Stran 1 od 1
PGD Pušča
Objavljeno: 14. November 2017, 22:25
Napisal/-a Kobra
Zanimiv prispvek iz oddaje Tednik
http://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174502336
Kaj pravite na omenjeno?
Odg: PGD Pušča
Objavljeno: 12. December 2017, 9:11
Napisal/-a Mayamaya
Nevem cemu prispevek in tak poudarek na "romskem" gasilskem drustvu. Kolikor poznam pravila gasilske sluzbe, ni nikjer omenjene "romske gasilske enote" Torej, ce jaz ustanovim gasilsko enoto kjer bomo vsi zagrizeni Jansisti, potem lahko recemo da smo "Janseva gasilska enota"? Gasilci smo gasilci, pa ce smo beli, crni, romi ali pa indijanci..
Re: PGD Pušča
Objavljeno: 12. December 2017, 10:24
Napisal/-a aznidaric
Drugje po Sloveniji z Romi ponavadi samo težave. Saj so tudi tu bile, vendar je lokalna skupnost delala na tej skupnosti Romov. In da imajo svojo PGD, vrtec, športno društvo je rezultat tega dela.
Mislim da si ta pozitivna zgodba zasluži omembo.
Mogoče poimenovanje ni najbolj posrečeno ampak če bi rekli enota iz Pušče, koliko ljudi bi vedelo, da gre za enoto, ki jo sestavljajo po večini Romi? Že od Lenarta pa naprej proti zahodu malo ljudi ve, da je Pušča romska vas.
Odg: PGD Pušča
Objavljeno: 12. December 2017, 12:47
Napisal/-a Kobra
Ja, sploh tisti, ki niso iz Podravja, Prlekije in Pomurja nevedo za omenje romske vasi in skupnosti.
Enkrat bi se splačalo omenjeno društvo obiskati, kaj pravite?
Odg: PGD Pušča
Objavljeno: 13. December 2017, 22:04
Napisal/-a Tomkat
Saj pa to ni neka noviteta.
O tem smo že govorili, tu na
forumu.
Re: PGD Pušča
Objavljeno: 13. December 2017, 22:18
Napisal/-a Kobra
Hvala za link.
Sem nov in se še ne znajdem na omenjenem forumu.
Drugače pa dobro delujejo in jih bom enkrat obiskal.
Odg: PGD Pušča
Objavljeno: 30. Januar 2018, 10:19
Napisal/-a Kobra
Ker jih bom v kratkem obiskal oziroma se ustavil pri njih bi vprašal, kako je z donacijo oziroma da jim podarim nekaj gasilnih aparatov in osebno vozilo rdeče barve?
Je potrebno spisati darilno pogodbo ali kaj več?
Hvala!
Odg: PGD Pušča
Objavljeno: 27. Februar 2018, 19:39
Napisal/-a rudibr
Mayamaya napisal/-a:Nevem cemu prispevek in tak poudarek na "romskem" gasilskem drustvu. Kolikor poznam pravila gasilske sluzbe, ni nikjer omenjene "romske gasilske enote" Torej, ce jaz ustanovim gasilsko enoto kjer bomo vsi zagrizeni Jansisti, potem lahko recemo da smo "Janseva gasilska enota"? Gasilci smo gasilci, pa ce smo beli, crni, romi ali pa indijanci..
Samo prosim ne Janševe gasilske enote, ker politiki takšnega kova pa res nimajo kaj iskati pri gasilcih.

Re: PGD Pušča
Objavljeno: 27. Februar 2018, 19:43
Napisal/-a rudibr
Kar pa se tiče romskega gasilskega društva, pa samo pohvalno, da se govori o njih tudi pozitivno. Saj vsaj pri nas na Dolenjskem čez Rome samo pljuvajo!
Re: PGD Pušča
Objavljeno: 28. Februar 2018, 0:44
Napisal/-a Kobra
Lepo povedano.
Čakamo še na postavitev njihove spletne strani
