(ne)pravilnosti v GZ Slovenske gorice

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Primoz
GE: Sečovlje

(ne)pravilnosti v GZ Slovenske gorice

Odgovor Napisal/-a Primoz »

malo prej sem po el.pošti prejel zapisnik seje 1. izredne seje UO in poveljstav GZ Slovenske gorice.

Prilagam izvleček oz. sprejete sklepe na seji, ki se tičejo glavne problematike.

--

1. Tekmovalne desetine PGD Paloma, ki so tekmovale v Jarenini, dne 13. 6. 2010 se diskvalificirajo zaradi goljufije s sestavo ekip s tekmovalcem PGD iz druge gasilske zveze, konkretno iz PGD Podgorje, GZ G. Radgona.
Ostale ekipe, ki so se uvrstile za diskvalificiranimi ekipami pa napredujejo na izpraznjena mesta.

2. Članskim moškim in ženskim tekmovalnim desetinam PGD Paloma se prepove nastop na tekmovanjih, ki jih organizira naša zveza in na tekmovanjih, kjer se zastopa našo zvezo za obdobje dveh let, to je za leti 2011 in 2012.

3. Tov. Robertu Ošlovniku, poveljniku PGD Paloma, tov. Valentini Ošlovnik, tajnici PGD Paloma in desetarju PGD Paloma, tov. Branko Pohorcu, ki so odgovorni za nastop tujega tekmovalca, se prepove udeležba na tekmovanjih zveze kot tekmovalcem, sodnikom ali kot vodje katerekoli tekmovalne enote za obdobje dveh let, to je za leti 2011 in 2012.

4. Od vodstva PGD Paloma se zahteva, da uvede disciplinski postopek proti poveljniku, tajnici in desetarju tekmovalne desetine PGD Paloma I. in nam o sprejetih ukrepih poroča najkasneje do 15. 9. 2010.

5. Če PGD Paloma ne bo disciplinsko ukrepala zoper odgovorne osebe, se bo diskvalificiralo celotno PGD Paloma, vključno z mladino, na vseh tekmovanjih GZ Slovenske gorice v letih 2011 in 2012.

6. O sklepih OU zveze se obvesti Regijski svet mariborske regije in Gasilsko zvezo Slovenije.

7. Pritožba na sprejete sklepe je možna pisno na Skupščino GZ Slovenske gorice v roku 8 dni po prejemu sklepa Upravnega odbora zveze.

8. Predsedstvo zveze skliče izredno sejo UO in Poveljstva za 18. 6. 2010 ob 19.30 uri v sejni dvorani PGD Šentilj (kar sedaj poteka!).

9. V bodoče se pri razpisu tekmovanj določi, da se v vseh kategorijah iz vsakega društva lahko prijavi samo ena tekmovalna desetina.
Na gasilski mladinski kviz se lahko iz vsakega PGD-ja prijavi dve ekipi,
treh tekmovalcev v posamezni kategoriji.

10. Zamuda prihoda tekmovalne enote na tekmovanje se v bodoče kaznuje, vsaka minuta po določenem roku nastopa ekipe, z eno kazensko točko.

11. Če so v posamezni konkurenci prijavljene le tri ekipe se podelijo pokali samo prvim dvem ekipam, če so prijavljeni le dve ekipi se podeli pokal za doseženo prvo mesto. V primeru prijave le ene tekmovalne desetine se podeli samo spominski pokal.

--

pozna kdo od forumašev problematiko v tej GZ? Po prebranem se mi z di da se je enim malo snelo, splohj točka 4 pa 5 so malo [-o<
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Odg: (ne)pravilnosti v GZ Slovenske gorice

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Problematika bolj spada v forum tekmovanja ! :D ali pa v "saj ni res pa je" !
Še en dokaz, da so tekmovanja na prvem mestu potem pa dolgo nič potem pa operativa ! [-o<
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Primoz

Oskar napisal/-a:Problematika bolj spada v forum tekmovanja ! :D ali pa v "saj ni res pa je" !
Še en dokaz, da so tekmovanja na prvem mestu potem pa dolgo nič potem pa operativa ! [-o<

ma ja, tema bi res lahko šla v kateri drug forum, pač sem dal sem :) ne vem če si rpebral vso 'čtivo' ampak je res marsikaj za :shock:
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Kraj: Topole
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Janez Koncilija »

Oskar napisal/-a:Še en dokaz, da so tekmovanja na prvem mestu potem pa dolgo nič potem pa operativa ! [-o<
9. V bodoče se pri razpisu tekmovanj določi, da se v vseh kategorijah iz vsakega društva lahko prijavi samo ena tekmovalna desetina.
Ne bo držalo Oskar, a ne vidiš, da omejujejo število desetin #-o :wink:

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Kontakt:

Primoz napisal/-a:10. Zamuda prihoda tekmovalne enote na tekmovanje se v bodoče kaznuje, vsaka minuta po določenem roku nastopa ekipe, z eno kazensko točko.
[-o<
Kaj pa, če morajo zaradi počasnega dela komisije čakati čez določeno uro? A jih organizator časti s čevapčiči?

