Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pozivnik Splavar802

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Pozivnik Splavar802

Objava Lado » 16. januar 2014, 15:00

Nedolgo nazaj smo v društvo prjeli ponudbo za nakup novih pozivnikov Splavar802 (http://www.splavar.com/hytera/sl/digita ... r-802.html).
Ker so ti pozivniki novi v Sloveniji me zanima, če jih je kdo že nabavil in preizkusil? Sprašujem zaradi tega, ker je opis pozivnika bolj skromen, nikjer pa ne najdem firme, ki jih proizvaja. Google pod "Splavar 802" ne nade popolnoma nič, kar se mi zdi, zelo čudno.

Torej, če ima kdo kakšno informacijo o omenjenih pozivnikih, naj predstavi tukaj na forumu.....

LP
Lado

Odg: Pozivnik Splavar802

Objava gubina » 16. januar 2014, 17:44

ponudnika pa nebi povprašal po proizvajalcu!!! splavar je samo slovenska oznaka s strani ponudnika, saj je vse razvidno iz strani, katere link si dodal.torej google ne bo našel nič.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 692
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Re: Pozivnik Splavar802

Objava J.Andrej » 16. januar 2014, 19:34

Na hitro sm dobil to povezavo, če ti bo kaj v pomoč.

http://www.pagingsystem.net/alphanumeri ... rettyPhoto
Vice-commander of voluntary fire fighting association Rut-Grant!
Uporabnikova podoba
J.Andrej

Objave: 84
Registriran: 26. januar 2009, 10:26

Objava sebaB » 16. januar 2014, 21:10

Tak pozivnik uporabljam jaz, že kakšno dobro leto. Zadevo nisem dobil preko Splavarja ampak direktno from CHINA. Pol ceneje kot ga ponuja Splavar.

Najprej sem bil lastnik pozivnika Swissphone de506:
- po 1 mesecu nošenja se mi je zlomila zaponka za pas (nato sem ga nosil v žepu)
- po 5 mesecih mi je padel na tla in se je zlomilo steklo
- po dveh letih mi je počilo ohišje - nato je bil samo še na polički v sobi
Z popravila nisem dajal denarja ker me je vsakič prijelo srat ko sem zvedel cene za popravilo.

Nato je pa kolega zvohal na kitajskem proizvajalca pozivnikov (ki so porvotno narejeni za švicarski trg - par tisoč). Za probo smo jih naročili nekaj da vidimo če delujejo. Naročili smo tudi tistega, ki je kot ročna ura.

Ocena pozivnika:
+ boljši signal (razumljivo, ker če bi hotel da bi swissphone bolje deloval, bi ga bilo potrebno kalibrirati)
+ enostavno programiranje (ročno vnašanje frekvence in RIC kod) lahko tudi preko računalnika
+ še kar odporen na udarce (nekaj krat je že odčutil tla)
+ bolj glasen od ostalih pozivnikov
+ cena (če mi crkne mi ga ne bo žal, kot bi mi bilo kakšnega swissphona)
- ni znamke/prizvajalca
- dimenzijsko malo manjši od ostalih

PS: Pozivnik za na roko se celo polni preko USB kot npr. mobitel!

Vglavnem moram rečt da je zadeva zelo dobra v kolikor jo kupuješ v lastni režiji, samo Splavar bo moral še kakšen eur dol spustit. Je pa res koliko se to sploh še prodaja glede na to da ima večinoma že veliko GZ SMS centralo. Ali pač...

V primerjavi z Daviscoms je ta BOLJŠI! Na Daviscomu so se kitajci učili sestavljati pozivnike :lol: #-o
Priloge
2014-01-16 19.47.03.jpg
Uporabnikova podoba
sebaB

Objave: 45
Registriran: 22. avgust 2010, 22:50
GE: Gatina

Objava gubina » 16. januar 2014, 21:25

sebaB je napisal:Tak pozivnik uporabljam jaz, že kakšno dobro leto. Zadevo nisem dobil preko Splavarja ampak direktno from CHINA. Pol ceneje kot ga ponuja Splavar.

