Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Digitalni tahograf v GVM

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Digitalni tahograf v GVM

Objava Franci » 4. maj 2006, 8:53

Zanima me kje se dobi-kupi kartica za ta tahograf. 8); če prej zvem napišem.
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Re: Digitalni tahograf v GVM

Objava Franci » 4. maj 2006, 9:38

Uporabnikova podoba
Franci

Objava gasilec » 4. maj 2006, 22:09

Mene pa zaniam ali je pisanje tahografskih listkov sploh potrebno še pri intervencijskih vozilih?? Glede na to, da sem slišal neuradno informacijo, da naj ne bi bilo to več potrebno?

LP
gasilec

Objave: 59
Registriran: 25. november 2005, 18:29

Objava gorobi » 4. maj 2006, 22:32

Najboljše je, da nabavite zapisni medij pri zastopniku za posamezno vrsto merine naprave. Do sedaj pa, koliko mi je znano, policija nima naprave, čitalca, s katero bi lahko preverjala zapise v elektronski obliki.

Veliko varnih kilometrov vam želim.
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava gorobi » 4. maj 2006, 22:46

gasilec je napisal:Mene pa zaniam ali je pisanje tahografskih listkov sploh potrebno še pri intervencijskih vozilih?? Glede na to, da sem slišal neuradno informacijo, da naj ne bi bilo to več potrebno?

Zapisne liste ni potrebno več posebej vlagat, oziroma izpolnjevat, je pa vsekakor dobrodošlo v primeru, da se vam kaj pripeti med vožnjo. Je pač neka vrsta dokaza.
Namesto dnevnih, lahko uporabite tudi tedenske zapisne liste, lahko pa vse skupaj tudi pripravite tako, da v ležišče namestite zapisni list, vrata tahografa pa priprete zaradi česar bo list ostal prazen vse do trenutka, ko boste npr. pred izvozim zaprli vratca merilne naprave in bodo igle začele opravljati svojo nalogo.

Je pa vsekakor priporočljivo, da v ležišče namestite kakšen vložek, ker v tem primeru preprečujete poškodbe t.i. igel, na merilni napravi, tahografu.
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava Franci » 5. maj 2006, 12:40

Po pogovoru z gospo iz podjetja Cetis, ki je pooblaščeno za izdajo kartic za digitalne tahografe mi ni pa prav nič več jasno. Ona mi je zatrdila da vozilo do skupne teže 3,5 t in do devet potnikov ne potrebuje tahografa. Pravi da se ravna po navodilih ljudi iz Direkcije za ceste.
Se pravi da gasilsko vozilo GVM-1 ne potrebuje tahografa.

Pa sem prebral tudi tole tako da ne vem :twisted:
http://www.gasilci.org/forum/viewtopic.php?t=5317
http://www.gasilci.org/forum/viewtopic. ... 95047912ea

Sem klical tudi na Direkcijo za ceste pa so vsi na kosilu..... :evil:
Uporabnikova podoba
Franci

Objava joejoe » 5. maj 2006, 13:48

Franci je napisal:Po pogovoru z gospo iz podjetja Cetis, ki je pooblaščeno za izdajo kartic za digitalne tahografe mi ni pa prav nič več jasno. Ona mi je zatrdila da vozilo do skupne teže 3,5 t in do devet potnikov ne potrebuje tahografa. Pravi da se ravna po navodilih ljudi iz Direkcije za ceste.
Se pravi da gasilsko vozilo GVM-1 ne potrebuje tahografa.

Pa sem prebral tudi tole tako da ne vem :twisted:
http://www.gasilci.org/forum/viewtopic.php?t=5317
http://www.gasilci.org/forum/viewtopic. ... 95047912ea

Sem klical tudi na Direkcijo za ceste pa so vsi na kosilu..... :evil:

Gasilci rabimo tahografe v vozilih ZGOLJ PRI PREVOZU OTROK, kjer ZVCP zelo jasno doloca, kaksna mora biti oprema vozila. To pride prav takrat, ko se gasilski GVM uporablja za prevoz otrok v solo in iz sole. Takrat morajo biti vse stvari 100% po reglcih, ker je tveganje za kako s.ranje preveliko.

LP
JJ
joejoe

Objave: 131
Registriran: 3. november 2003, 20:55
GE: PGD Kozarje

Objava Franci » 8. maj 2006, 7:23

joejoe je napisal:Gasilci rabimo tahografe v vozilih ZGOLJ PRI PREVOZU OTROK, kjer ZVCP zelo jasno doloca, kaksna mora biti oprema vozila. To pride prav takrat, ko se gasilski GVM uporablja za prevoz otrok v solo in iz sole. Takrat morajo biti vse stvari 100% po reglcih, ker je tveganje za kako s.ranje preveliko.
JJ

Popolnoma razumem. Vendar ne vem zakaj o tem nič ne ve gospa na izdaji kartic za digitalne tahogrfe, ki pravi da imajo pač taka navodila ljudi iz ministrstva.
Pogovarjal sem se tudi z voznikom, ki opravlja prevoz otrok s šolskim kombijem (kombi je lanski letnik) in nima nobenega tahografa.
Uporabnikova podoba
Franci

Objava joejoe » 8. maj 2006, 11:16

Vendar ne vem zakaj o tem nič ne ve gospa na izdaji kartic za digitalne tahogrfe, ki pravi da imajo pač taka navodila ljudi iz ministrstva.
Pogovarjal sem se tudi z voznikom, ki opravlja prevoz otrok s šolskim kombijem (kombi je lanski letnik) in nima nobenega tahografa.

