Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Težave z signalom na pozivniku!??

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Težave z signalom na pozivniku!??

Objava kwbl_jr... » 8. februar 2011, 19:18

Živjo Fantje!
Imam vprašanje glede signala na pozivniku.
Na displeyu pozivnika mi večkrat ne kaže znakca da ima pozivnik signal, pa me zanima ali ob pozivu le tega ne bom dobil.
Ali so možnosti da se to popravi? Pozivnik pa je SWISSPHONE DE 506 in je precej star.
Prosim za pomoč.

Lp!
kwbl_jr...

Objave: 5
Registriran: 7. februar 2011, 22:07

Re: Težave z signalom na pozivniku!??

Objava Tadcom » 8. februar 2011, 19:46

Mislim, da se zaradi tega, ker ti ne kaže znakca ne rabiš nič bat, ker ne pomeni ničesar. Ponavadi se znakec prikaže, ko je alarmirana katera enota iz tvojega ReCO-ta, ali tvoja enota, lahko pa se prikaže tudi kar tako, brez razloga. Vsaj pri nas na Ptuju je tako. Sprejem pozivov pa je nemoten, tudi če pozivnik ne kaže, da ima signal. Pri novejših pozivnikih de900, ali de920, pa ta znakec vedno gori.
Uporabnikova podoba
Tadcom

Objave: 115
Registriran: 26. maj 2009, 16:05
GE: Ptuj

Odg: Re: Težave z signalom na pozivniku!??

Objava kwbl_jr... » 8. februar 2011, 19:59

Tadcom je napisal:Mislim, da se zaradi tega, ker ti ne kaže znakca ne rabiš nič bat, ker ne pomeni ničesar. Ponavadi se znakec prikaže, ko je alarmirana katera enota iz tvojega ReCO-ta, ali tvoja enota, lahko pa se prikaže tudi kar tako, brez razloga. Vsaj pri nas na Ptuju je tako. Sprejem pozivov pa je nemoten, tudi če pozivnik ne kaže, da ima signal. Pri novejših pozivnikih de900, ali de920, pa ta znakec vedno gori.

Najlepša hvala za to informacijo. 8) 8)
Zdaj me ne bo več skrbelo če dobim ali ne... :D
kwbl_jr...

Odg: Težave z signalom na pozivniku!??

Objava Mrtinc » 8. februar 2011, 20:32

Hja jaz nebi bil tako prepričan. Tale pozivnik imam tudi sam pa je že večkrat zatajil. Baterije so redno menjane tako da to ni vzrok. Izgleda je sprejem na tem pozivniku bolj loterijski.
Mrtinc

Objave: 67
Registriran: 27. december 2010, 20:44

Objava kwbl_jr... » 8. februar 2011, 20:51

Mrtinc je napisal:Hja jaz nebi bil tako prepričan. Tale pozivnik imam tudi sam pa je že večkrat zatajil. Baterije so redno menjane tako da to ni vzrok. Izgleda je sprejem na tem pozivniku bolj loterijski.

Aha, Hvala.
Lp!
kwbl_jr...

Objava Tadcom » 8. februar 2011, 21:16

Mrtinc je napisal:Hja jaz nebi bil tako prepričan. Tale pozivnik imam tudi sam pa je že večkrat zatajil. Baterije so redno menjane tako da to ni vzrok. Izgleda je sprejem na tem pozivniku bolj loterijski.

Ko sem ga jas uporabljal, je sprejel vse, morda je tu in tam res kakšen poziv zletel mimo, ampak večino pa sem sprejel. Veliko je dejavnikov, ki vplivajo na sprejem pozivnika. Če si doma, poskusi za njega najti takšno mesto, kjer bi moral skoraj zagotovo vleči, razlika je potem, če si v kakšni stavbi grajeni iz armiranega betona, ki deluje kot nekakšna Faradejeva kletka, in prestreže zunanje signale. Kot primer v našem gasilskem domu pozivnik sploh ne deluje, saj je stavba grajena iz AB. Mislim pa, da na prostem ne bi smelo biti problemov. Potem je lahko vzrok tudi prevelika oddaljenost od repetitorja - oddajnika. Če vas je več takšnih, katerim pozivniki ne delujejo, lahko na URSZR podate tudi predlog o postavitvi novega repetitorja. Včasih ti lahko poziv tudi kdo iz vaše enote "ukrade", kar pomeni, da na pozivniku poziv prehitro ugasne, in ta oseba dobi še eden poziv, ki bi naj bil namenjen tebi. V glavnem dejavnikov je veliko.
Uporabnikova podoba
Tadcom

Objave: 115
Registriran: 26. maj 2009, 16:05
GE: Ptuj

Odg: Re: Težave z signalom na pozivniku!??

Objava KKleMMen84 » 9. februar 2011, 17:49

Tadcom je napisal:Mislim, da se zaradi tega, ker ti ne kaže znakca ne rabiš nič bat, ker ne pomeni ničesar. Ponavadi se znakec prikaže, ko je alarmirana katera enota iz tvojega ReCO-ta, ali tvoja enota, lahko pa se prikaže tudi kar tako, brez razloga. Vsaj pri nas na Ptuju je tako. Sprejem pozivov pa je nemoten, tudi če pozivnik ne kaže, da ima signal. Pri novejših pozivnikih de900, ali de920, pa ta znakec vedno gori.

Sam imam pozivnik SWISSPHONE DE 900. Vedno je v stanju, kot da nima signala. V primeru alarmiranja pozivnik deluje normalno, kljub temu, da je v stanju, kot da ne bi imel signala.
KKleMMen84

Objave: 17
Registriran: 3. februar 2010, 17:22

Objava Mrtinc » 10. april 2011, 22:25

Sedaj smo izvedli obsernejše testiranje mojega pozivnika in smo ugotovili da je pokvarjen. Če nima res dobrega signala ne dobi poziva. Tako da je sedaj že na servisu. Očitno je bil samo moj DE506 nezanesljiv.
Mrtinc

Objave: 67
Registriran: 27. december 2010, 20:44

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost