Stran 1 od 1

Načrt aktiviranja gasilskih enot

Objavljeno: 4. Februar 2021, 13:18
Napisal/-a gasilecgasilec
Pozdravljeni.

V GZ imamo zelo "zanimivo" situacijo glede načrta aktiviranja gasilskih enot, pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede nastale situacije.

Poveljstvo GZ in župan občine je novi načrt aktiviranja potrdilo. Podan je bil na regijski center za obveščanje, kjer pa ga nočejo upoštevati ker ni po njihovih smernicah in se bodo dokler ga ne popravimo,
raje držali starega načrta, ki pa je res brez zdrave kmečke pameti. Na prometno nesrečo lahko ob nekaterih okoliščinah pridejo 4 prostovoljna društva in še GEŠP. V novem načrtu največ 2 prostovoljna + GEŠP.

Zanima me kakšno je vaše mnenje glede tega? Bi moral ReCO načrt upoštevat, takšen kot mu ga poda županja, ki je za tega odgovorna? Zakon o gasilstvu v 36. členu pravi: "Operativni gasilski načrt občine izdela gasilsko poveljstvo občine, potrdi pa ga župan oziroma oseba, ki jo on pooblasti. Načrt obveščanja in aktiviranja gasilskih enot, ki ga potrdi župan oziroma oseba, ki jo on pooblasti, mora občina predložiti regijskemu centru za obveščanje, pristojnemu za aktiviranje gasilcev v občini. "


Z gasilskim pozdravom, NA POMOČ!

Odg: Načrt aktiviranja gasilskih enot

Objavljeno: 4. Februar 2021, 16:21
Napisal/-a sašo123
gasilecgasilec napisal/-a:Pozdravljeni.

V GZ imamo zelo "zanimivo" situacijo glede načrta aktiviranja gasilskih enot, pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede nastale situacije.

Poveljstvo GZ in župan občine je novi načrt aktiviranja potrdilo. Podan je bil na regijski center za obveščanje, kjer pa ga nočejo upoštevati ker ni po njihovih smernicah in se bodo dokler ga ne popravimo,
raje držali starega načrta, ki pa je res brez zdrave kmečke pameti. Na prometno nesrečo lahko ob nekaterih okoliščinah pridejo 4 prostovoljna društva in še GEŠP. V novem načrtu največ 2 prostovoljna + GEŠP.

Zanima me kakšno je vaše mnenje glede tega? Bi moral ReCO načrt upoštevat, takšen kot mu ga poda županja, ki je za tega odgovorna? Zakon o gasilstvu v 36. členu pravi: "Operativni gasilski načrt občine izdela gasilsko poveljstvo občine, potrdi pa ga župan oziroma oseba, ki jo on pooblasti. Načrt obveščanja in aktiviranja gasilskih enot, ki ga potrdi župan oziroma oseba, ki jo on pooblasti, mora občina predložiti regijskemu centru za obveščanje, pristojnemu za aktiviranje gasilcev v občini. "


Z gasilskim pozdravom, NA POMOČ!

Saj si si sam odgovoril z citiranjem 36. člena :) ja, morajo upoštevati!

Re: Načrt aktiviranja gasilskih enot

Objavljeno: 5. Februar 2021, 13:32
Napisal/-a RomanB
Ali ste to dobili uradni odgovor od ReCO ali to en operativec sitnari? Tako kot ste nastopili vi, ni dvoma, ReCO mora to upoštevati.