Zakaj gospa ne ve: ker je o tem do zdaj ni se nihce povprasal, sama se pa ni pozanimala (ker ima verjetno z drugimi stvarmi zadosti dela). Upam si it stavit, da bo po kakem mesecu tezenja s strani vseh moznih ljudi na pamet vedela dolocbe zakona, ki to urejajo :)

Glede voznika otrok s solskim kombijem: velik si upajo vsi skupaj (sola in sofer), v bistvu so pa v zelo hudem prekrsku.

O teh stvareh sicer govori Pravilnik o pogojih, ki jih morajo izpolnjevati vozila in vozniki vozil, s katerimi se prevažajo skupine otrok (Ur. list RS, št. 110/04).

Zdaj sem na sihtu, pa se nimam casa s tem ukvarjat, tako da bom samo en link prilimal:
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=68&novica=229

tam pise tudi naslednje:
Naprave, ki med zaviranjem preprečuje blokiranje koles, električno ali hidravlično ojačenega krmilnega mehanizma in nadzorne naprave za kontrolo dela voznika in gibanja vozila v cestnem prometu ni treba imeti vozilom, registriranim v Republiki Sloveniji pred 30.6.2000.

EDIT: zgornji link je treba skopirat v naslovno vrstico brskalnika, ker drugace ne dela :(
joejoe

Objava Franci » 8. maj 2006, 11:41

Ok! Imeti ali ne imeti tahograf; zaključeno.
Me pa zanima kako bomo reševali v društvih glede prevoza otrok, ker mora imeti vsak voznik svojo kartico. Po večini pa ti člani društev nismo profesionalni vozniki tako da bo pridobitev kartic kar velik finančni zalogaj za društva. To pravim zato, ker je kartica indvidualna last posmeznika in ne društva oz. podjetja. Kartica podjetja pa je samo za kontrolo voznikov in prenos podatkov v PC na arhiviranje.

Ne vem zakaj ne more obstojat kartica, ki bi veljala za vozilo in ne za voznika. :evil:
Uporabnikova podoba
Franci

Cena kartice

Objava joejoe » 8. maj 2006, 13:53

Nekak nisem nasel, pa sem se potem malo bolj potrudil...

Cena ene kartice je 10.000SIT, je pa vezana na voznika. Velja 5 let, nakar sledi zamenjava (ja, pa seveda spet 10.000SIT :) ).

Torej mora imet vsak voznik svojo, svojo pa mora imet se "podjetje", s katero na vsakih 28 dni prenasa podatke na racunalnik (khmm.... a mora potem kupit se citalnik????)

Tolko zaenkrat, letim na sestank ;)

LP
JJ
joejoe

Re: Cena kartice

Objava Franci » 20. maj 2006, 21:59

Dodajam eno sliko tahografa;
Priloge
tahograf.jpg
Uporabnikova podoba
Franci

Objava tomaz » 28. maj 2006, 18:37

Franci je napisal:Ne vem zakaj ne more obstojat kartica, ki bi veljala za vozilo in ne za voznika. :evil:

Franci, zato, ker so poklicni vozniki, še bolj točno, lastniki tovornjakov z lahkoto izigravali klasične tahografe, predvsem glede obveznih počitkov. Kako? Zamenjala sta se šofer in tovornjak in ni bilo variante, da bi kršilcem to dokazali. Potem so pa šoferji vozili dolge ure in ure, brez postanka in počitka. Preverjeno oz. razloženo s strani vpletenih v takšen način vožnje. Tudi vozniki avtobusov niso bili izjeme. Mi smo pa pač padli v to godljo
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Objava tadej.z » 28. maj 2006, 22:18

Se popolnoma strinjam s predhodnikom. V svoji poklicni karieri sem doživel malo morje poskusov goljufanja s tahografskimi vložki, tako da je bil skrajni čas da se na tem področju naredi red.
Ne zdi se mi pa smiselno da se tahografi uporabljajo tudi v gasilskih vozilih-tudi pri prevozu otrok kajti resnici na ljubo imam občutek, da otrok verjetno ne prevažate dnevno okoli.

Lep in varen dan
Tadej
tadej.z

Objave: 161
Registriran: 14. avgust 2004, 15:48

Objava Franci » 16. junij 2006, 10:46

tomaz je napisal:Franci, zato, ker so poklicni vozniki, še bolj točno, lastniki tovornjakov z lahkoto izigravali klasične tahografe, ....
Mi smo pa pač padli v to godljo.

Vse prevečkrat se zgodi, da ga zraven naj..... še gasilci. :twisted:
Uporabnikova podoba
Franci

Naprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 7 gostov