Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Baofeng UV 82L

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Baofeng UV 82L

Objava kerlc » 28. februar 2014, 10:10

Zanimam me če se kdo bolje spozna na to postajo in seveda kaj se da z njo narediti pri gasilcih oziroma v sistemu zare. Vesel bom če mi poznavalci pustijo gsm številko na ZS da jih pokličem in povprašam še "direkt".

LP Janez
kerlc

Objave: 2
Registriran: 28. februar 2014, 9:59
GE: Podpeč

Re: Baofeng UV 82L

Objava b4d » 28. februar 2014, 11:30

Da se skoraj vse. Tezava te postaje je, da sta dva gumba za oddajo, vsak za svoj kanal in je z rokavico zelo tezko zadeti pravega.
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Odg: Baofeng UV 82L

Objava sebaB » 28. februar 2014, 12:19

Da se skoraj vse. Tezava te postaje je, da sta dva gumba za oddajo, vsak za svoj kanal in je z rokavico zelo tezko zadeti pravega.

SE PRIDRUŽUJEM! POSTAJA IMA ZELO MOTEČ POTRDILNI TON OB KONCU ODDAJANJA, KI SE GA NEDA IZKLOPITI. NA TEJ POSTAJI ČE IMAŠ PRIKLOPLJEN ZUNANJI ZVOČNIK/MIC VČASIH NE DELUJE PTT (NEVEM IZ KAKŠNIH TEHNIČNIH RAZLOGOV). VGLAVNEM, KLJUB CENI ME NI PRITEGNILA ZA UPORABO V GASILSTVU. PA OB MOJEM TESTU BATERIJA NI ZDRŽALA NEVEMKAJ!
MI JE PA VŠEČ DA LAHKO IZBIRAŠ BARVO ZASLONA OB PRIPRAVLJENOSTI/Tx/Rx!

MOJA OCENA 1-5 JE 3.
Uporabnikova podoba
sebaB

Objave: 45
Registriran: 22. avgust 2010, 22:50
GE: Gatina

Objava gubina » 28. februar 2014, 17:22

tole nebi imel v uporabi niti v radiomaterščini kje še za gasilerijo.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 746
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava kerlc » 1. marec 2014, 19:17

"Zanimam me če se kdo bolje spozna na to postajo in seveda kaj se da z njo narediti pri gasilcih oziroma v sistemu zare. Vesel bom če mi poznavalci pustijo gsm številko na ZS da jih pokličem in povprašam še "direkt"."

Vidim da ste tu radi "spamarji" ki morate na vsak post dati cahen kot kužki na obcestni kamen, prosil sem če kdo ima postajo in zna pomagati, ostali pa prosim če se vzdržite brezveznih mišljen.
LP
kerlc

Registriran: 28. februar 2014, 9:59
GE: Podpeč

Objava gubina » 1. marec 2014, 20:48

kerlc je napisal:"Zanimam me če se kdo bolje spozna na to postajo in seveda kaj se da z njo narediti pri gasilcih oziroma v sistemu zare. Vesel bom če mi poznavalci pustijo gsm številko na ZS da jih pokličem in povprašam še "direkt"."

Vidim da ste tu radi "spamarji" ki morate na vsak post dati cahen kot kužki na obcestni kamen, prosil sem če kdo ima postajo in zna pomagati, ostali pa prosim če se vzdržite brezveznih mišljen.
LP

no pa pojdi tja kjer po tvojem ni "spamarjev".in ker si taka brihta bi lahko že vedel, da te postaje niso namenjene gasileriji torej išči pomoč kje drugje.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 746
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Re: Baofeng UV 82L

Objava Mayamaya » 3. marec 2014, 13:08

Zakaj, da ne bi bile namenjene gasileriji ? Kje to piše ? Saj ni nihče rekel, da bo postajo uporabljal prvi napadalec na intervenciji ..v gasilstvu je še veliko drugih, ne tako "nujnih" nalog, ki jih gasilci opravljamo in kjer taka postaja pride še kako prav!
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava B.Kaplja » 22. junij 2014, 12:26

Baofeng UV 82L
to postajo smo imeli na testiranju in lahko za zaključek lahko rečem da se postaja za določene naloge v gasilstvu dobro obnese!
Vsi se pogovarjamo oziroma se vedno govori o komunikaciji na relaciji VODJA - NAPADALCI!

Mayamaya
Zakaj, da ne bi bile namenjene gasileriji ? Kje to piše ? Saj ni nihče rekel, da bo postajo uporabljal prvi napadalec na intervenciji ..v gasilstvu je še veliko drugih, ne tako "nujnih" nalog, ki jih gasilci opravljamo in kjer taka postaja pride še kako prav!

Ta postaja je glede defenitivno primerna za operativce na katere največkrat pozabljamo oziroma VODJE mislimo da je komunikacija z njimi manj pomembna. Četudi ni bistvenega pomena da se javljajo je pa izredno pomembno to da vedo kaj se na intervenciji dogaja. Tu v prvi vrsti govorim o strojnikih, mislim da vsaj 80% društev nižjih kategorij ne more opremiti strojnika na prenosni motorni brizgalin z ročno radijsko postajo, že iz cenovnega vidika ne, saj težko ''odkartaš'' 700€+ če pa lahko nekoga pošlješ tja da mu pove naj zviša tlak, zapre vodo,... Ali pa pač z rokami mahaš če sta v vidni relaciji!
Zgoraj omenjeno postajo se dobi za 60€ kar je z neko ''super-duper'' Motorolo,Kenwood-ko smešno majhna cena. Je pa res da se NE MORE primerjati z omenjenima!!!
B.Kaplja

Registriran: 30. september 2013, 13:48
GE: PGD Radomlje

Objava polo98 » 22. junij 2014, 14:18

Zakaj se ne more primerjati z omenjenimi?
polo98

Objave: 580
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov