Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prevoz pitne vode - plačila

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Prevoz pitne vode - plačila

Objava Saiyaman » 3. marec 2018, 8:26

Pozdravljeni.

Zanima me, kako je kaj pri vam rešen prevoz pitne vode, polnjenje bazenov...
Kako beležite ta denar, ki ste ga dobili od teh, ki ste jim peljali vodo, polnili bazen? Izdajate račun, blagajniški prejemek? Predvsem se gre za bazene, ko ti ponavadi rečejo brez računa, ta denar pa se mora na račun nekako spraviti oziroma zabeležiti, da je prišel v društvo. Njim izdati dobavnico, pa potem v društvu pisati blagajniški prejemek? Je kakšna enostavnejša varianta?

Kako imate urejeno pri vam v društvu? Kakšni so predlogi?

LP, Janez
Saiyaman

Objave: 3
Registriran: 3. marec 2018, 8:21

Odg: Prevoz pitne vode - plačila

Objava gubina » 3. marec 2018, 9:26

obstaja cenik gasilskih storitev.
zanima me kakšne oziroma katere bazene naj bi polnili gasilci ?
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 678
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Saiyaman » 3. marec 2018, 13:58

Ne vem, ce si razumel moje vprasanje, ki sem ga zastavil... Nekako me ne zanimajo same cene, ker smo si te delno sami postavili. (Poleg uradnega cenika) Zanima me, kako krajanom iztaviti racun oz kako denar spraviti uradno v drustveno blagajno...

Bazene? Taksni in drugacni za kopanje... Uradno jim predlagamo vodo iz vodovoda,pipe, ker je ceneje, ampak, prisluhnemo zeljam krajanov, jim pomagamo.

Lp
Saiyaman

Objava MarkoSimšič » 3. marec 2018, 14:26

Se mi zdi, da malo preveč na glas razmišljaš o temi "brez računa"... :wink:
Glede na postavljena vprašanja sklepam, da ti poslovanje društev ni ravno blizu zato ti svetujem, da se obrneš na nekoga, ki se na to spozna. Pa ne prek foruma... Torej, za vsako opravljeno storitev je treba izstaviti račun, ki se ga nato evidentira v poslovnih knjigah društva. Tukaj imaš dve varianti, ki pa se razlikujeta glede na plačilo. 1. Izdaš račun (oblika ni važna: Word, excel, obrazec...), stranka plača na TRR. 2. Stranka želi plačati v gotovini? Račun moraš izdati iz davčne blagajne/knjige.
Tukaj bodo seveda skočili vsi zagovorniki tiste določbe Zakona o DDV, ki pravi, da subjektom, ki na leto opravijo manj kot 5.000€ obdavčljivega prometa ni potrebno izdajati računov. Osebno sem zagovornik izdajanja računov ne glede na letni promet.

lp Marko =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 541
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Re: Prevoz pitne vode - plačila

Objava Saiyaman » 9. marec 2018, 13:06

Zdravo.
Mogoce se je v preteklosti prevec zanasalo na dobre besede...pa slabe navade ljudi... Zato bi rad spravil to razmisljanje ljudem iz glave.

No, kar se tice poslovanja, bom rekel, prebral sem si, okrog pa nisem spraseval,tako da prevec pameten nocem in ne smem bit. Mi je pa zadeva bila nova ja.
Hvala za predlog...
Lep dan, Janez
Saiyaman

Objava Jacksy » 12. marec 2018, 13:15

Saiyaman je napisal:Pozdravljeni.

Zanima me, kako je kaj pri vam rešen prevoz pitne vode, polnjenje bazenov...
Kako beležite ta denar, ki ste ga dobili od teh, ki ste jim peljali vodo, polnili bazen? Izdajate račun, blagajniški prejemek? Predvsem se gre za bazene, ko ti ponavadi rečejo brez računa, ta denar pa se mora na račun nekako spraviti oziroma zabeležiti, da je prišel v društvo. Njim izdati dobavnico, pa potem v društvu pisati blagajniški prejemek? Je kakšna enostavnejša varianta?

Kako imate urejeno pri vam v društvu? Kakšni so predlogi?

LP, Janez

Mi prevoze pitne vode za potrebe bazenov zaračunavamo po internem ceniku. Za prevoz pitne vode se izda račun iz davčne blagajne in se vzame gotovina ki se nato položi na bančni račun. Od vsakega prevoza seveda moramo odvesti DDV, zato račune mesečno nosimo v računovodski servis, ki nato izdane račune poknjiži in uredi da so stvari kot radi rečemo "po reglcih". V primeru, da se prevoz izvaja za podjetje se podatki javijo računovodji in ta izda račun za pravno osebo.

Mislim, da v primeru neizdaje računa je najbolje to rešiti s kakšnim blagajniškim prejemkom, in denar knjižit kot donacijo občanov - mislim da bi knjigovodsko zadeva pila vodo. Vendar sem mnenja, da je dobro imeti stvari urejene kolikor se le da "po reglcih". Res, da prinese nekaj dodatnih stroškov ampak vsaj vsi mirno spimo.
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 319
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 4 gostov