
Uporabniški avatar
Zabavko
Prispevkov: 352
Pridružen: 23. Julij 2005, 12:25
Kraj: Kranj-Primskovo

Odgovor Napisal/-a Zabavko »

C
Gasilci smo čudne žvali! Ko drugi spijo mi na pomoč hitimo!
Uporabniški avatar
silvester
Prispevkov: 106
Pridružen: 26. Maj 2005, 9:25

Odgovor Napisal/-a silvester »

odgovor "c" :shock:
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Naloga ni bila pretežka. Pravilen je odgovor C.

Naloge vodenja, oziroma vodje oddelka so :

• Sprejem povelj in nalog,
• Ocenitev situacije,
• Ocenitev sredstev, ki so potrebna za dosego naloge,
• Odločitev ( razdelitev naloge, na več manjših nalog, ki jih bodo izvajale skupine),
• Razdelitev oddelka v skupine ( v kolikor to že ni storjeno ), prerazporeditev gasilcev po skupinah glede na nalogo, ki jo ima oddelek
• Nadzor dela skupin,
• Poročanje nadrejenemu o spremembah situacije.

Tole so glavne naloge vodje oddelka na intervenciji. Sprašujem vas, kdo izdaja povelja skupinam ?

a. vodja skupine
b. vodja oddelka
c. vodja intervencije
d. poveljnik enote
e. najvišji po činu
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

B
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
gasilc18
Prispevkov: 320
Pridružen: 22. Julij 2006, 14:45
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a gasilc18 »

Odgovor C
Gasilc 18

Tistemu, ki mu hitimo na pomoč se zdi vsaka sirena pretiha !!!
MarkoŠ
Prispevkov: 1349
Pridružen: 9. April 2005, 16:55
Kraj: Boh. Bistrica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarkoŠ »

Odgovor C.
Uporabniški avatar
Šmarčan
Prispevkov: 261
Pridružen: 13. Januar 2007, 15:57
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Odgovor "C"
"Več kot nas je, slabš ne more bit"

LP

Andrej Lipuš
051/318-411
sasolovrenc
Prispevkov: 316
Pridružen: 7. Marec 2007, 17:30

Odgovor Napisal/-a sasolovrenc »

odgovor -C-

LP 8)
Uporabniški avatar
LeonK
Prispevkov: 368
Pridružen: 4. Marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi
Kraj: Radlje ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a LeonK »

Odgovor C :lol:
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
Uporabniški avatar
PuMpA
Prispevkov: 492
Pridružen: 5. Junij 2006, 16:36
Kraj: GE Ptuj

Odgovor Napisal/-a PuMpA »

C
Slika
Uporabniški avatar
mihamasle
Prispevkov: 102
Pridružen: 5. Oktober 2006, 18:29
Kraj: PGD Ivančna Gorica

Odgovor Napisal/-a mihamasle »

odgovor C
sixkiller
Prispevkov: 185
Pridružen: 14. Januar 2007, 23:43

Odgovor Napisal/-a sixkiller »

Naloge vodenja, oziroma vodje oddelka so :

• Sprejem povelj in nalog,
• Ocenitev situacije,
• Ocenitev sredstev, ki so potrebna za dosego naloge,
• Odločitev ( razdelitev naloge, na več manjših nalog, ki jih bodo izvajale skupine),
• Razdelitev oddelka v skupine ( v kolikor to že ni storjeno ), prerazporeditev gasilcev po skupinah glede na nalogo, ki jo ima oddelek
• Nadzor dela skupin,
• Poročanje nadrejenemu o spremembah situacije.

Tole so glavne naloge vodje oddelka na intervenciji. Sprašujem vas, kdo izdaja povelja skupinam ?


a. vodja skupine
b. vodja oddelka
c. vodja intervencije
d. poveljnik enote
e. najvišji po činu


B?
Sam da vode ne zmanka!
Zaklenjeno