Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

gasilska paradna uniforma

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

gasilska paradna uniforma

Objava hazmat » 31. oktober 2006, 23:18

zdravo mene pa zanima če kdo ve kakšna je cena nove paradne uniforme in če ima gdo rabljeno za prodat :?:
Uporabnikova podoba
hazmat

Objave: 44
Registriran: 15. oktober 2006, 15:24

Objava pes » 31. oktober 2006, 23:54

nova s kapo je cca 30k Sit
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava hazmat » 1. november 2006, 12:35

hvala za informacijo
Uporabnikova podoba
hazmat

Re: gasilska paradna uniforma

Objava Marjetica » 1. november 2006, 13:28

hazmat je napisal:zdravo mene pa zanima če kdo ve kakšna je cena nove paradne uniforme in če ima gdo rabljeno za prodat :?:

Toliko v vednost (za tiste, ki tega ne vedo), čeprav smatram, da tisti, ki bi naj dobil to uniformo, že ima nekaj tečajev za seboj in bi ..... :twisted:

Osebna oprema gasilca je: PGS
- gasilska uniforma (brez besede paradna, seveda se smatra, da je to svečana uniforma, katero oblečemo za svečane trenutke torej tudi takrat ko gremo na parado)
- delovna obleka
- obutev
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Oskar » 1. november 2006, 13:29

V našem gasilstvu ne obstoja termin PARADNA UNIFORMA.
Poznamo delavne in zaščitne obleke in gasilsko uniformo.

Paradirat itak ne znamo več. :D :D :)
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Mitja Gregorič » 1. november 2006, 13:32

Oki.....
nažalost tudi časti je vedno manj..... :evil: :evil:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Franci » 1. november 2006, 15:24

Cena gasilske uniforme (hlače, bluza, srajca, kravata, kapa, pas) je po mojih zadnjih podatkih cca 44.000,00 SIT. :wink:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava hazmat » 1. november 2006, 18:08

v nekaterih društvih prispevajo člani polovico denarja za uniformo kaj šele da bi društvo plačalo celo .
Uporabnikova podoba
hazmat

Objava swordfish » 1. november 2006, 18:23

Pri nas društvo financira celotno uniformo in sicer iz dveh razlogov:
1.Če se uporabnik uniforme ne udeležuje aktivnosti kjer se zahteva nošenje slavnostne uniforme ali z njo ne ravna skrbno se mu jo lahko zlahka odvzame in da v uporabo drugemu.
2.Ker imamo omejeno število uniform (10),se uniforme rotirajo med člani.To pomeni da če se skrbnik uniforme kdaj ne more udeležiti prireditve jo posodi drugemu,ki mu jo nato vrne nazaj v skrbništvo.

Lp Marko
Uporabnikova podoba
swordfish

Objave: 115
Registriran: 16. junij 2006, 12:24
GE: Vrsnik

Objava BAČO » 1. november 2006, 19:10

swordfish je napisal:Ker imamo omejeno število uniform (10),se uniforme rotirajo med člani.To pomeni da če se skrbnik uniforme kdaj ne more udeležiti prireditve jo posodi drugemu,ki mu jo nato vrne nazaj v skrbništvo.

Meni osebno tale rotacija uniform med člani nikakor ni všeč :? , saj to je osebna oprema gasilca, katero naj bi se nebi menjavala. Jaz niti najmanj nebi bil vesel, če bi nekdo nosil gasilsko uniformo pred mano na določeni prireditvi in bi jo prinesel nazaj v kakšnem klavrnem stanju ( umazano, raztrgano...). Pa tudi ne vem, kako vam uspeva sproti položajne oznake menjavati :?:

LP BAČO 8)
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Mitja Gregorič » 1. november 2006, 20:32

:evil:

vsak svojo to itak!!!!

Je potem tudi odnos do gasilstva drugačen!!!
Bolj spoštljiv!!!

:idea:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Franci » 2. november 2006, 8:23

Pri nas ima "itak" vsak svojo (kdor želi) in mi tole posojanje oblek ni najbolj všeč, ker imamo samo slabe izkušnje s tem.
Obleko pa plača pol društvo pol pa imetnik obleke. 8)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava swordfish » 2. november 2006, 13:06

Mogoče sem v moji objavi premalo nazorno povedal da so rotacije oblek prej izjema kot pravilo,kljub vsemu se je obleko kupilo le tistemu za katerega se ve da jo bo dobro skrbel za obleko in jo tudi uporabljal.Glede položajnih oznak pa je stvar taka da predsednik ali poveljnik ne dajeta svoje obleke drugim v uporabo,lahko pa se to izvede med članoma z enakim položajem(npr.član upr. odbora).
Moje osebno mnenje pa je da je kupovanje prevelikega števila slavnostnih uniform nepotrebno,saj lahko ta denar namenimo za opremo ki jo dejansko potrebujemo pri našem delu.Število uniform naj bo takšno da se lahko dostojno predstavimo povsod kjer je to potrebno in nič več.

Lp Marko
Uporabnikova podoba
swordfish

Objave: 115
Registriran: 16. junij 2006, 12:24
GE: Vrsnik

Objava BAČO » 2. november 2006, 14:09

swordfish je napisal:Moje osebno mnenje pa je da je kupovanje prevelikega števila slavnostnih uniform nepotrebno,saj lahko ta denar namenimo za opremo ki jo dejansko potrebujemo pri našem delu.

Kljub temu, da je Marjetica malo višje v svoji objavi pojasnila, da obstaja samo gasilska uniforma brez raznih pridevnikov ( svečana, paradna, slavnostna..), še vedno "klanfe serjete" :roll: :oops: .

Marjetica je napisal:Toliko v vednost (za tiste, ki tega ne vedo), čeprav smatram, da tisti, ki bi naj dobil to uniformo, že ima nekaj tečajev za seboj in bi ..... :twisted:

Osebna oprema gasilca je: PGS
- gasilska uniforma (brez besede paradna, seveda se smatra, da je to svečana uniforma, katero oblečemo za svečane trenutke torej tudi takrat ko gremo na parado)
- delovna obleka
- obutev

LP BAČO :evil:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Marjetica » 2. november 2006, 19:10

swordfish je napisal:se uniforme rotirajo med člani.To pomeni da če se skrbnik uniforme kdaj ne more udeležiti prireditve jo posodi drugemu,ki mu jo nato vrne nazaj v skrbništvo.

Bi bilo res zanimivo, če bi jaz posodila gasilsko uniformo kolegu gasilcu :lol: :lol: Malo heca.

Mnenja sem, da se uniform ne more posojati, ker je to osebna oprema gasilca ( kot je omenil tudi Bačo). Ko v naše društvu nabavljamo uniforme, vedno opozarjam, da jih naj dobijo tisti, ki jo res uporabljajo oz. nosijo (to velja še posebno za članice).

Niso poceni zato naj jo dobijo tisti, ki jo spoštujejo in so ponosni, da so člani gasilske organizacije. Tudi na predavanjih še posebno rada na to opozarjam. Pokažem tudi slike, kako se pravilno nosi gasilska uniforma in kako ne.
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Naprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov