Novo vozilo PGD Šmarca

Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.
Odgovori
jmiro
Prispevkov: 198
Pridružen: 4. Marec 2008, 14:59

Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a jmiro »

V soboto, 27. avgusta, smo v PGD Šmarca svečano prevzeli novo gasilsko vozilo GVC 16/25!

http://kamnican.si/25494.html

Vozilo je izdelano na podvozju MAN 15-290 DOKA 4x2, ki je bilo izbrano z javnim naročilom.
Nadgradnjo je dobavilo podjetje WEBO, izdelalo pa podjetje Euro GV.
Dolžina vozila je 6800, medosna razdalja pa 3525 mm, zadnji most podvozja je na zračnih blazinah, pnevmatike 285/70R19,5.
Poleg tipizirane opreme je v vozilu še nekaj opreme, za katero menimo, da nam bo kot društvu I. kategorije potrebna, ker je to (poleg GVM-1) edino operativno vozilo:
- 4 kos rez. tlačne posode IDA,
- 4 kpl. plezalnih pasov za delo na višini,
- MB Rosenbauer 12/8,
- motorna žaga s krožno vidia žago 350 mm,
- kotna brusilka (mehki zagon),
- baterijski vrtalnik,
- potopna črpalka,
- 2 kosa kaseta C,
- vpihovalec,
- 2 dela stikalne lestve in
še nekaj ročnega orodja in armatur.

Vozilo se je financiralo iz vzajemnega sklada, v katerega prispevajo PGD-ji GZ Kamnik, v odstotkih glede na kategorijo, cca 42% od letnega proračuna za gas. dejavnost. Znesek v vrednosti vozila GVV-1, ki nam je pripadal po načrtu opremljanja PGD-jev in ga predvideva razpis za sofinanciranje, je pokril slabo polovico investicije. Ostalo so pokrili prihranki društva, donacije krajanov, podjetij in botrov.

jmiro
Priponke
ŠC 01.JPG
jmiro
Prispevkov: 198
Pridružen: 4. Marec 2008, 14:59

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a jmiro »

jmiro napisal/-a:V soboto, 27. avgusta, smo v PGD Šmarca svečano prevzeli novo gasilsko vozilo GVC 16/25!

http://kamnican.si/25494.html

Vozilo je izdelano na podvozju MAN 15-290 DOKA 4x2, ki je bilo izbrano z javnim naročilom.
Nadgradnjo je dobavilo podjetje WEBO, izdelalo pa podjetje Euro GV.
Dolžina vozila je 6800, medosna razdalja pa 3525 mm, zadnji most podvozja je na zračnih blazinah, pnevmatike 285/70R19,5.
Črpalka Rosenbauer NH 20; navijak Rosenbauer, 60 m cevi 25mm, ročnik Nepiro; svetlobni stolp 4 x 1000 W.
Poleg tipizirane opreme je v vozilu še nekaj opreme, za katero menimo, da nam bo kot društvu I. kategorije potrebna, ker je to (poleg GVM-1) edino operativno vozilo:
- 4 kos rez. tlačne posode IDA,
- 4 kpl. plezalnih pasov za delo na višini,
- MB Rosenbauer 12/8,
- motorna žaga s krožno vidia žago 350 mm,
- kotna brusilka (mehki zagon),
- baterijski vrtalnik,
- potopna črpalka,
- 2 kosa kaseta C,
- vpihovalec,
- 2 dela stikalne lestve in
še nekaj ročnega orodja in armatur.

Vozilo se je financiralo iz vzajemnega sklada, v katerega prispevajo PGD-ji GZ Kamnik, v odstotkih glede na kategorijo, cca 42% od letnega proračuna za gas. dejavnost. Znesek, v vrednosti vozila GVV-1, ki nam je pripadal po načrtu opremljanja PGD-jev in ga predvideva razpis za sofinanciranje, je pokril slabo polovico investicije. Ostalo so pokrili prihranki društva, donacije krajanov, podjetij in botrov.

jmiro
Uporabniški avatar
Matej B.
Prispevkov: 1138
Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
GE: Ptuj / Tržec
Kraj: Ptuj - Tržec
Kontakt:

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a Matej B. »

jmiro čestitke tvojemu PGD-ju da ste izpeljali to zadevo. Vozilo je vizualno zelo dobro. Domnevam, da ste na ravninskem področju, ker ste se odločili za pogon 4x2. Cena vozila je 160.000 € kot navaja Kamničan ali kaj več? Daj pofotkaj malo vozilo pa naredi kak Album v Galeriji, da vidimo še ostale dele tega GVC-ja.
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
jmiro
Prispevkov: 198
Pridružen: 4. Marec 2008, 14:59

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a jmiro »

Fotke so že v galeriji. Nekaj jih najdete tudi, ko odprete link v uvodnem postu: "Več o vozilu: klik na povezavo"

L.p. jmiro
Ž.Satler
Prispevkov: 94
Pridružen: 11. Februar 2005, 21:31
Kraj: Zagorska dolina

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a Ž.Satler »

Nekaj podatkov o vozilu in par fotografij, lahko najdete na spletni strani, ki je dobavilo vozilo:

http://www.webo.si/pozarna-varnost/gasi ... avili-smo/
Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 296
Pridružen: 8. Februar 2006, 17:31

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a pilot »

Kolikšna je maksimalna višina vozila?
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a gapi »

Mislim da je to prva kombinirka pri nas, ki ima kot opremo vgrajeno tudi prenosno MB.

