Stran 1 od 5
Zgodovinska gasilska vozila
Objavljeno: 29. Avgust 2004, 18:15
Napisal/-a Mitja Gregorič
Pred časom sem med naletel na zelo zanimivo stran o starejših gasilskih vozilili nad 30 let ki so še vedno registrirana in v voznem stanju nekatera izmed njih še vedno služijo svojemu namenu. v prvih operativnih vrstah

Na strani
http://www.historical-fire-engines.com si lahko ogledate galerije z slikami in podatki o teh vozilih....pod rubriko Slovenija sta zaenkrat le dve vozili .Ker se vSoveniji nahaja še veliko tovrstnih vozil (operativna in stara nad 30 let) vas vabim da jih poslikate (slikajte samo vozilo -po vzoru slik v galeriji

) ter skupaj z navedenimi podatki pošljete na tale naslov čez neka dni bo tudi vaše vozilo na teh straneh .Jaz sem to že storil ko sem Dragotovo mrcino "krinco" kot prvo poslal in otvoril poglavje Slovenija,sledil je Novogoriški Fiat 662 te dni pa jim pošljem našega Unimoga 404 ,Uaz-a,Tamiča,....
http://www.historical-fire-engines.com/ ... age_id=948
Skratka več kot jih bo in bolj kot bojo različni bolje bo!
Svojevrsten pristop za promocijo gasilstva na Slovenskem.... in v Evropi
LP
Zahtevani podatki se pošljejo na naslov :
info@historical-fire-engines.com
Podatki morajo vsebovati!!!
1.Chassis type: (model-znamka)
2.Body Work: (nadgradnja)
3.Tecnical details: (teh.podatki)
4.Veichle registraton number: (registrska številka vozila npr GO-s2-080)
5.Year put into service: (letnica začetka uporabe)
6.Fire Brigade: (gasilska brigada ali društvo -
7.Owner: (lastnik)
8.Photographer: (slikal fotografijo)
Objavljeno: 29. Avgust 2004, 21:19
Napisal/-a SAKI
Bravo Mitja
O tem bom obvestil ICO-ta, ki ureja našo spletno stran, da pošlje na ta naslov KOMBINRKO TAM 5500, ki je letnik 1971, in še vedno 100% delujoča
Lp
Borut Satler
Objavljeno: 29. Avgust 2004, 21:26
Napisal/-a Martina
ojla
čeprav smo majhen narod... nas je povsod dovolj
Lp
Objavljeno: 30. Avgust 2004, 10:16
Napisal/-a MarkoSimšič
Tole "vozilo" sicer ni več v uporabi je pa vseeno zanimivo.

Imajo pa ga v muzeju v Pragi, kdaj pa so ga imeli v "operativi" pa ne vem.
Glede na opremljenost bi rekel, da je šlo za vozilo napadalcev.
Objavljeno: 30. Avgust 2004, 12:11
Napisal/-a Oskar
Mene pa zanima , ali imajo dovolj prostora na tem portalu , če pošljemo slovenci vsa vozila starejša od 30 let. !?

Objavljeno: 30. Avgust 2004, 12:38
Napisal/-a mailo
Še par let pa bo na tej strani tudi dobračevski Tam 190

Objavljeno: 30. Avgust 2004, 12:51
Napisal/-a Drago
Jih imamo v naši zvezi še (najmanj) 8 kom. Takoj za "Krtinco" je "Legenda" iz Kranjske gore na vrsti

.
lp DC

Objavljeno: 30. Avgust 2004, 13:08
Napisal/-a Mitja Gregorič
Nič Bat prostora je menda dovolj.....
Jih je treba kar bombardirat z našimi aktivnimi veterani...
Teh v naši lepi ne manjka ker je zbirka zelo pestra in bogata pa tudi "modeli" so še dokaj nepoznani in se šele uveljavljajo....
Kar korajžno jih zasujte z slikami in podatki (po zgornjem vzorcu)
Naj bo "naša ponudba" bogata!!!!

Objavljeno: 30. Avgust 2004, 13:22
Napisal/-a Alex74
Hudika...
Moram preverit prometno od našega GVC 16/25 - "TAM 125 T10".
Ga bo potrebno že tudi počasi šteti med veterane. Letnica je okoli 1975?!
Če je "ta pravi" za objavo, bo v kratkem gor... Če ni, bo pa kakšno leto počalal.
Aja... Un bicikel v Pragi je ta pravi!!!

Objavljeno: 30. Avgust 2004, 17:35
Napisal/-a SAKI
Alex74 napisal/-a: Letnica je okoli 1975?!Če je "ta pravi" za objavo, bo v kratkem gor... Če ni, bo pa kakšno leto počalal.
Dopolnjenih 30. let
Lp
Borut Satler
Objavljeno: 30. Avgust 2004, 23:28
Napisal/-a SAKI
Tako jaz sem organiziral zadevo, in pridobil vse ustrezne podatke, Nejc Satler je našo veteranko poslikal, ICO pa bo to jutri zjutraj vse skupaj lepo naložil na ustrezno spletno stran
Dobro jutro Evropa, pa si oglej legendo
Lp
Borut Satler
Objavljeno: 1. September 2004, 15:17
Napisal/-a SAKI
Ponovno se javljam v tej temi iz sledečega razloga
Ko je Alex 74 dejal, da bi objavil na tej strani njihov TAM 125 T 10, z letnico rojstva nekje okrog leta 1975, sem mu odgovoril, da mora biti vozilo staro najmanj 30. let
To tudi drži, za veterane, vendar na tej strani kot izgleda teh normativov ne spoštujejo, saj je republika Hrvaška objavila svoje vozilo FAP, letnik 1977 iz Bjelovarja, ki mu do statusa veterana manjka še tri leta
Zato Alex, kar veselo v objavo
Za informacijo pa še to, da smo dobili povratni odgovor glede naše veteranke, ki se glasi, da se zahvaljujejo za nice picture, ter, da bo ogled našega vozila, na njihovi strani, možen ta vikend
Lp
Borut Satler
Objavljeno: 1. September 2004, 16:28
Napisal/-a Rafter
Glede veteranskega statusa vozila, ki ga lahko vnovčite pri znižanjem obveznem zavarovanju vozila, so merila naslednja:
- za nemška in ameriška vozila 30 let ali več
- za ostala vozila (francoska, italijanska, jugoslovanska...) 25 let ali več.
Tako da lahko (po mojem mnenju) Alex brez skrbi objavi njihovega Tamiča.
Objavljeno: 1. September 2004, 17:39
Napisal/-a SAKI
rafter napisal/-a:- za nemška in ameriška vozila 30 let ali več
- za ostala vozila (francoska, italijanska, jugoslovanska...) 25 let ali več.
Rafter prepričan sem, da si se o tem nekje pozanimal, in dal preverjene informacije na forum
Samo
Ali so nemška in ameriška vozila tako kvalitetna, da imajo daljši rok
Ali imajo nemška in ameriška vozila tako modern design, da zastarajo kasneje

Ali pa morda v Nemčiji in Ameriki čas teče hitreje, pa se z ostalimi srečajo na neki določeni točki v razmaku petih let
Priznaj, da zakon tak kot je pač je, apak logike pa nobene
To je ravno tako kot, če bom jaz postal gasilski veteran pri 30-ih letih staža v gasilstvu, ti pa po 25-ih, ali pa obratno
Lp
Borut Satler
Objavljeno: 1. September 2004, 17:59
Napisal/-a Atron
Drago mobil seka na strani hehe, kera reklama za gasilci.org