Učimo se, na ABC

Podforum v katerem se učimo vsi, tako sestavljalec kot reševalec. Znanja ni nikoli dovolj. Obstaja pregovor, ki še posebej velja za nas gasilce: Kjer neznanje se šopiri, tam hudič se ne umiri.
Pravila foruma
Pravila podforuma »UČIMO SE NA ABC«

- odgovarjate tako, da napišete samo črko pred odgovorom za katerega menite, da je pravilen
- praviloma je samo eden odgovor pravilen, če jih je več ali je potrebno kako drugače napisat odgovor, sestavljalec to tudi posebej napiše
- komentiranje odgovorov ni dovoljeno dokler sestavljavec ne poda pravilnega odgovora
- odgovarjajte »z glave« in šele potem iščite po literaturi, kajti le tako boste preverili svoje znanje
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
GoGo
Prispevkov: 583
Pridružen: 4. Junij 2006, 15:13
Kraj: GE Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GoGo »

No naj bo F :wink:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

POIMENOVANJE KORAKOV:

ANGLEŠKO: R I S C

NEMŠKO: G A M S

SLOVENSKO: P I R S


Pravilen je torej odgovor C

Ne najdem pa pomen kratic, prosim za pomoč.
za slovensko vem: Pridemo In Rešimo Svinjarijo :D :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org
Prispevkov: 1865
Pridružen: 10. Julij 2002, 11:54
Kraj: smokuč

Odgovor Napisal/-a Milan Dubravac »

Slovensko:
P - prepoznati
I - izolirati
R - rešiti, omejiti
S - sanirati

Angleško:
R - recognize
I - isolate
S - save
C - clean

Nemško:
G - gefahr erkennen
A - abschperen
M - menschen rettung
S - sanierung (speziale krafte anfordern)

Milan, hvala, pa oprosti ker smo streljali lisice namesto gamsov !
moderator
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Sedaj pa ste si vsi zaslužili malo počitka.
Na vrsti je ena iz sveta enigme.
Iz danih črk sestavite sintagmo, oziroma dve besedi.
Iskani pojem je seveda povezan z gasilstvom.
Porabiti morate vse črke.

Tisti ki bo prvi napisal rešitev bo nagrajen z Kijem - spreminjamo na bolje !

D A A A S N N N N I I E V O T T R M

Takšno, oziroma podobno nalogo so dobili tekmovalci na Rogli, kjer je bila rešitev POŽARNA OGROŽENOST.
Zadnjič spremenil Oskar, dne 25. April 2007, 15:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Naj povem , da bom vsako nepravilno rešitev brisal , da bo bolj zanimivo. :D
moderatorji tokrat ne rešujejo!

Čestitke Bbobyju za čudovit in dober poizkus!
več sreče prihodnjič !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
janez
dolgoprogaš
Prispevkov: 829
Pridružen: 19. December 2002, 11:20
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janez »

Oskar!

Nagrada ni povsem jasna. Kaj dobi nagrajenec?

- Kij
ali
- S kijem

Je nevarno, ne bom ugibal

LP

Janez
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Tudi nagrada je uganka !? :haha:
Zares dobi kij, samo naslov napiše in mu pošljem. Najprej pa pravilna rešitev. :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
sixkiller
Prispevkov: 185
Pridružen: 14. Januar 2007, 23:43

Odgovor Napisal/-a sixkiller »

Sprasujem se, ce je beseda slovenska. Je?
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

besedi sta v slovarju slovenskega knjižnega jezika ! :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
teoretik
Prispevkov: 348
Pridružen: 2. April 2007, 17:56
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a teoretik »

Zanima me, če sta besedi v slovarju napisane skupaj. Večina slovarjev pojasnjuje le pomen ene besede in ne besednih zvez.
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
Uporabniški avatar
sabirman
Prispevkov: 463
Pridružen: 8. April 2006, 22:22
Kraj: LJ-BRDO(antiforumaši)

Odgovor Napisal/-a sabirman »

Oskar napisal/-a:besedi sta v slovarju slovenskega knjižnega jezika ! :D
Teoretik zde pa ne vema ne znaš brat al kaj? Najbrš nista obe skupej ane :lol:
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Malo pomoči: besedna zveza , ki jo iščemo se navezuje na prejšnje vprašanje v ABC :lol:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
teoretik
Prispevkov: 348
Pridružen: 2. April 2007, 17:56
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a teoretik »

Odgovor: NEVARNOSTNI DIAMANT
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odgovor Napisal/-a Pero »

NEVARNOST DINAMITA tud gre , sam to lih ni gasilska tema :)

LP
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BAČO »

Pero napisal/-a:NEVARNOST DINAMITA tud gre , sam to lih ni gasilska tema :)

LP
Pero, a eno črko "N" si pa pojedu :lol: ???

LP BAČO :twisted:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Zaklenjeno