Najprej sem bil lastnik pozivnika Swissphone de506:
- po 1 mesecu nošenja se mi je zlomila zaponka za pas (nato sem ga nosil v žepu)
- po 5 mesecih mi je padel na tla in se je zlomilo steklo
- po dveh letih mi je počilo ohišje - nato je bil samo še na polički v sobi
Z popravila nisem dajal denarja ker me je vsakič prijelo srat ko sem zvedel cene za popravilo.

Nato je pa kolega zvohal na kitajskem proizvajalca pozivnikov (ki so porvotno narejeni za švicarski trg - par tisoč). Za probo smo jih naročili nekaj da vidimo če delujejo. Naročili smo tudi tistega, ki je kot ročna ura.

Ocena pozivnika:
+ boljši signal (razumljivo, ker če bi hotel da bi swissphone bolje deloval, bi ga bilo potrebno kalibrirati)
+ enostavno programiranje (ročno vnašanje frekvence in RIC kod) lahko tudi preko računalnika
+ še kar odporen na udarce (nekaj krat je že odčutil tla)
+ bolj glasen od ostalih pozivnikov
+ cena (če mi crkne mi ga ne bo žal, kot bi mi bilo kakšnega swissphona)
- ni znamke/prizvajalca
- dimenzijsko malo manjši od ostalih

PS: Pozivnik za na roko se celo polni preko USB kot npr. mobitel!

Vglavnem moram rečt da je zadeva zelo dobra v kolikor jo kupuješ v lastni režiji, samo Splavar bo moral še kakšen eur dol spustit. Je pa res koliko se to sploh še prodaja glede na to da ima večinoma že veliko GZ SMS centralo. Ali pač...

V primerjavi z Daviscoms je ta BOLJŠI! Na Daviscomu so se kitajci učili sestavljati pozivnike :lol: #-o

a nam lahko zaupaš še podatek, kako dolgo ti zdrži baterija?
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava ߣ€ » 16. januar 2014, 21:56

A se da dobiti link s kitajske (verjetno ebuy). Hvala in LP
ߣ€
ߣ€

Objave: 68
Registriran: 15. september 2006, 12:21

Objava sebaB » 16. januar 2014, 22:31

duracel - 2 meseca
polnilna 1000mAh - 1 mesec
Ampak mi baterija ni bila nikoli ovira, ker menjati je potrebno itak v vsakem pozivniku. Uporabljam pa polnilne baterije - moč navade.
Uporabnikova podoba
sebaB

Objava Lado » 16. januar 2014, 22:52

Hvala za mnenja in izkušnje iz prve roke.

Tudi jaz imam sedaj v uporabi Swissphone DE506, ki pa bo kmalu izdahnil. Zato bi si rad v prihodnosti kupil novega in pa seveda cenovno ugodnega. Gledal sem že Swissphone DE900 ampak stane pregrešnih 250 €. Oderuško! Ta pri Splavarju je bil do sedaj še najbolj poceni, zato sem spraševal o njem. Da bi spraševal ponudnika Splavarja - nimam več volje. Možakar(Splavar) naklada oh in sploh, pa ko bi vsaj naštudiral tisto kar prodaja.....

sebaB: če je mogoče s kitajske dobiti še cenejši pozivnik bi bil zelo vesel, če bi nam zaupal kje si ga kupil - naslov, link....
Hvala že vnaprej.

Lep pozdrav.
Lado

Objava gubina » 16. januar 2014, 23:05

sebaB je napisal:duracel - 2 meseca
Ampak mi baterija ni bila nikoli ovira, ker menjati je potrebno itak v vsakem pozivniku. Uporabljam pa polnilne baterije - moč navade.

nekako zelo blizu porabi baterije pri mojem Swissphone de-900.vzdržljivost polnilnih je nekaj manjša že zaradi manjše voltaže.jaz kupim celi paket najcenejših navadnih baterij, mislim da jih je 8 skupaj,v Hoferju recimo in jih menjam po potrebi.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava sebaB » 17. januar 2014, 22:25

Dobil smo jih mislim da ravno na tem naslovu kot ga je dal "J.Andrej"
Na hitro sm dobil to povezavo, če ti bo kaj v pomoč.

http://www.pagingsystem.net/alphanumeri ... rettyPhoto

je pa tudi to opcija
http://getronsystem.co.kr/eng/index.php

Naročil smo jih malo več da se je splačalo, ker je okol 60 eur poštnine preko DHL (interno carinjenje).

