Srečanje gasilcev Bled 2005

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Odgovori
Uporabniški avatar
Ico
Prispevkov: 728
Pridružen: 14. November 2003, 14:23
Kraj: PGD Zagorje-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ico »

Po mojem je načrtovalec vaje malo pretiraval z višino.
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
LESCE2
Prispevkov: 1009
Pridružen: 28. April 2004, 18:18
Kraj: Lesce-Gorenjska

Odgovor Napisal/-a LESCE2 »

Ja tudi tako kdaj pride...nesreča očitno ne počiva nikoli....Silvanu čim hitrejše okrevanje, vsem sodelujočim pa čestitke, očitno je zadeva vseeno dobro izpadla. Žal sem falil ves tale pomp,čeprav je bil bore 3 km stran od našega doma :? :shock:
Uporabniški avatar
nejč
Prispevkov: 1204
Pridružen: 31. Januar 2005, 18:07
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejč »

Ja danes 30. 5 je kar nekaj napisanega v S.N.
Pa še fotke so dobre :wink:
Uporabniški avatar
janez
dolgoprogaš
Prispevkov: 829
Pridružen: 19. December 2002, 11:20
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janez »

Najpreje srčna želja, da so poškodbe pri Silvanu manjše kot se predvideva in čim hitrejše okrevanje. O vzroku nesreče ( in eventualni krivdi ) spregovorimo, ko bodo zadeve bolj jasne.

Hvala vsem za pohvale, sam nisem toliko zadovoljen, kot me (naju) hvalite.

Glede vaje (kolikor sem jo lahko opazoval) sem pa mnenja, da je potrebna temeljite analize (za močno zaprtimi vrati). Hudič tiči v malenkostih. In prav v malenkostih so bile napravljene napake - v večini primerov ( na srečo ) brez posledic. Angeli varuhi so pri tej vaji močno nagarali!

Vodstvu vaje, organizatorjem in scenaristom, priporočam, da zberejo čim več fotografij in posnetkov, jih natančno pregledajo in nato vsak segment vaje analizirajo. Na fotografijah in posnetkih se opazi veliko pomanjkljivosti.

Ne analizirati z namenom, da bi koga zaj...ali; analizirajte, da se napaka nebi ponovila, da boste bodoče vaje posvetili odpravi napak.

Mnenje posameznikov, da so "nekakšni čini" koga zanašali pa tole:
Prostovoljno gasilstvo ima ČINE, to je vidno označene stopnje izobrazbe v okviru Gasilske zveze Slovenije, ki si jih posameznik pridobi s postopnim izobraževanjem (kar ni enako v vseh drugih organizacijah).
Če koga to moti je to povsem njegova stvar, menim pa, da lahko vsak prostovoljni gasilec v Sloveniji s ponosom nosi oznake svojega položaja, ker si je to zaslužil in dokazal s svojim znanjem.

Veliko uspešnega dela!

Janez
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

Jaz pa sem se na tej vaji "osredotočil" na delo profesionalcev :wink: in rečem lahko, da mi je bilo opazovanje njihovega usklajenega dela v pravo zadovoljstvo.

Opazoval sem tudi, kako sta dva operativca spremljala Silvana do ekipe PP, mislil sem, da ta "sprehod" spada v koncept vaje :oops:, saj je bil ponesrečenec pri hoji v breg vedno, vsaj korak pred spremljevalcema. Zares upam, da bo čimprej ozdravel. :roll:

lp DC :smoke:
Priponke
delo zares pravih profijev...:)
delo zares pravih profijev...:)
prihod...
prihod...
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

...pa še nekaj utrinkov iz parade.. :P
Priponke
...kdo pravi, da niso lepe...čeprav so iz dežele vögrske..:)
...kdo pravi, da niso lepe...čeprav so iz dežele vögrske..:)
je prišel izpod havbe...:)..?
je prišel izpod havbe...:)..?
...bilo je pač vroče...:)
...bilo je pač vroče...:)
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

...še en utrinek, posebej za globok razmislek... :lol:
Priponke
jah no, bi predlagal, da se tudi nam dovoli kaj takega..:)
jah no, bi predlagal, da se tudi nam dovoli kaj takega..:)
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
metodg
Prispevkov: 893
Pridružen: 12. Julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.
Kraj: Brezje na Gorenjskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a metodg »

Pa še utrinek za vzor, čeprav slovenski gasilci po mnenju nekaterih slovimo po :givemebeer: ...

Metod G.
Priponke
Slovenski_Esalon.JPG
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabniški avatar
metodg
Prispevkov: 893
Pridružen: 12. Julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.
Kraj: Brezje na Gorenjskem
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a metodg »

Še sončna očala smo dali dol...... 8) .

Pol pa rečte, da forum gasilci.org nima vpliva...

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabniški avatar
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002
Prispevkov: 5098
Pridružen: 28. Avgust 2002, 20:06
Kraj: Lukavci
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Drago »

metodg napisal/-a:Še sončna očala smo dali dol...... 8) .
jah no, saj zato pa vas niti nisem več čakal :oops: ...(nezanimivi "objekti" za paparazza :roll:) :lol: ...malo heca, nooo :roll: :lol:

lp DC :smoke:
Če nimaš ničesar s čimer se lahko izkažeš kot forumovec na GASILCI.ORG - ti nekaj manjka !
_______________________________________

Družba, ki ukroti svoje upornike, si zagotovi mir. Izgubi pa svojo prihodnost! (Anthony de Mello)
Uporabniški avatar
Ico
Prispevkov: 728
Pridružen: 14. November 2003, 14:23
Kraj: PGD Zagorje-mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ico »

Dragotova zadnja fotka je vsekakor fotka pomladi.
Jure, tole se pa naši ne bi spomnili ?!
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
Prispevkov: 4829
Pridružen: 5. Julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Peter »

metodg napisal/-a:Še sončna očala smo dali dol...... 8) .
V častnem vodu niso bili tako pridni, nekateri so imeli celo taka z refleksnimi nanosi.
Priponke
refleks.jpg
Uporabniški avatar
Tona
Prispevkov: 1229
Pridružen: 25. Junij 2004, 10:02
Kraj: BREZJE-MB

Odgovor Napisal/-a Tona »

Če pa se "šajna" od sprednje čelade :wink: :lol:
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabniški avatar
himi
Prispevkov: 471
Pridružen: 8. Maj 2005, 14:37
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a himi »

Želel bi dodati sledeče: kot lahko vidite v različnih temah, ki prikazujejo in opisujejo dogajanje na Bledu je treba povedat, da kdor v soboto ni bil na Bledu je zamudil en lep, lep "gasilski dan" v pravem pomenu besede. Veliko za pogledat, veliko za slišat, veliko se za naučit ( če gledaš s prave strani ) se pravi super.
Čestitke organizatorjem !!! =D> \:D/
Priponke
Slika 006.jpg
Kdor še ni bil v nevarnosti, ne pozna svojega poguma !!!

http://www.gasilcidvorjane.com
Uporabniški avatar
himi
Prispevkov: 471
Pridružen: 8. Maj 2005, 14:37
Kraj: Dvorjane
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a himi »

Še dve sliki z Bleda za Okija... :-k
Kdor še ni bil v nevarnosti, ne pozna svojega poguma !!!

http://www.gasilcidvorjane.com
Odgovori