LP

Janez 8)
Uporabniški avatar
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006
Kontakt:

Primoz napisal/-a:6. O sklepih OU zveze se obvesti Regijski svet mariborske regije in Gasilsko zvezo Slovenije.

7. Pritožba na sprejete sklepe je možna pisno na Skupščino GZ Slovenske gorice v roku 8 dni po prejemu sklepa Upravnega odbora zveze.
[-o<

In kakšen je odgovor regije in GZS?

In seveda, kašen je odgovor na pritožbo, saj so jo na takšne sklepe verjetno napisali?

Pol pa men v zvezi rečejo, da sem zajeban, jih bom poslal na ekskurzijo v Sl. Gorice :?

LP

Janez 8)
Uporabniški avatar
Primoz

Primoz napisal/-a:Zamuda prihoda tekmovalne enote na tekmovanje se v bodoče kaznuje, vsaka minuta po določenem roku nastopa ekipe, z eno kazensko točko.
torej tekmovanja te GZ so 'nad' GZS (imajo pač svoja pravila)?
kmhslo

Re: (ne)pravilnosti v GZ Slovenske gorice

Odgovor Napisal/-a kmhslo »

Dvoje vprašanj ...
-je tole pravilo zapisano kje v rdeči knjižici, pravilih tekmovanja, pravilih regije ali pravilih GZS ? so v primeru da je zgoraj kje zapisano zapisane tudi kazni za neupoštevanje ?

- so tole ugotovili že zdaj al se vleče že 4 mesece ?
Uporabniški avatar
gapi
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gapi »

Take objave po mojem mnenju spoloh niso za na F.

Umazano perilo raje perite in operite doma...

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
Primoz

gapi napisal/-a:Take objave po mojem mnenju spoloh niso za na F.

objavil sem jaz. Nisem pa objavil vsega. Samo sklepe. Sicer je poslovanje GZ javno.

Objavil sem zaradi morebitne debate, katera je še kako primerna za forum. Gasilstvo je tudi to!

p.s.: nisem član te GZ. Sem iz popolnoma drugega konca Slo.
Uporabniški avatar
Šmarčan
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Podpišem pod tole!

Mal hudi ukrepi se mi zdi!
"Več kot nas je, slabš ne more bit"

LP

Andrej Lipuš
051/318-411
Uporabniški avatar
gapi
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gapi »

Šmarčan napisal/-a:

Podpišem pod tole!

Mal hudi ukrepi se mi zdi!
Vsaj nekdo se strinja z menoj :D :D

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
Peter
Upravnik
Upravnik
GE: Zabreznica
Kraj: Breznica
Kontakt:

Re: (ne)pravilnosti v GZ Slovenske gorice

Odgovor Napisal/-a Peter »

Temu bi lahko rekli gasilski Wikileaks. :-"
Uporabniški avatar
MatejK
GE: PGD Radvanje
Kraj: Radvanje

Odg: Re: (ne)pravilnosti v GZ Slovenske gorice

Odgovor Napisal/-a MatejK »

Peter napisal/-a:Temu bi lahko rekli gasilski Wikileaks. :-"
Absolutno! Po vsej verjetnosti so si mislili da ne bo prišlo na plano... Eni pač zamenjujeo gasilstvo z preveč pravnimi zadevami na ne pravem mestu in ob ne pravem času in se obremenjujejo s tem, al pa niso mogli izživet svojega sanjskega poklica - TOŽILEC :roll:
Tudi če bi hodil bo globeli smrtnega ognja, se ne bojim hudega, saj si ti ob meni.
(prirejen Psalem 23, 4a)

Na Pomoč!
airbus

Odgovor Napisal/-a airbus »

Nažalost moram v tej žalostni temi primakniti zraven svoj piskrček. Nažalost dobivam v zadnjih dveh letih občutek da se PGD Paloma spreminja v neprijazno in netovariško društvo, kjer nekateri samovoljno izvršujejo svoje želje in jih brezglavo širijo naprej kot da so tam samo oni s svojo filozofijo in še ne vem čim.
Žal mi je za vse mlade gasilce, ki so bili na marsikaterem tekmovanju klovni zaradi samovolje posameznikov, ki ne spoštujejo pravil - v tem primeru tekmovalnih in so krivci ki spremenijo vsele obraze v žalostne.
Upam da čimprej uredijo zadeve, v dobro vseh in gasilstva nasploh. A bom dodal še to, da ta informacija me ni čisto nič presenetila.
Zaklenjeno