Portal GasilecSem.si

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a gapi »

Pozdrav!

Odpiram to temo pod infomatiko, se mi zdi da najbolj paše tule.

Danes smo na društvo dobili obvestilo o portalu http://www.gasilecsem.si/.

Ali ste tudi ostali kaj podobnega?? Kaj si mislite o ideji in portalu?
Nekaj podobnega, če se prav spomnim je pred leti poskušal Webo.
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Matjaž Zupan
Prispevkov: 674
Pridružen: 21. Julij 2003, 20:12

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a Matjaž Zupan »

Mi nismo dobili nobenega obvestila o omenjeni spletni strani (vsaj kar jaz vem). Osebno prvič vidim kakšno tako stran, ampak na prvi pogled se mi zdi zelo zanimiva, ker je veliko podatkov o gasilcih in vseh PGD zbranih na enem mestu.

Kolikor vidim, je možno za PGD vnesti osnovne informacije, kar bi verjetno lahko služilo tudi kot neke vrste osnovna spletna stran PGD, kjer ne bi bilo potrebno postavljati lastne strani, registrirati lastne domene, itd.
Uporabniški avatar
SUXic
Prispevkov: 397
Pridružen: 27. December 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan
Kraj: Dolič

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a SUXic »

vse lepo in prav.... vendar pa so zanimivi tudi letni stroški za društvo.

Spet bi nekdo rad na hitro zaslužil....

lp
AleŠ
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Gost

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a Gost »

Tudi jaz imam občutek, da bi nekdo spet rad na račun prostovoljcev dobro živel.

Sploh pa mi ne ustreza pristop - na neki spletni strani se pojavijo podatki vašega društva, brez vaše privolitve in vaše vednosti.

In naslednji korak je pritisk v slogu - samo vaša stran je še prazna...

In na koga bo zopet padla slaba luč, če so pri PGD XY navedeni napačen telefon, ali fax?? Seveda PGD XY! Kdo drug pa? Avtor strani? Ne. Gasilci!

Pa saj ideja same strani sploh ni slaba, samo moti me da so na njej podatki za katere društva nismo dala privolitev, da se tam objavljajo. Niti nismo privolila, da se imena naših društev tam pojavijo.
Uporabniški avatar
gapi
Prispevkov: 1822
Pridružen: 31. December 2004, 20:51
GE: Lukovica
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a gapi »

Meni pa ni všeč to, da podatki niso usklajeni med seboj. Na letaku piše, da je cena 150€/leto, na njhovi strani da je 100€/leto. Kaj je sedaj pravilno.

Mislim tudi, da se močno ušteli pri "donacijah" preko SMS-jev, predpostavljajo 1€/teden (3 donacije). Lepo vas prosim, kako bo nekdo, ki bo slučajno zašel na to stran med možico skoraj 1400 PGD-jev, doniral ravno vašemu??

Jaz osebno sem za neše društvo vnesel osnovne podatke, imel sem kar nekaj težav, vozil nisem mogel vnesti vseh...., mislim, da je poterbnih še kar nekaj dodelav.

Pa še nekaj okoli stroškov, naše društvo plačuje celo manj za "servisiranje" naše strani.
_____________

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabniški avatar
SUXic
Prispevkov: 397
Pridružen: 27. December 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan
Kraj: Dolič

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a SUXic »

gapi napisal/-a:Pa še nekaj okoli stroškov, naše društvo plačuje celo manj za "servisiranje" naše strani.
Ravno to sem imel v mislih....
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Andrej
Prispevkov: 490
Pridružen: 27. Avgust 2002, 16:44
Kraj: Duplje

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a Andrej »

Na hitro sem pogledal za naše društvo. Ugotovil sem da so nas locirali na Goriško, na našem mestu je pa sosednje društvo... opa
Moje mnenje je, da portal ne bo zaživel, tako kot je že bilo v preteklosti.
Uporabniški avatar
Pero
Prispevkov: 1091
Pridružen: 17. April 2006, 17:34

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a Pero »

Tudi pri nas so društva na očitno napačnih lokacijah !
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 296
Pridružen: 8. Februar 2006, 17:31

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a pilot »

Ali se še komu zdi, da so na tisti strani skopiran tekst in slike z domačih internetnih strani društev?

Namreč sem raziskoval nekaj po googlu o našem društvu in najdem na tej strani direktno skopiran tekst z naše internetne strani in sliko. Povrprašal sem tudi po društvu in noben ne ve nič o tem, ter da ni noben tam objavljal, kar pomeni da je to zelo verjetno opravila neka tretja oseba brez privoljenja društva.

A se še komu zdi tako ravnanje sporno?
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Mrtinc
Prispevkov: 67
Pridružen: 27. December 2010, 20:44

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a Mrtinc »

Ja tudi pri našem društvu se je to zgodilo. Najhuje pa je da so dodali tudi sliko, ki je sicer z naše spletne strani ampak na njej so člani sosednjega društva, ki so bili prisotni na sektorski vaji.
KKleMMen84
Prispevkov: 17
Pridružen: 3. Februar 2010, 17:22

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a KKleMMen84 »

pilot napisal/-a:Ali se še komu zdi, da so na tisti strani skopiran tekst in slike z domačih internetnih strani društev?

Namreč sem raziskoval nekaj po googlu o našem društvu in najdem na tej strani direktno skopiran tekst z naše internetne strani in sliko. Povrprašal sem tudi po društvu in noben ne ve nič o tem, ter da ni noben tam objavljal, kar pomeni da je to zelo verjetno opravila neka tretja oseba brez privoljenja društva.

A se še komu zdi tako ravnanje sporno?
Zadeva je sporna, sploh če vas ni nihče niti vprašal za dovoljenje, da se uporabi tekst z vaše strani.
Uporabniški avatar
gubina
Prispevkov: 793
Pridružen: 29. Oktober 2004, 12:55
Kraj: LJ-okolica

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a gubina »

kar se tiče našega društva je stran sporna.nas ni nihče povprašal o dovoljenju za objavo podatkov, čeravno minimalnih, o našem društvu.poleg tega je veliko kontradikcij kot npr. pgd Pšata-Dragomelj je v kraju Dol pri Ljubljani #-o stran je potrebno odstraniti :!:
di-du-di-du
Uporabniški avatar
pilot
Prispevkov: 296
Pridružen: 8. Februar 2006, 17:31

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a pilot »

Tole zadevo sem malce bolj raziskal in ugotovil, da se je pri mnogih društvih to enako naredilo, saj je ponavadi dobesedno prekopirana zgodovina društva ali opis društva, ter slike z naslovne strani.

Kar se tega tiče smo bili v društvu enotnega mnenja, da kopiranje brez soglasja društva ni dopustno in smo zahtevali odstranitev vseh prekopiranih vsebin.

Enako priporočam tudi drugim, kateri mislijo, da se je brez njihovega dovoljenja prekopiralo vsebine z njihove spletne strani.
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
josko232
Prispevkov: 2
Pridružen: 26. Marec 2011, 18:20
GE: Gorica

Re: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a josko232 »

Sem administrator portala www.gasilecsem.si in rad bi odgovoril na komentarje in razjasnil namen spletne strani. Večina društev nima svoje strani, ker sta izdelava in vzdrževanje enostavno predraga. Tudi če bi vsa društva imela svojo stran, nihče fizično ne more pregledati 1400 strani. Pravo vrednost podatki dobijo šele, ko so zbrani na enem mestu. Če torej eno društvo objavi novico, lahko le to vidijo vsa društva. Enako velja za slike, komentarje…
Druga prednost pa je v stroških. Matjaž je lepo napisal, društva ne rabijo plačati izdelavo strani, ne rabijo plačati domene, strežnika in vzdrževanja. Osebno sem klical na gasilska društva in večina mi je povedala, da društva pogrešajo takšno rešitev. Tudi cena 150 EUR na leto se večini ni zdela visoka, določena društva pa so res tarnala nad sredstvi, predvsem zaradi nakupa opreme ali obnove gasilskega doma. V naslednjih tednih bomo na društva poslali ponudbo. Če bodo plačala v 10 dneh, bo cena le 80 EUR + DDV. Cilj je le pokrivati stroške. Dodatna sredstva pa bomo dobili od oglaševalcev, predvsem na Avstrijski verziji portala www.feuerwehrleute.at.
Geolokacijo naredi Google avtomatsko glede na naslov. Žal je res možno, da včasih malo zgreši, vendar si lahko društvo samo popravi lokacijo, v kolikor je le ta napačna. Ampak skoraj vedno zadane zelo natančno. Vsi podatki na strani so skopirani iz telefonskega imenika, zato so naslovi in kontaktni podatki identični tistim v imeniku. Posebej sem preveril za PGD Pšata-Dragomelj, ki naj ne bi bila v kraju Dol pri Ljubljani, kot piše obiskovalec Gubina. Vendar kot kaže so podatki in lokacija pravilni, saj je lokacija prikazana povsem identično kot na naši strani: http://www.pirs.si/Subject/Profile/1116 ... -dragomelj
Pa še komentar glede SMS donacij. Imamo izdelano rešitev, kjer društvom omogočimo, da lahko zbirajo nizke zneske, npr. 1 ali 2 EUR. Zaenkrat smo gesla na zahtevo društev izbrisali. Društvo bo lahko na vse svoje reklamne materiale napisalo geslo in število, kamor je potrebno poslati SMS. Sredstva so nakazana brez provizije, društvo pa lahko na strani kadarkoli preveri, koliko sredstev je zbralo. Na prvi pogled tak način zbiranja sredstev res ne prepriča vsakogar, vendar ko se bo zadeva razvedela, bo rešitev zelo uporabna, predvsem zato, ker imajo vsi telefone in ker znajo vsi poslati SMS. V primeru poplav bi vsak doniral 1 EUR, na ta način pa bi društva lahko zbrala nekaj dodatnih sredstev.
Vsem bi se zahvalil za komentarje, za vsa vprašanja pa mi pišite na info@gasilecsem.si.
Jože Zupanič
Uporabniški avatar
gubina
Prispevkov: 793
Pridružen: 29. Oktober 2004, 12:55
Kraj: LJ-okolica

Odg: Portal GasilecSem.si

Odgovor Napisal/-a gubina »

še enkrat preberi PIRS kjer ti lepo piše, da je društvo v občini Domžale le pošta je Dol pri Lj. #-o
di-du-di-du
Odgovori