Stran 1 od 3
Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 15:00
Napisal/-a Lado
Nedolgo nazaj smo v društvo prjeli ponudbo za nakup novih pozivnikov Splavar802 (
http://www.splavar.com/hytera/sl/digita ... r-802.html).
Ker so ti pozivniki novi v Sloveniji me zanima, če jih je kdo že nabavil in preizkusil? Sprašujem zaradi tega, ker je opis pozivnika bolj skromen, nikjer pa ne najdem firme, ki jih proizvaja. Google pod "Splavar 802" ne nade popolnoma nič, kar se mi zdi, zelo čudno.
Torej, če ima kdo kakšno informacijo o omenjenih pozivnikih, naj predstavi tukaj na forumu.....
LP
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 17:44
Napisal/-a gubina
ponudnika pa nebi povprašal po proizvajalcu!!! splavar je samo slovenska oznaka s strani ponudnika, saj je vse razvidno iz strani, katere link si dodal.torej google ne bo našel nič.
Re: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 19:34
Napisal/-a J.Andrej
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 21:10
Napisal/-a sebaB
Tak pozivnik uporabljam jaz, že kakšno dobro leto. Zadevo nisem dobil preko Splavarja ampak direktno from CHINA. Pol ceneje kot ga ponuja Splavar.
Najprej sem bil lastnik pozivnika Swissphone de506:
- po 1 mesecu nošenja se mi je zlomila zaponka za pas (nato sem ga nosil v žepu)
- po 5 mesecih mi je padel na tla in se je zlomilo steklo
- po dveh letih mi je počilo ohišje - nato je bil samo še na polički v sobi
Z popravila nisem dajal denarja ker me je vsakič prijelo srat ko sem zvedel cene za popravilo.
Nato je pa kolega zvohal na kitajskem proizvajalca pozivnikov (ki so porvotno narejeni za švicarski trg - par tisoč). Za probo smo jih naročili nekaj da vidimo če delujejo. Naročili smo tudi tistega, ki je kot ročna ura.
Ocena pozivnika:
+ boljši signal (razumljivo, ker če bi hotel da bi swissphone bolje deloval, bi ga bilo potrebno kalibrirati)
+ enostavno programiranje (ročno vnašanje frekvence in RIC kod) lahko tudi preko računalnika
+ še kar odporen na udarce (nekaj krat je že odčutil tla)
+ bolj glasen od ostalih pozivnikov
+ cena (če mi crkne mi ga ne bo žal, kot bi mi bilo kakšnega swissphona)
- ni znamke/prizvajalca
- dimenzijsko malo manjši od ostalih
PS: Pozivnik za na roko se celo polni preko USB kot npr. mobitel!
Vglavnem moram rečt da je zadeva
zelo dobra v kolikor jo kupuješ v lastni režiji, samo Splavar bo moral še kakšen eur dol spustit. Je pa res koliko se to sploh še prodaja glede na to da ima večinoma že veliko GZ SMS centralo. Ali pač...
V primerjavi z Daviscoms je ta BOLJŠI! Na Daviscomu so se kitajci učili sestavljati pozivnike

Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 21:25
Napisal/-a gubina
sebaB napisal/-a:Tak pozivnik uporabljam jaz, že kakšno dobro leto. Zadevo nisem dobil preko Splavarja ampak direktno from CHINA. Pol ceneje kot ga ponuja Splavar.
Najprej sem bil lastnik pozivnika Swissphone de506:
- po 1 mesecu nošenja se mi je zlomila zaponka za pas (nato sem ga nosil v žepu)
- po 5 mesecih mi je padel na tla in se je zlomilo steklo
- po dveh letih mi je počilo ohišje - nato je bil samo še na polički v sobi
Z popravila nisem dajal denarja ker me je vsakič prijelo srat ko sem zvedel cene za popravilo.
Nato je pa kolega zvohal na kitajskem proizvajalca pozivnikov (ki so porvotno narejeni za švicarski trg - par tisoč). Za probo smo jih naročili nekaj da vidimo če delujejo. Naročili smo tudi tistega, ki je kot ročna ura.
Ocena pozivnika:
+ boljši signal (razumljivo, ker če bi hotel da bi swissphone bolje deloval, bi ga bilo potrebno kalibrirati)
+ enostavno programiranje (ročno vnašanje frekvence in RIC kod) lahko tudi preko računalnika
+ še kar odporen na udarce (nekaj krat je že odčutil tla)
+ bolj glasen od ostalih pozivnikov
+ cena (če mi crkne mi ga ne bo žal, kot bi mi bilo kakšnega swissphona)
- ni znamke/prizvajalca
- dimenzijsko malo manjši od ostalih
PS: Pozivnik za na roko se celo polni preko USB kot npr. mobitel!
Vglavnem moram rečt da je zadeva
zelo dobra v kolikor jo kupuješ v lastni režiji, samo Splavar bo moral še kakšen eur dol spustit. Je pa res koliko se to sploh še prodaja glede na to da ima večinoma že veliko GZ SMS centralo. Ali pač...
V primerjavi z Daviscoms je ta BOLJŠI! Na Daviscomu so se kitajci učili sestavljati pozivnike

a nam lahko zaupaš še podatek, kako dolgo ti zdrži baterija?
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 21:56
Napisal/-a ߣ€
A se da dobiti link s kitajske (verjetno ebuy). Hvala in LP
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 22:31
Napisal/-a sebaB
duracel - 2 meseca
polnilna 1000mAh - 1 mesec
Ampak mi baterija ni bila nikoli ovira, ker menjati je potrebno itak v vsakem pozivniku. Uporabljam pa polnilne baterije - moč navade.
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 22:52
Napisal/-a Lado
Hvala za mnenja in izkušnje iz prve roke.
Tudi jaz imam sedaj v uporabi Swissphone DE506, ki pa bo kmalu izdahnil. Zato bi si rad v prihodnosti kupil novega in pa seveda cenovno ugodnega. Gledal sem že Swissphone DE900 ampak stane pregrešnih 250 €. Oderuško! Ta pri Splavarju je bil do sedaj še najbolj poceni, zato sem spraševal o njem. Da bi spraševal ponudnika Splavarja - nimam več volje. Možakar(Splavar) naklada oh in sploh, pa ko bi vsaj naštudiral tisto kar prodaja.....
sebaB: če je mogoče s kitajske dobiti še cenejši pozivnik bi bil zelo vesel, če bi nam zaupal kje si ga kupil - naslov, link....
Hvala že vnaprej.
Lep pozdrav.
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Januar 2014, 23:05
Napisal/-a gubina
sebaB napisal/-a:duracel - 2 meseca
polnilna 1000mAh - 1 mesec
Ampak mi baterija ni bila nikoli ovira, ker menjati je potrebno itak v vsakem pozivniku. Uporabljam pa polnilne baterije - moč navade.
nekako zelo blizu porabi baterije pri mojem Swissphone de-900.vzdržljivost polnilnih je nekaj manjša že zaradi manjše voltaže.jaz kupim celi paket najcenejših navadnih baterij, mislim da jih je 8 skupaj,v Hoferju recimo in jih menjam po potrebi.
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 17. Januar 2014, 22:25
Napisal/-a sebaB
Dobil smo jih mislim da ravno na tem naslovu kot ga je dal "J.Andrej"
je pa tudi to opcija
http://getronsystem.co.kr/eng/index.php
Naročil smo jih malo več da se je splačalo, ker je okol 60 eur poštnine preko DHL (interno carinjenje).
Drugače na ebayu pa mislim da jih takiš "ŠE" ni, se bodo pa verjetno kaj kmalu pojavili.
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 18. Januar 2014, 13:28
Napisal/-a polo98
gubina napisal/-a:sebaB napisal/-a:duracel - 2 meseca
polnilna 1000mAh - 1 mesec
Ampak mi baterija ni bila nikoli ovira, ker menjati je potrebno itak v vsakem pozivniku. Uporabljam pa polnilne baterije - moč navade.
nekako zelo blizu porabi baterije pri mojem Swissphone de-900.
vzdržljivost polnilnih je nekaj manjša že zaradi manjše voltaže.jaz kupim celi paket najcenejših navadnih baterij, mislim da jih je 8 skupaj,v Hoferju recimo in jih menjam po potrebi.
To pa ne bo držalo, razen, če si "filal" že izrabljene polnilne baterije. Tisto, ki je nekdo omenil iz Hoferja je za en drek. Za kakšen dalinc še...
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 28. Januar 2014, 8:11
Napisal/-a Gasilec_75
Še ena stran kjer se lahko naroči pozivnik:
http://www.wesellpagers.com/
LP
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 16. Februar 2014, 12:05
Napisal/-a jankopirnat
Spoštovani gasilci
Če vas zanima - proizvajalec je Witop technologies in Splavar d.o.o. je uvoznik za Slovenijo. Gospod Robin se mi kar naprej pritožuje, da mu nekateri iz podalpske deželice hočejo uvažati kar direktno (po pet kosov ali 10 itd.). Tako rušite sistem in zagotovo ne boste imeli:
- servisa in zagotovljenih poceni rezervnih delov,
- slovenskega jezika na ekranu in
- slovenskih črk ćšž itd.
Naj vsak dela svoje delo in nam bo vsem šlo dobro.
Mi smo v tej primeru uvoznik in bomo zelo kmalu ponudili dobro ceno. Najprej pa moramo seveda URSZR pozivnik testirati in odobriti njegovo uporabo. V nasprotnem primeru je vsaka priključitev v sistem ZARE ilegalna.
Takoj ko bo uporaba tega pozivnika dovoljena s strani lastnika ZARE omrežja, bomo gasilcem ponudili zelo zelo zanimivo ceno in še gratis pozivnike (v tem stilu: kupi 5 dobiš 6). Obljubljam, da se bomo zelo potrudili, ampak samo še nekaj dni potrpite, da bo vse lepo po 'reglcih'.
Hvala za razumevanje in lepo vas pozdravljam. Pošiljam vam tudi povezavo do slovenskih navodil.
1) Kliknite na povezavo:
http://www.splavar.com/hytera/sl/digita ... r-802.html
2) Nato poiščite razdelek 'NALOŽI' in si naložite pdf datoteko.
To je še delovna verzija in jo bomo popravljali. Za vsak popravek se vam lepo zahvaljujem.
Janko Pirnat (splavar d.o.o. - prodaja pozivnikov ZARE).
Re: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 28. Februar 2014, 23:07
Napisal/-a nejcz
Je mogoče že kdo programiral oz vstavljal rice v "splavarjev pozivnik 802". Vsaka pomoč bi mi prišla prav.
Odg: Pozivnik Splavar802
Objavljeno: 5. Marec 2014, 18:28
Napisal/-a jankopirnat
Pravkar smo opravili še testiranje pri URSZR. Rezultat je pozitiven in zdaj lahko gasilci pozivnike tudi uporabljajo. Pozivnik ima slovenski jezik in na ekranu prikazuje tudi č,š in ž. Rezervni deli so zagotovljeni. Podpora za programiranje pri uvozniku (oz. na ReCo Centru).