Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dežurstvo na Krasu

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Dežurstvo na Krasu

Objava Mitja Gregorič » 28. junij 2006, 4:49

Glede na pomanjkanje padavin in visoke dnevne temperature zraka se stopnja požarne ogroženosti iz dneva v dan povečuje.

V primeru, da se bo tako vroče vreme nadaljevalo bo obstajala večja možnost za nastanek večjih požarov v naravi.

Vse zainteresirane kandidate, ki bi v primeru organizacije dežurstva bili pripravljeni pomagati gasilcem na Krasu ponovno naprošamo, da se prijavijo. Prijave so možne na Prijavnici, ki je v razpisu (Priloga)

Kandidati, ki so se že prijavili na dežurstvo v letu 2006 so vodeni v evidenci in se jim ni potrebno ponovno prijavljati.

Dodatne informacije je možno dobiti na tel. številki 051/300 200

http://www.gasilec.net/ul-priloge/Razpis%20za%20dezurstvo%20na%20Krasu%20leto%202006.doc

V preteklosti smo že nekaj "mleli" o tem...
malo za mozgat...
Kaj menite je to dobra in dobrodošla poteza ali je to iz ekonomskega razloga "diskriminacija" gasilcev ki imajo "obveznosti"pri delodajalcih.....
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

dežuranje na krasu

Objava Rok Ušen » 28. junij 2006, 20:36

Menim, da je to dobra poteza GZS, saj je v prvi vrsti potrebno zagotavljati ustrezno požarno varnost na ogroženih področjih in da se pri tem domači gasilci ne smejo počutiti zanemarjene v smislu Moj ogenj in ne tvoj ogenj :D

Glede na to, da sem študent in da imam med počitnicami čas, bi se verjetno sam tudi prijavil, ampak drugo leto, saj sem za letos prepozen :( Če drugega ne, mi bodo priznali vsaj tečaj za delo z motorno žago :wink:

Malo za šalo, malo za res ... mislim, da si s tem mi "mestni" gasilci pridobivamo izkušnje, saj se naši požari v naravi nikakor ne morejo primerjati s požari na Krasu.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava MarkoSimšič » 28. junij 2006, 20:47

Blondi, postavi se v kožo kraških gasilcev. Ti boš za svoje delo prejemal plačilo, sicer skromno pa vendar, za spanje in prehrano bo poskrbljeno. Oni pa bodo morali v primeru požara zapustiti delovno mesto in zato ne bodo dobili nič (razen s časom brco v rit pri delodajalcu). :roll:

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava Peter » 28. junij 2006, 20:48

Verjetno nihče ni pripravljen plačevati zdravniškega pregleda posebej za to dežurstvo, predvsem, ker je to navaden blef. Če misli GZS resno kaj organizirati, naj določi termine in izvede aktivnosti, ne pa da gledajo na vreme.

Če bo enkrat zares gorelo, bo za dežurstva prepozno, na zdravniške preglede se pa tudi ne bo nihče več oziral.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

delovno mesto ...

Objava Rok Ušen » 28. junij 2006, 20:57

Je pač tako, da se je pojavila potreba po dodatnem kadru. Glede tega, da dobijotisti od zunaj plačano, teritorialci pa ne ....
Malo pomisli - za 24h dela (takega in drugačnega) je dnevnica - mislim da 3.500 sit.
Torej bom jaz od doma 14 dni za pičlih 49.000 sit, kar je 145 sit na uro :?: :!:

Ti temu praviš plačilo?

Teritorialcem, tistim, ki imajo težave v službi pa tako ni treba na vrat na nos na intervencijo.

S tem dopisom se je zopet pokazalo, da so v vodstvu GZS raje našli začasno rešitev, kot pa da bi rešili problem zaposleni (gasilec) - delodajalec.

Še vedno pa trdim, da je s stališča požarne varnosti ta stvar z dežurstvom dobra, ampak koliko se bo pa to prijelo bomo pa videli.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava MarkoSimšič » 28. junij 2006, 21:22

Ti povem kako je bilo prvo leto... Ker takrat nisem bil zaposlen sem se na razpis prijavil. Nihče ni vedel kdo plača zdravniški pregled. Poletje ni bilo ravno sušno in dežurstvo ni bilo potrebno. Potem pa smo vsi, ki smo se prijavili, naslednje leto (enkrat aprila :!: ), dobili zahvale za pripravljenost. Resnost pa taka.

Sicer pa....

http://www.gasilci.org/forum/viewtopic. ... tvo++krasu

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava OperativeC_19 » 7. julij 2006, 13:01

Kaj je zdaj s tem dežurstvom na Krasu, ima kdo kaj več informacij?? je kakšna skupina že odšla dežurat?
Druži nas skupno načelo, da ne bi kaj zagorelo...
Uporabnikova podoba
OperativeC_19

Objave: 76
Registriran: 9. januar 2006, 12:32

Objava mailo » 7. julij 2006, 23:10

OperativeC_19 je napisal:Kaj je zdaj s tem dežurstvom na Krasu, ima kdo kaj več informacij?? je kakšna skupina že odšla dežurat?

Mislim, da jih bo letos dežuralo toliko, kot jih je še vsako leto od kar so dali na GZS-ju ver razpis - se pravi NIČ!
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava Mitja Gregorič » 8. julij 2006, 0:07

Če sem prav "ulovil" od kolega ki se je prijavil naj bi enkrat od polovice meseca začela prva ekipa dežurat...

ni pa zihr....
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Andrej Z.cestar » 20. julij 2006, 9:58

Primorska je trenutno tempirana bomba, zato me res zanima kje so te enote. Ali mogoče šele opravljajo zdravniške preglede.
Verjeto pa je to še ena brca v temo našega vodstva.
Andrej Z.cestar

Objava gapex » 20. julij 2006, 12:18

Fantje očitno gre zares. V ponedeljek ob 9h moram bit na ZGRS Sežana. :twisted:
"Ne boj se za pomoč, mi b`dimo dan in noč." Posvetilo Otona Zupančiča na praporu Gasilske župe Kamnik iz leta 1928.

"Taktika brez tehnike je brez moči, tehnika brez taktike je brez smisla."/M. Vrhovec
Uporabnikova podoba
gapex

Objave: 309
Registriran: 18. oktober 2004, 13:21

Objava SUXic » 20. julij 2006, 12:32

Tudi jaz se moram v ponedeljek ob 9 uri zjutraj javiti v Sežani......očitno gre zares....za razliko od lani....

lp AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava gobi » 20. julij 2006, 15:01

Kako je pa z osebno zaščitno opremo jo dobiš tam :?: ali moraš imeti vse svoje :?:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava BAČO » 20. julij 2006, 15:10

gobi je napisal:Kako je pa z osebno zaščitno opremo jo dobiš tam :?: ali moraš imeti vse svoje :?:

V prejšnjih letih, je na razpisu pisalo tako:

Oprema:

Gasilci s sabo prinesejo osebno opremo: delovna obleka.

Zaščitno gasilsko obleko, gasilske zaščitne škornje, gasilsko zaščitno čelado in delovni pas
dobijo v IC Sežana. Pri opravljanju nalog uporabljajo gasilsko zaščitno in reševalno opremo IC in Zavoda Sežana.

Osebno opremo in higienski pribor prinesejo s sabo.

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Martin P. » 20. julij 2006, 20:24

S sabo morajo imeti še škornje :wink:!