Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Center javi se, mi gremo z GVM po nakupih !

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Center javi se, mi gremo z GVM po nakupih !

Objava Oskar » 19. februar 2007, 17:45

g). Gasilske enote moramo osvestiti, da je potrebno vsak izvoz iz matične enote javiti svojemu ReCO.

Zgoraj sem prilepil sklep iz zadnje seje poveljstva GZS. Na seji sta bila tudi naša člana Darko in Milan.

Reco , ki ima po radijskih postajah veliko prometa, mora odgovarjati tudi na takšne klice kot je v naslovu.
Kaj menite je to potrebno ?

Moje mnenje je, da javljanje na Center za vsak neinterventni izvoz ni potrebno , dokler je v garaži še dovolj tehnike za intervencijo.
Bil sem prisoten , ko je imel Center kar dve intervenciji na ZARE in istočasno moral odgovarjati enoti , ki je z mladino in GVM na poti na vaje.

Kaj menite?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Oskar » 19. februar 2007, 17:59

Še tole sem našel v zakonu o gasilstvu. Da bo debata še bolj zanimiva.

2) Kadar gre gasilska enota občine na intervencijo zaradi požara ali druge nesreče, mora vodja gasilske enote ali intervencije o tem obvestiti pristojni center za obveščanje.

Po tem izgleda da je GZS nad Zakonom ! :D
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava pes » 19. februar 2007, 18:24

Sam osebno vedno javim izvoz, ko grem nekam z gasilskim vozilom.
Zakaj?

ReCO ve da vozila ni v orodišču, če pa se bi kje kaj dogajalo, pa ve da smo na vezi.
Običajno povem tudi kaj okvirno delamo, pa da se javimo ko se vrnemo.
ReCO ve, da takoj proži osrednjo enoto, saj imamo na našem področju dve tovarni.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Re: Center javi se, mi gremo z GVM po nakupih !

Objava erno » 19. februar 2007, 20:00

g). Gasilske enote moramo osvestiti, da je potrebno vsak izvoz iz matične enote javiti svojemu ReCO.

Tale je res malo bolana.
Še dobr da ne zahtevajo da poročamo koliko vode in goriva imamo v atomobilu. #-o
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabnikova podoba
erno

Objave: 252
Registriran: 12. julij 2005, 14:22

Objava tamav » 19. februar 2007, 20:02

Obremenjevanje centra po nepotrebnem je nesmiselno. Jaz osebno javlam izvoz samo, če zahtevam v primeru intervencije aktiviranje osrednje enote (zaradi naše neprisotnosti)! To pomeni daljši izvozi z večino gasilske opreme.

Izvoze v bližnjo okolico ne javlam, saj imam s seboj pozivnik in sem lahko na vezi z 112 takoj in glede na situacijo zahtevam aktiviranje dodatne enote ali takojšen povratek v GD!

V načrtu alarmiranja imamo skoraj na vsako intervencijo prožene po 3 enote, tako da tudi iz tega stališča ni problema.
Uporabnikova podoba
tamav

Objave: 68
Registriran: 5. januar 2006, 14:07

Objava MICKA » 19. februar 2007, 21:37

En ReCO pokriva kar nekaj PGD na svojem teritoriju, zato me prav zanima kako vodi odsotnost tehnike in moštva na terenu.

Za primer
Pred časom sem imel priložnost to videti v centru mesta Beljak in v centru za Koroško v Celovcu. Sistema tabel z označenimi GD je na obeh mestih enaka. Ob GD so z različnimi barvami označena vozila ki jih društva imajo. V primeru odhoda iz garaže se to sporoči in zabeleži na zemljevidu. Tako ima v vsakem trenutku operater vpogled v količino tehnike na terenu.

Pri nas pa se dogajajo primeri ko odhajajo društva na tekmovanje v sosednje kraje, požarna varnost pa je za ta čas prepuščena ??? Ko pa to opozoriš se ji pa zdi čudno zakaj si se spustil v takšno debato, preprečiti jim želiš tekme, itd, itd.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Volkec » 19. februar 2007, 23:03

MICKA je napisal:Pri nas pa se dogajajo primeri ko odhajajo društva na tekmovanje v sosednje kraje, požarna varnost pa je za ta čas prepuščena ??? Ko pa to opozoriš se ji pa zdi čudno zakaj si se spustil v takšno debato, preprečiti jim želiš tekme, itd, itd.

Hja, v Ljubljani imajo to imenitno rešeno. INDAGSM omarica je čudovita zadeva. Greš na tekmovanje ali izlet in pritisneš rdeči gumb. Tako "višje sile" vedo, da je tvoja operativna sposobnost okrnjena in vse naredi GBL.

Zadeva o javljanju vsakega izvoza niti ni napačna, vendar se mi v trenutnih razmerah zdi popolnoma nesmiselna. Nesmiselna pa bo do takrat, dokler po centrih za obveščanje ne bo neke konkretne evidence tehnike, ki jo premorejo določene regije. Evidenca pa je žal le prvi korak. Večji zalogaj je usposabljenje dispečerjev, ki bi morali do potankosti poznati gasilsko tehniko in seveda teritorij. Pa še kakšnega več bi morali zaposliti.

Zaenkrat se mi zdi smiselno le javljanje izvozov na intervencijo. Vse ostalo je balast.
The only thing that I regret- I didn't take what I could get. (Motörhead)

LP Borut Volk
Uporabnikova podoba
Volkec

Objave: 318
Registriran: 8. januar 2003, 18:16
GE: Kobarid

Objava Tine Žen » 20. februar 2007, 0:25

Volkec je napisal:Hja, v Ljubljani imajo to imenitno rešeno. INDAGSM omarica je čudovita zadeva. Greš na tekmovanje ali izlet in pritisneš rdeči gumb. Tako "višje sile" vedo, da je tvoja operativna sposobnost okrnjena in vse naredi GBL.

Ni čist tako kot si napisal :!:
Drži da mamo ta sistem :arrow: vendar maramo ravno tako javljati izvoze po postaji centru za obveščanje in gasilski brigadi Ljubljana
Zadeva je bila lepo predstavljena v Ljubljanskem gasilcu kako to pri nas funkcionira :arrow:
na tem linku najdeš to številko ljubljanskega gasilca članek je na strani 14: http://www.gasilci.org/html/lg/2006/gasilec0206.pdf

Lp Tine :wink:
Tine Žen

Objave: 348
Registriran: 25. september 2004, 17:41

Objava Oskar » 20. februar 2007, 13:02

Torej , javljate izvoz na GBL in RECO LJ tudi ko greste po pivo za veselico ?
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Tomkat » 20. februar 2007, 15:06

No, mi ne javljamo nič na ReCO Lj in GBL - smo pač iz Celja.
Odgovor je pa delno NE!
Na ReCO Celje javimo normalno vse intervencijske izvoze (po protokolu).
Na ReCO javimo tudi vse izvoze težke tehnike (GVC) na požarne straže, dežurstva in podobno. To pa zato, da opreativci na ReCO vedo, da je del tehnike in moštva vezan na druge naloge in zaradi tega "trpi" splošna pripravljenost enote. Težka tehnika običajno (tudi na kondicijskih vožnjah) ne zapušča območja občine.
Ne javljamo pa izvoza kombija v nabavo (pa naj bodo kranjske klobase ali pa nove tlačne cevi) ali druge prevoze za lastne potrebe (pogrebi, parade, tekmovanja, ....)
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1876
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava LeonK » 20. februar 2007, 15:38

Pri nas se neinterventni izvoz javla samo če greš iz enote z GVC (npr. tankanje, prediranje kanalizacije, delo s košaro in dvigalom, pranje vozila, razna dežuranja itd.) in TV-1, zato da na ReCO vedo da si dosegljiv v primeru intervencije. Neinterventne izvoze z PV in GVM ne javljamo. V primeru intervencije se pa vsak izvoz kateregakoli vozila javi na ReCO Slovenj Gradec kot pravtako prihod na kraj intervencije.
GE Radlje ob Dravi spletna stran:
http://www.pgdradlje.si
Uporabnikova podoba
LeonK

Objave: 369
Registriran: 4. marec 2006, 19:16
GE: Radlje ob Dravi

Objava medo » 20. februar 2007, 18:04

Po prebranem se mi zdi ta sistem zelo zanimiv, me pa zanimajo sledeče zadeve:
-Iz imena domnevam, da se za prenos podatkov uporabljajo frekvence GSM (GSM vmesnik?)
-kako je narejeno z GSM številkami, so naročniške ali predplačniške.
-kako je v primeru, ko se spremeni stanje enote, pred tem pa je bil prekinjen signal ter ga v centrali v GBL niso prejeli (naprimer prazno stanje na predplačniškem GSM-u)?
-ali se v centrali shranjujejo zadnji dogodki, ter se le ti primerjajo z dogodki izpisanim v centrali v GBL, ter ali se uporabljajo periodični testi linije (da ni potem neko društvo po par let v najvišji stopnji pripravljenosti)?
-Kdo je proizvajalec opreme?
medo

Objava medo » 20. februar 2007, 18:08

zgoraj zapisano me zanima za INDAGSM sistem :)
medo

Objava MICKA » 20. februar 2007, 18:27

Oskar je napisal:Torej , javljate izvoz na GBL in RECO LJ tudi ko greste po pivo za veselico ?

Seveda pa točno povedo kdaj je veselica da tekočina ne ostaja. :D
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Dingo » 20. februar 2007, 20:58

V našem društvu javljamo izvoz samo, če gremo z GVC ali GV1 za GVM1 pa ne, ker ni potrebe.
Uporabnikova podoba
Dingo

Objave: 44
Registriran: 17. december 2006, 0:50

Naprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov