Članek lahko tudi komentirate, nekaj komentarjev je mene prav prizadelo in tudi s tem se kaže kako ljudje gledajo na delo gasilcev.
Možnih odgovorov za neuporabo dihalnega aparata pa je, kot je že napisal Drago veliko. Nevem, če ima sploh smisel, da ugibamo in ugotavljamo, zakaj se je tragedija zgodila. V bistvu pa je za druge dva čisto razumljivo - v želji pomagati sočloveku sta verjetno pozabila na vse skupaj in ga hotela le rešiti. Ne pozabimo tukaj na to, da so bili vsi trije prostovoljci in verjetno so se le redko (ali pa nikoli) znašli v podobnih situacijah.
Nenazadnje bi rad povedal še to, da se moramo ostali gasilci iz takih (nesrečnih) dogodkov naučiti čimveč. Je pa res, da za znanje in pripravljenost gasilcev, niso potrebne žrtve.

