Stran 1 od 1

Nakup GVM-1

Objavljeno: 29. Oktober 2015, 10:58
Napisal/-a LISAC
Živjo!

V društvu bomo drugo leto kupovali nov GVM-1 in prikolico in me zanimajo vaša mnenja, izkušnje, nasveti...
Odločamo se za nakup vozila VW Transporter in prikolice, kamor bi dali opremo za 3.delni napad, možnost uporabe za druge prevoze...
Kakšne vrste motorja imate, oprema v avtu, nadgradnje, kaj, kje...

Lp
Mohor
PGD RUDNO

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 29. Oktober 2015, 11:11
Napisal/-a Tona
Mislim da se je najbolje dogovorit za ogled vozil in prikolic po društvih, ki to imajo. Pri nas bi vas morda zanimala prikolica ker je GVM Citroen Jumper.

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 29. Oktober 2015, 14:02
Napisal/-a LISAC
Ja v tem smislu, iz kje ste vi? Tudi ogled prikolice pride v poštev.

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 29. Oktober 2015, 22:22
Napisal/-a gasilec matej
Zdravo. V našem društvu smo letos nabavili nov GVM-1, z kar nekaj dodatne opreme, zraven bomo uporabljali tudi prikolico, ki smo jo prej s starim GV-1. Po ogledih in testiranjih smo se odločili za VW Transporter 4M z 180KM, kar se je že pokazalo za pravilno odločitev. Brez problema pridete pogledat in testirat. :)

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 30. Oktober 2015, 10:51
Napisal/-a LISAC
gasilec matej napisal/-a:Zdravo. V našem društvu smo letos nabavili nov GVM-1, z kar nekaj dodatne opreme, zraven bomo uporabljali tudi prikolico, ki smo jo prej s starim GV-1. Po ogledih in testiranjih smo se odločili za VW Transporter 4M z 180KM, kar se je že pokazalo za pravilno odločitev. Brez problema pridete pogledat in testirat. :)
Super, za kakšen tip motorja ste se pa odločili?

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 30. Oktober 2015, 14:03
Napisal/-a gasilec matej
Motor je 2.0 TDI z 180 KM. Ima dovolj navora in konjev, da se VW pelje brez problema polno obremenjen. :D

Slike so na naši facebook strani.

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 30. Oktober 2015, 22:11
Napisal/-a Mayamaya
gasilec matej napisal/-a:Motor je 2.0 TDI z 180 KM. Ima dovolj navora in konjev, da se VW pelje brez problema polno obremenjen. :D

Slike so na naši facebook strani.
Pohvala za lep vozni park, vendar ne razumem zakaj potrebujete prikolico in tisto brizgalno (ki se zdi kar nova in verjetno ni poceni) ..glede na to da imate gvc s posadko?

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 31. Oktober 2015, 9:10
Napisal/-a gasilec matej
Prikolico in brizgalno smo imeli že pred GVC- jem, prikolica letnik 1995, brizgalna letnik 1998, GVC smo pa kupili šele 2009 rabljen. Je pa res, da prikolica že kar nekaj let ni bila na kakšni intervenciji, občasno kakšna vaja, da ne pozabimo kaj imamo. :D

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 31. Oktober 2015, 10:11
Napisal/-a LISAC
gasilec matej napisal/-a:Motor je 2.0 TDI z 180 KM. Ima dovolj navora in konjev, da se VW pelje brez problema polno obremenjen. :D

Slike so na naši facebook strani.
Hvala lepa, mislim da je to dobra izbira motorja.

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 31. Oktober 2015, 16:20
Napisal/-a Matej B.
LISAC: naše sosednje PGD Sela (na Dravskem polju), ima tudi GVM-1 VW Transporter 4 Motion, 2.0 TDI 180 KM, dolga nedosna razdalja in normalna streha. Vozilo imajo od lanskega oktobra, nadgradnjo v GVM-1 po tipizaciji GZS je opravil Avtoservis Žunkovič iz Miklavža na Dravskem polju. Zraven so nabavili tudi PMB znamke TPV, katerega je v gasilsko nadgradnjo preuredil Žunkovič.
Na forumu je aktiven uporabnik "peugeot" kateri je njihov član in ti lahko da več informacij glede nabave, nadgradnje in cen. Fotografije najdeš tudi na spletu, malo pogooglaj.

Re: Nakup GVM-1

Objavljeno: 13. November 2015, 10:39
Napisal/-a peugeot
Kot je že povedal Matej, nabavili smo VW transporter 4M 2.0 TDI. Zverina ima 180 konjev in brez problema za seboj vleče prikolico z Mb in opremo.
Omenil bi, da je prednji sedež za 2 sopotnika zelo majhen, za sredinskega tudi ni veliko prostora za noge. V primeru intervencije imaš v polni "bojni" opremi kar malo težave s prostorom.
Prikolica je zasnovana tako, da je v njej prostora za trodelca+ nekaj ostale opreme, ima pa še prostor za morebitne nove projekte, kar se opreme tiče. V vozilu samem imamo v prtljažnem prostoru izvlečno konzolo, ki jo je možno tudi popolnoma odstraniti, kar se je že izkazalo za dobro rešitev. Oprema v vozilu zajema prometno signalizacijo, nosila, gasilnike, 2x ročna svetilka in nekaj drobnega ročnega orodja.

Za vprašanja sem dosegljiv tukaj oz. prek ZS :)

Prilagam link do Žunkovičeve FB strani, kjer je nekaj slik vozila in priklopnika.
https://www.facebook.com/avtocenter.zun ... 870&type=3

Odg: Re: Nakup GVM-1

Objavljeno: 13. November 2015, 10:48
Napisal/-a LISAC
peugeot napisal/-a:Kot je že povedal Matej, nabavili smo VW transporter 4M 2.0 TDI. Zverina ima 180 konjev in brez problema za seboj vleče prikolico z Mb in opremo.
Omenil bi, da je prednji sedež za 2 sopotnika zelo majhen, za sredinskega tudi ni veliko prostora za noge. V primeru intervencije imaš v polni "bojni" opremi kar malo težave s prostorom.
Prikolica je zasnovana tako, da je v njej prostora za trodelca+ nekaj ostale opreme, ima pa še prostor za morebitne nove projekte, kar se opreme tiče. V vozilu samem imamo v prtljažnem prostoru izvlečno konzolo, ki jo je možno tudi popolnoma odstraniti, kar se je že izkazalo za dobro rešitev. Oprema v vozilu zajema prometno signalizacijo, nosila, gasilnike, 2x ročna svetilka in nekaj drobnega ročnega orodja.

Za vprašanja sem dosegljiv tukaj oz. prek ZS :)

Prilagam link do Žunkovičeve FB strani, kjer je nekaj slik vozila in priklopnika.
https://www.facebook.com/avtocenter.zun ... 870&type=3
Zdravo!
Najlepša hvala za kar nekaj informacij glede avta. Glede izvlečne konzole mi tudi strmimo k temu, da se le to da odstraniti ob potrebi prostora. Veliko vprašanje je kakšen tip motorja vzeti. Večinoma bomo z GVMom delali krajše vožnje (naš teritorij), občasno pa kakšna relacija. Kolikor imam podatkov za sedaj se večina odloča za motor 2.0 TDI. Za nadaljne informacije smo na vezi prek ZS.
Hvala!
Mohor

Re: Nakup GVM-1

Objavljeno: 13. November 2015, 18:43
Napisal/-a peugeot
Jaz kar zagovarjam našo odločitev za 2.0. Poleg ravnine Dravskega polja imamo v našem območju delovanja tudi hribe, kot jih premorejo Haloze in v razmerah kot so pozimi je 180 konjev kar dobrodošlih. Eden izmed naših članov ima doma sicer 2014 transporterja z 2.5 motorjem. Smo že priklopili našo prikolico na njegovo mrcino ter poskusili in moram reči, da 2.0 proti njemu deluje kar "mehkužno". Zna pa za ravnino to biti skoraj da predivji motor. Sploh v rokah koga, ki ni ravno vešč vožnje kombija...

Odg: Nakup GVM-1

Objavljeno: 3. December 2015, 19:41
Napisal/-a LISAC
Kupili bomo tudi prikolico za GVM-1 in me zanima, če je na območju gorenjske regije še kakšno društvo (poleg PGD BREZJE NA GORENJSKEM) ki bi bilo pripravljeno, da se zmenimo za ogled le te, da vidimo, kako je narejena, pozicija opreme na njej itd...?