Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Izpit C

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Izpit C

Objava ogenj » 28. februar 2008, 12:20

pozdravljeni!
zanima me kako je kaj po drugih društvih s financiranjem izita za C kategorijo? a dajo članom denar in oni pol opravljajo ali kar društvo plača avtošolo? pa še tudi me zanima kakšne pogoje kaj postavijo društva za kandidate ki jim financirajo izpit.

lp ogenj
ogenj

Objave: 1
Registriran: 27. februar 2008, 20:44

Odg: izpit C

Objava Vrsho » 28. februar 2008, 12:55

V naši zvezi je skoraj vsako leto organiziran izpit za opravljanje C kategorije. Sklene se pogodba med članom, društvom ter zvezo, kjer je opredeljeno kakšni so pogoji. Zveza plača 10 ur in mislim da CPP, potem pa je odvisno od društva do društva, kako se odloči. V našem društvu smo sklenili, da kandidatom plačamo še 10 ur, morebitno razliko pa plača kandidat sam.

Kandidate za opravljanje C kategorije predlaga poveljnik, član pa se v pogodbi obveže, da še (nevem točno koliko let) ne bo izstopil iz društva ter se aktivno udeleževal vseh dejavnosti v društvu.
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Odg: Izpit C

Objava gobi » 28. februar 2008, 13:34

Vrsho kaj pa, če kandidat po opravljenem izpitu ne izpovnjuje več pogoje (npr. ni več aktiven pri društvenih aktivnostih) :?: :!:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Rok Ušen » 28. februar 2008, 14:06

Pri nas je tako, da društvo plača izpit CPP in 10 ur vožnje. Ostalo plača kandidat sam. Tudi pri nas se podpiše pogodba med posameznikom in društvom, da bo v obdobju 7 let "služil" društvu (prevozi vode, etc)
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Gost » 28. februar 2008, 14:10

še eno vprašanje. koliko ur v povprečju naberejo kandidati do glavne vožnje?
Gost

Objava GoGo » 28. februar 2008, 14:37

Pri nas so opravljali izpit za C kategorijo pred par meseci in so se ure vožnje sukale okrog 16 :wink:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava Vrsho » 28. februar 2008, 15:09

gobi je napisal:Vrsho kaj pa, če kandidat po opravljenem izpitu ne izpovnjuje več pogoje (npr. ni več aktiven pri društvenih aktivnostih) :?: :!:

Skrbimo, da izberemo take kandidate, ki so resni in zanesljivi. Do sedaj nam je to še vedno uspelo, upam, da tudi v prihodnje. Bom pa pogledal v pogodbo za točne podatke.
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava LESCE2 » 28. februar 2008, 17:09

Pri nas je društvo bilo pripravljeno plačati komplet izpit dvema članoma. Pa sta oba na sredini scagala in zapravila kup denarja in nič iz tega. No zato so naslednjič sestavili pogodbo preko katere sem tudi sam prišel do izpita C kat. V pogodbi je bilo zapisano, da se bo kandidatu za izpit plačalo minimalno zahtevano število ur in enkratno opravljanje testa. Član pa se zavezuje, da bo vsaj še tri leta po opravljenem izpitu aktiven član društva. V kolikor pa izpita nebi opravil, pa bi moral vrniti denar.No pri meni te bojazni ni bilo, da bi jo popihal iz društva, pa še ker sem vedel, da mi bodo izpit plačali samo prvič, drugič pa ne več, če bom padel...sem se prav potrudil, da je šlo vse gladko skozi. In tako me je izpit C kategorije stal celih 0,00 takratnih SIT. Jah se mi vidi da sem Gorenjc! :)
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

Objava hec » 28. februar 2008, 17:25

Ali mora potem kandidat, ki opravi izpi C, pridobiti še licenco za poklicnega voznika??? Nekje sem slišal, da naj bi v prihodnosti tudi v gasilska vozila vstavili tahografe??
Ali kdo kaj ve o tem??
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava LESCE2 » 28. februar 2008, 19:05

Ne. Zakaj pa bi gasilec potreboval licenco za poklicnega voznika??? Tahograf v gasilskih vozilih je pa totalen nesmisel. Prvič se nihče ne bo brigal zanj in drugič za tistih par 100km na leto. :roll: Mi smo ga imeli v starem dojcu in smo ga zribali do kraja, ker je bil en listek noter pomoje vseh 30 let. :lol: :lol: :lol:
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

Objava Franci » 28. februar 2008, 20:14

Licence za poklicnega voznika pa ne rabiš. Pri nas v društvu je pa zaenkrat dovolj voznikov s C kategorijo (mislim da 17), tako da nam ni potrebno razmišljat o kakšnem sofinanciranju (zaenkrat). Tudi sam sem ga naredil v lastni režiji-nisem gorenjc. :mrgreen:
Ne vem točno, mislim pa da od leta 2001 niso več obvezni v gasilskih kamionih, je pa zelo priporočljivo da so.
O tahografih pa smo se že nekaj pogovarjali tu: viewtopic.php?f=9&t=6417
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava gapi » 28. februar 2008, 20:27

Pri nas ne poznamo nobene oblika sofinancirana opravljanaja izpita C kat.

Po drugi strani pa vsi stokajo, da je voznikov premalo. Mnenja sem tudi, da bi se denar našel, vendar mislom da bi bili potem malo nevošljivi tisti, ki so si do sedaj marali izpit plačati sami, tako da ....

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava matjaž » 28. februar 2008, 22:03

Pri nas smo z kandidati sklenili pogodbo o 50% sofinanciranju, če ne izpolnjuje pogodbenih oveznosti, mora društvu vrniti vsa sredstva.
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava SuZaNcA » 29. februar 2008, 8:08

Vrsho je napisal:V naši zvezi je skoraj vsako leto organiziran izpit za opravljanje C kategorije. Sklene se pogodba med članom, društvom ter zvezo, kjer je opredeljeno kakšni so pogoji. Zveza plača 10 ur in mislim da CPP, potem pa je odvisno od društva do društva, kako se odloči. V našem društvu smo sklenili, da kandidatom plačamo še 10 ur, morebitno razliko pa plača kandidat sam.

Kandidate za opravljanje C kategorije predlaga poveljnik, član pa se v pogodbi obveže, da še (nevem točno koliko let) ne bo izstopil iz društva ter se aktivno udeleževal vseh dejavnosti v društvu.

Ker sem trenutno udeležena v sami situaciji, lahko navedem par podrobnosti...
Par preteklih let je v Gasilski zvezi Ljubljana že kar tradicija, da sama zveza sofinancira opravljanje vozniškega izpita za C kategorijo dvema šoferjema iz posameznega društva. Sklene se tripartirna pogodba med društvom, gasilsko zvezo in avtošolo. S tem se kandidat zaveže, da bo vse obveznosti povezane z izpitom opravil v roku enega leta (v GZL se ravno 31. marca izteče rok za mojo generacijo izpitnikov). Do navedenega datuma v pogodbi je potrebno na GZL dostaviti kopijo vozniškega izpita, katera potrjuje da je kandidat uspešno opravil izpit. V kolikor kandidat izpitnih obveznosti ne zaključi do določenega datuma, GZ trga vrednost 10 ur vožnje z računa gasilskega društva.

Ravno tako se kandidat s pogodbo zaveže, da bo po opravljenem izpitu ostal član gasilskega društva še najmanj 5 let (kaj se zgodi v primeru, če član iz društva izstopi prej, mi ni znano-zaenkrat še ni bilo takega primera).

Kot je že zapisal Vrsho, v našem primeru GZ financira CPP na ravni avtošole ter 10 ur vožnje. Ostale stroške nosi bodisi kandidat sam ali društvo (zadeva je stvar internega dogovora).

Nekatera društva se nato še domenijo (polek obveznega 5 letnega članstva), da kandidat v določenem obdobju ne bo nastopil službe šoferja v špediciji ipd. , kajti s sprejetjem take službe društvu kot šofer ne bi prav veliko koristil (vsi vemo koliko časa so špediterji dejansko doma :) ).

No toliko jaz vem o tej zadevi :D

Lp
Suzi
Če v življenju srečaš limono, kupi tequilo in sol ter pokliči še mene :D
Uporabnikova podoba
SuZaNcA

Objave: 511
Registriran: 11. april 2005, 22:16

Objava Fireman » 29. februar 2008, 10:13

SuZaNcA je napisal:Sklene se tripartirna pogodba med društvom, gasilsko zvezo in avtošolo. Lp
Suzi

Malenkost te moram popraviti: Sklene se tripartirna pogodba med društvom, gasilsko zvezo in kandidatom za voznika. :wink:
Pogodbo z avtošolo pa sklene gasilska zveza.

LP
Iztok
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 211
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Naprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost