Požar v Grajeni - posledice zelo hude !

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Požar v Grajeni - posledice zelo hude !

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Danes ob 14.45 je bil obveščen Reco Ptuj o požaru stanovanjske hiše v kraju Grajena. ( kraj leži ob cesti Vurberk -Ptuj) Posredovali sta enoti PGD Grajena in Ptuj. Po poročanju medijev je pri tem starejša ženska izgubila življenje. Pri gašenju požara , ki se je razširil iz kuhinje na celotno stavbo je bil poškodovan en gasilec.
To so skope informacije o dogajanju danes popoldan v Grajeni. Radio Maribor je poročal o morebitnem vzroku za požar, to naj bi bil vžig maščobe v kuhinji.
Upam , da bomo o posredovanju gasilcev kaj več izvedeli od naših članov foruma ki so iz tistih krajev.
Kako je z poškodovanim gasilcem in iz katere enote prihaja ?
Zadnjič spremenil Oskar, dne 20. December 2005, 20:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
pgd ptuj
Prispevkov: 13
Pridružen: 11. Oktober 2005, 19:56

Pozdravljen

Odgovor Napisal/-a pgd ptuj »

Gasilec katerega prostovoljnega gasilskega društva se je poškodoval ???



:?: :?: :?: :?: :?:
VESNA
Uporabniški avatar
nejč
Prispevkov: 1204
Pridružen: 31. Januar 2005, 18:07
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejč »

Kaj ni letos že drugi takšen primer v Grajeni, da je zaradi olja na štedilniku zgorela cela hiša :shock: :?:
Upam, da ni kaj hujšega z gasilcom, ki se je poškodoval :cry:

LP
Uporabniški avatar
himi
Prispevkov: 471
Pridružen: 8. Maj 2005, 14:37
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a himi »

:cry: Na žalost se požari stanovanjskih objektov kdaj končajo tudi tako tragično. Upam, da je z gasilcem, ki se je poškodoval vse v redu, in da nam bodo sodelujoči postregli z več podatki o poteku intervencije. Prilagam dve sliki, ki sta na spletni strani 24ur.com :cry:
Priponke
Požar Grajena.jpg
Požar Grajena I..jpg
Kdor še ni bil v nevarnosti, ne pozna svojega poguma !!!

http://www.gasilcidvorjane.com
Uporabniški avatar
Razby
Prispevkov: 540
Pridružen: 3. November 2003, 12:18
Kraj: Brezje na Gorenskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Razby »

Gasilcu ki je bil poškodovan želim čim hitrejše okrevanje.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabniški avatar
pes
moderator
moderator
Prispevkov: 2094
Pridružen: 6. Marec 2003, 10:44
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pes »

Po nepreverjeni informaciji naj bi se poškodovala dva gasilca (popravite me, če to ne drži). Baje pa naj bi bila ženska, ki je umrla sama klicala ReCO, in se kasneje ker zunaj ni našla moža vrnila v stanovanje in na žalost tam tudi ostala.

upam, da se bo oglasil MVr ali kdo drug objasnil intervencijo.
t

Odgovor Napisal/-a t »

Iz katerga društva je poškodovani gailec?
Mladinka Ptuja

Odgovor Napisal/-a Mladinka Ptuja »

Jaz bom sporočila MVr naj se oglasi saj bo on o tem lahko povedal marsikaj če bom pa jaz izvedla kaj več o tem pa takoj sporočim !!!!


P.S. Tudi jaz sem slišala da ni bil samo en gasilec poškodovan!
Ne jemlite me za besedo.

Ptujska mladinka!!
MVr

Požar v Grajeni

Odgovor Napisal/-a MVr »

Nekaj podatkov o požaru v Grajeni:
-požar je zajel stanovanjsko hišo (prostore v etaži) in grozil, da se bo razširil na strešno konstrukcijo (zaradi ognja delno poškodovan napušč strešne konstrukcije nad okni)
-žal v požaru umrla 79-letna lastnica objekta. Vzrok smrti nam ni znan (zadušitev, ogenj, drugo?)
-po nepreverjenih podatkih bi naj bil vzrok požara peč
-požar gasili gasilski enoti Grajena (2 vozili) in Ptuj (4 vozila). Po prvih podatkih bila GE Ptuj alarmirana 8 minut za GE Grajena.
-poškodovala sta se gasilca GE Grajena - gre samo za stres gasilcev zaradi smrti občanke (mogoče tudi zaradi pogleda na mrtvo osebo). Gasilca sta bila prepeljana k zdravniku in po pregledu prepuščena v domačo oskrbo.
-po nestrokovni oceni in osebnem mnenju je moralo v hiši goreti že kar nekaj časa, preden je bilo javljeno na ReCO112 (trditev potrjena s strani občana, ki je že dalj časa v zraku opazoval dim in mislil, da nekdo kuri gume)
-glede same intervencije pa ni kaj posebnega dodati - klasični pristop z uporabi osebnih zaščitnih sredstev in Tempesta (nadtlačno izpihovanje dima iz prostora). Gasilno sredstvo: voda
Uporabniški avatar
martin
Prispevkov: 437
Pridružen: 30. Januar 2005, 13:16
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a martin »

Zanimivo!

Ali imaš morda tudi kakšne fotografije iz intervencije?

Lp,martin
pgd ptuj
Prispevkov: 13
Pridružen: 11. Oktober 2005, 19:56

hm............

Odgovor Napisal/-a pgd ptuj »

MVr pravi :

-poškodovala sta se gasilca GE Grajena - gre samo za stres gasilcev zaradi smrti občanke (mogoče tudi zaradi pogleda na mrtvo osebo).


Zanima me zakaj se pa potem takem taki odločajo za ta poklic oziroma prostovoljno delo saj sami vedo da bodo to morali prenašati ponekod še kakšne druge posledice in ne samo to

L.P
VESNA
Uporabniški avatar
martin
Prispevkov: 437
Pridružen: 30. Januar 2005, 13:16
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a martin »

Vrjemi!

Vsak dan oz. na vsaki intervenciji ne vidiš mrtvega človeka in ne moreš vedeti kako boš reagiral v tistem trenutku in stanju!

Lahko, da je ta dva gasilca doletel šok, ko sta zagledala žensko opečeno in iznakaženo!
Tudi zase lahko rečem, da ne vem kako bi reagiral ob takem prizoru.
(še nimam izkušnje s tem)

Lp,martin
Uporabniški avatar
edvard
Prispevkov: 357
Pridružen: 16. Oktober 2005, 21:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a edvard »

Res je da dokler take situacije ne doživiš ne veš kako boš odreagiral sam sem že imel tak primer le da smo tak izid pričakovali (prometna voznik vkleščen v gorečem vozilu lokacija pa precej oddaljena cca 10 km).
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Mene pa zanima, zakaj ni bila takoj aktivirana osrednja enota ?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Marolt
Prispevkov: 894
Pridružen: 13. November 2003, 1:46
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a Marolt »

No še en dokaz da psihološki vpliv ni tako zanemarljiv!
LP Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Odgovori