Sicer to ni nič novega, na sejmu "Rdeči Petelin" je bilo tega videti veliko, pa to že na predzanjem sejmu. Je pa res da je bilo taktaz videti bolj izvedenke z manjšo količino vode, recimo kot naš 16/15.
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Vrsho
moderator
moderator
Prispevkov: 1729
Pridružen: 11. Junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid
Kraj: Šentvid pri Ljubljani

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a Vrsho »

gapi napisal/-a:Mislim da je to prva kombinirka pri nas, ki ima kot opremo vgrajeno tudi prenosno MB.

Sicer to ni nič novega, na sejmu "Rdeči Petelin" je bilo tega videti veliko, pa to že na predzanjem sejmu. Je pa res da je bilo taktaz videti bolj izvedenke z manjšo količino vode, recimo kot naš 16/15.
Nekaj vozil je v Sloveniji, ki imajo izdelano tudi pritrdišče za prenosno MB. Med zadnjimi izdelanimi takimi vozili je tudi naš GVC 16/25. V vozilu imamo tako vso potrebno opremo za izvedbo klasičnega trodelnega napada, največji plus tega pa je, da ne potrebujemo več prikolice za omenjeno opremo.
Uporabniški avatar
Matej B.
Prispevkov: 1138
Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
GE: Ptuj / Tržec
Kraj: Ptuj - Tržec
Kontakt:

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a Matej B. »

PGD Loče ima v svojem GVC 16/24 Man tudi prenosno MB 8/8 Ziegler. Nadgradnja Mettis
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
jmiro
Prispevkov: 198
Pridružen: 4. Marec 2008, 14:59

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a jmiro »

Višina vozila je 3100, če pa bi imeli stikalno lestev, bi bila cca 2930, ker bi bile najvišja točka troblje zračne sirene, za svetlobnim blokom, ki je visok 2910 mm.
Naš član si je ogledal vozilo v PGD Šentvid in ideja z MB se nam je zdela izvedljiva. Pred tem pa smo to preverjali pri nadgraditeljih, od katerih so nam nekateri obljubili, da bodo izvedli zadevo, eden pa o tem in še nekaterih drugih idejah ni želel niti slišati. Širina vozila je maximalna, sicer so nekatera vozila široka le 2370mm, merjeno čez boke nadgradnje, ne na blatnikih. Zato me podatek, da je to Mettis izdelal močno preseneča.
Tudi ideja za IDA za prvo vrsto sedežev je bila na začetku sprejeta dokaj hladno, vendar ne pri Euro GV. Eden od nadgraditeljev nam je predlagal nakup podalšane kabine brez sedežev, ker imajo A test za sedeže in ostalo v zvezi s tem in bi originalne zavrgli.
Podaljšana kabina, brez dodatnih niš za dihalce, "približa" nadgradnjo kabini, za katero je le rezervoar goriva, s tem pa je vozilo tudi krajše. Vodni rezervoar ostane na "svojem" mestu, sprosti se prostor za sesalne cevi pred rezervoarjem. Ampak to je za medosnorazdaljo 3525mm, če je dolga kabina daljša cca 150 mm, potem je bolje imeti medosno razaljo 3700 - 3800 mm. Mi smo želeli čimkrajše in okretno vozilo. Pri tem nas je nadgraditelj podpiral in se pri tem tudi potrudil.

jmiro
Uporabniški avatar
Matej B.
Prispevkov: 1138
Pridružen: 30. Julij 2002, 23:39
GE: Ptuj / Tržec
Kraj: Ptuj - Tržec
Kontakt:

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a Matej B. »

viewtopic.php?f=9&t=9634&start=30

link na vozilo GVC 16/24 Man od PGD Loče (za primerjavo)
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabniški avatar
Primoz
Prispevkov: 1025
Pridružen: 25. Februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Odg: Novo vozilo PGD Šmarca

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Matej B. napisal/-a:viewtopic.php?f=9&t=9634&start=30

link na vozilo GVC 16/24 Man od PGD Loče (za primerjavo)
v čem bi ti primerjal GVC 16/25 in GVC 16/24?
Odgovori