Stran 1 od 9
Delovna obleka
Objavljeno: 13. November 2007, 13:18
Napisal/-a Sul
Zanima me vaše mnenje glede tipizirane delovne obleke? Kroj, izgled udobnost, .... . V glavnem pohvale oz. pripombe.
Ali je čas za novo delavno obleko? Moje mnenje da je skrajni čas, saj se je mnogo društev ne poslužuje več.
LP Jaka
Objavljeno: 13. November 2007, 14:29
Napisal/-a rfireman
Čas bi že bil da dobimo nove delovne obleke saj so stare že preveč out

Objavljeno: 13. November 2007, 14:36
Napisal/-a man260
Jaz imam rajši delovni kombinezon (pajac) kot pa obleko. Se mi zdi bolj praktičen.
Re: Delovna obleka
Objavljeno: 13. November 2007, 20:52
Napisal/-a Ico
Sul napisal/-a:....saj se je mnogo društev ne poslužuje več.
Tole ne bi ravno verjel, vsaj na tekmovanjih in Igu jo moraš imeti. Je pa res, da se za interne vaje poslužujemo razno raznih kombinezonov. Zakaj ?
Verjetno zato, ker so cenejši in bolj praktični za razne vaje in podobno. Imaš ga vedno v PGD-ju in, če je malo umazan, nič hudega. Ga vseeno oblečeš. Z umazano delovno obleko pa ne moreš na Ig, pa na tekmovanje, pa na požarne straže na razne prireditve in na vse pasje procesije, za kar zdaj "ponucajo" gasilce.
Če pa je čas za novi kroj ? Morda. Samo, prekleto dobro je treba premisliti, saj bi v tem primeru rabili precej oblek za vsa društva v Sloveniji. Pri kroničnem pomanjkanju denarja v gasileriji - ali si lahko to privoščimo ?
Pri nas bi jih morali zamenjati recimo vsaj 50 v prvem navalu, pa še 40 v drugem. Pri ugotovitvi, da ponekod v Sloveniji vsi še za embleme na rokavu nimajo .....
Objavljeno: 13. November 2007, 20:56
Napisal/-a rok.b
Tudi jaz mislim, da bi morali v nadalje razmisliti kako z "delovnimi oblekami" saj je njihova kvaliteta zelo slaba in so namenjene vse prej kot delu. Seveda pa bodo to morali razmisliti tudi naši veleumi v Ljublajni.
Objavljeno: 13. November 2007, 21:13
Napisal/-a darko
Zamudili ste pripombni čas. Nov pravilnik o uniformah je v veljavi.
Darko
Objavljeno: 13. November 2007, 22:07
Napisal/-a comendatore
delovne obleke so brezveze pa se grde povrhu
Objavljeno: 13. November 2007, 23:38
Napisal/-a sabirman
Delovna obleka bi morala biti narejena po načinu oblek SV ki se praktično ne strgajo.
Objavljeno: 14. November 2007, 0:05
Napisal/-a hec
sabirman napisal/-a:Delovna obleka bi morala biti narejena po načinu oblek SV ki se praktično ne strgajo.
Kdo ti je pa to natvezu, da se naše obleke ne strgajo??? Zato sem pa vsak mesec v intendantu ane?
Kvaliteto se že da izboljšat....samo kaj ko naši vrli možje na tržaški nimajo nobenga smisla za oblikovanje, kroj in udobnost! V vojski smo ravno v letošnjem letu zamenjali kroj, sedaj uporabljamo ameriški sistem uniform, ki je meni osebno dosti bolj všeč. Nekako v teji smeri bi lahko razmišljali tudi pri gasilski delovni obleki.
Objavljeno: 14. November 2007, 0:43
Napisal/-a sabirman
hec napisal/-a:Nekako v teji smeri bi lahko razmišljali tudi pri gasilski delovni obleki.
Tkole sm mislu

Objavljeno: 14. November 2007, 10:01
Napisal/-a Sul
Zamudili ste pripombni čas. Nov pravilnik o uniformah je v veljavi.
Darko, ali mi lahko podaš link do tega pravilnika ter kdaj je bil sprejet? Drugače pa ne vidim večjih ovir za sprejem novega, saj predno bo prišlo do tega bo preteklo še veliko vode. Mislim da je počasi čas za razmislek o tem.
Tole ne bi ravno verjel, vsaj na tekmovanjih in Igu jo moraš imeti. Je pa res, da se za interne vaje poslužujemo razno raznih kombinezonov. Zakaj ?
Verjetno zato, ker so cenejši in bolj praktični za razne vaje in podobno. Imaš ga vedno v PGD-ju in, če je malo umazan, nič hudega. Ga vseeno oblečeš. Z umazano delovno obleko pa ne moreš na Ig, pa na tekmovanje, pa na požarne straže na razne prireditve in na vse pasje procesije, za kar zdaj "ponucajo" gasilce.
Kar se tiče kombinezonov se jaz ne strinjam. Vsaj naši kombinezoni so dražji od navadne delovne obleke in ga redno uporabljamo. Problem nastane recimo poleti ko je vroče pa ga z rokavi zavežeš okoli pasu, kar pa ni najbolj estetsko. Delovna obleka je pa zelo slab kroj. hlače prevelike in prekratke, jakna prevelika v vsakem primeru razen če si malo močnejši. Pri nas teh uniform ne uporabljamo že vrsto let.
Tole ne bi ravno verjel, vsaj na tekmovanjih in Igu jo moraš imeti. Je pa res, da se za interne vaje poslužujemo razno raznih kombinezonov. Zakaj ?
Verjetno zato, ker so cenejši in bolj praktični za razne vaje in podobno. Imaš ga vedno v PGD-ju in, če je malo umazan, nič hudega. Ga vseeno oblečeš. Z umazano delovno obleko pa ne moreš na Ig, pa na tekmovanje, pa na požarne straže na razne prireditve in na vse pasje procesije, za kar zdaj "ponucajo" gasilce.
GZS naj v postavko sofinanciranja doda še uniformo in zanjo povrne malce več % pa bo lažje. Enkrat bo uniformo potrebno zamenjati. Kar se pa tiče finančnih zmožnosti društev. Če si bil v Železnikih si videl finančne zmožnosti skoraj celotne Slovenije. Ne velja za vse vendar...
LP Jaka
Objavljeno: 14. November 2007, 11:24
Napisal/-a Franci
Darko napisal/-a:Zamudili ste pripombni čas. Nov pravilnik o uniformah je v veljavi.
Sul napisal/-a:
Darko, ali mi lahko podaš link do tega pravilnika ter kdaj je bil sprejet? Drugače pa ne vidim večjih ovir za sprejem novega, saj predno bo prišlo do tega bo preteklo še veliko vode. Mislim da je počasi čas za razmislek o tem.
V tejle temi je bilo govora tudi o spremembah kroja oblek:
viewtopic.php?t=9413&start=15
Objavljeno: 14. November 2007, 14:20
Napisal/-a darko
Pravilnik o gasilskih uniformah, oznakah,...je izdal Minister za obrambo (UL RS 95/2007) 19.10.2007.
V obdobju javne razprave ni bilo debate, gzs ni niti obvestila gz o spremembah. 1.10. sem pisno obvestil tudi GZS. Podal sem nekaj pripomb.
Darko
Objavljeno: 14. November 2007, 16:35
Napisal/-a Don Micky
Pozdravljeni;
moje mnenje je, da so dosedanje delovne obleke povsem primerne in uporabne za svoj namen. Mogoče bi bilo boljše, če bi jih preimenovali v šolske obleke, ter kombinizonom-tutam našli svoje mesto med gasilskimi oblekami, ti so namreč resnično bolj delovni od delavnih.
Sprememba česar koli na delovnih oblekah bi prinesla nove nepotrebne dodatne stroške društvom. Vemo namreč kolikokrat jih nosimo. Zame osebno pa je pravilno, da se v njih pride na izobraževanja, ter druge tovrstne prireditve oz. seminarje.
Kombinizoni pa se resnično uporabljajo za razna dela, kjer ni potrebe po tako visoki zaščiti kot jo nudi intervencijska obleka. V njih pa vseeno ne moremo na seminarje ali šolanja.
Takšno je moje mnenje o delovnih oblekah....
LP!
Objavljeno: 14. November 2007, 21:03
Napisal/-a Tinkara
Sama sem jo dobila včeraj. KONČNO. Kroj se mi zdi precej ohlapen, mi je pa prodajalec rekel, da so obleke narejene po kroju vojaških oblek in drugačene more bit... sem pa vsekakor za kakšno spremembo.