Drugače na ebayu pa mislim da jih takiš "ŠE" ni, se bodo pa verjetno kaj kmalu pojavili.
Uporabnikova podoba
sebaB

Objava polo98 » 18. januar 2014, 13:28

gubina je napisal:
sebaB je napisal:duracel - 2 meseca

nekako zelo blizu porabi baterije pri mojem Swissphone de-900.vzdržljivost polnilnih je nekaj manjša že zaradi manjše voltaže.jaz kupim celi paket najcenejših navadnih baterij, mislim da jih je 8 skupaj,v Hoferju recimo in jih menjam po potrebi.

To pa ne bo držalo, razen, če si "filal" že izrabljene polnilne baterije. Tisto, ki je nekdo omenil iz Hoferja je za en drek. Za kakšen dalinc še...
polo98

Objave: 502
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava Gasilec_75 » 28. januar 2014, 8:11

Še ena stran kjer se lahko naroči pozivnik: http://www.wesellpagers.com/

LP
Gasilec_75

Objava jankopirnat » 16. februar 2014, 12:05

Spoštovani gasilci

Če vas zanima - proizvajalec je Witop technologies in Splavar d.o.o. je uvoznik za Slovenijo. Gospod Robin se mi kar naprej pritožuje, da mu nekateri iz podalpske deželice hočejo uvažati kar direktno (po pet kosov ali 10 itd.). Tako rušite sistem in zagotovo ne boste imeli:
- servisa in zagotovljenih poceni rezervnih delov,
- slovenskega jezika na ekranu in
- slovenskih črk ćšž itd.

Naj vsak dela svoje delo in nam bo vsem šlo dobro.

Mi smo v tej primeru uvoznik in bomo zelo kmalu ponudili dobro ceno. Najprej pa moramo seveda URSZR pozivnik testirati in odobriti njegovo uporabo. V nasprotnem primeru je vsaka priključitev v sistem ZARE ilegalna.

Takoj ko bo uporaba tega pozivnika dovoljena s strani lastnika ZARE omrežja, bomo gasilcem ponudili zelo zelo zanimivo ceno in še gratis pozivnike (v tem stilu: kupi 5 dobiš 6). Obljubljam, da se bomo zelo potrudili, ampak samo še nekaj dni potrpite, da bo vse lepo po 'reglcih'.

Hvala za razumevanje in lepo vas pozdravljam. Pošiljam vam tudi povezavo do slovenskih navodil.
1) Kliknite na povezavo: http://www.splavar.com/hytera/sl/digita ... r-802.html
2) Nato poiščite razdelek 'NALOŽI' in si naložite pdf datoteko.

To je še delovna verzija in jo bomo popravljali. Za vsak popravek se vam lepo zahvaljujem.
Janko Pirnat (splavar d.o.o. - prodaja pozivnikov ZARE).
jankopirnat

Objave: 25
Registriran: 25. julij 2009, 19:35

Re: Pozivnik Splavar802

Objava nejcz » 28. februar 2014, 23:07

Je mogoče že kdo programiral oz vstavljal rice v "splavarjev pozivnik 802". Vsaka pomoč bi mi prišla prav.
nejcz

Objave: 5
Registriran: 29. september 2013, 19:28

Objava jankopirnat » 5. marec 2014, 18:28

Pravkar smo opravili še testiranje pri URSZR. Rezultat je pozitiven in zdaj lahko gasilci pozivnike tudi uporabljajo. Pozivnik ima slovenski jezik in na ekranu prikazuje tudi č,š in ž. Rezervni deli so zagotovljeni. Podpora za programiranje pri uvozniku (oz. na ReCo Centru).
Priloge
zapisnik_o_testiranju_pozivnika.jpg
Zapisnik o testiranju pozivnika
jankopirnat

Objave: 25
Registriran: 25. julij 2009, 19:35

Naprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost