Stran 1 od 5
motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 20. November 2013, 10:44
Napisal/-a mad_milkman
Večji del dneva se pojavlja na kanalu 15 motnja v obliki neprekinjenega šuma ?!
Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 20. November 2013, 17:52
Napisal/-a b4d
Sindrom Kitajskih poceni postaj

Upam da je motnjo kdo prijavil na pravi naslov.
Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 20. November 2013, 20:15
Napisal/-a mucek
Očitno je znan ID od problematične postaje in se ta že išče..
Odg: Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 20. November 2013, 20:17
Napisal/-a gubina
b4d napisal/-a:Sindrom Kitajskih poceni postaj

Upam da je motnjo kdo prijavil na pravi naslov.
ne pa ni to res, tile kitajčki so super, uporabljajo jih tudi poklicni gasilci.in dve frekvenci lahko naenkrat poslušaš.
Odg: Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 21. November 2013, 7:38
Napisal/-a Lado
mad_milkman napisal/-a:Večji del dneva se pojavlja na kanalu 15 motnja v obliki neprekinjenega šuma ?!
b4d napisal/-a:Sindrom Kitajskih poceni postaj

Upam da je motnjo kdo prijavil na pravi naslov.
In zakaj bi za to bile krive Kitajske poceni postaje???
Odg: Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 21. November 2013, 7:41
Napisal/-a Lado
gubina napisal/-a:................. tile kitajčki so super, uporabljajo jih tudi poklicni gasilci.in dve frekvenci lahko naenkrat poslušaš
A nam zaupaš kateri poklicni jih uporabljajo?
LP
Odg: Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 21. November 2013, 8:46
Napisal/-a Jacksy
Lado napisal/-a:gubina napisal/-a:................. tile kitajčki so super, uporabljajo jih tudi poklicni gasilci.in dve frekvenci lahko naenkrat poslušaš
A nam zaupaš kateri poklicni jih uporabljajo?
LP
Kdo pozna gubino ve da je pisal sarkastično

Preveč je govora o teh poceni kitajskih izdelkih po forumu.
Lado napisal/-a:In zakaj bi za to bile krive Kitajske poceni postaje???
Te postaje (kitajeske poceni - Wouxun, Boafeng ipd.) lahko da imajo na sprejemu kakšen failer ali oddaji in sprejemajo stvari ki sploh niso pomembne ali pa oddajajo širše po frekvencah .... Če tako posplošim zadevo

Odg: Re: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 21. November 2013, 9:41
Napisal/-a gubina
Lado napisal/-a:gubina napisal/-a:................. tile kitajčki so super, uporabljajo jih tudi poklicni gasilci.in dve frekvenci lahko naenkrat poslušaš
A nam zaupaš kateri poklicni jih uporabljajo?
LP
povprašaj prodajalce v oglasih kateri trdijo, da jih tudi poklicni uporabljajo
trenutno ni motenj
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 21. November 2013, 10:59
Napisal/-a mad_milkman
Ali ali pa je vse skupaj zaradi vremenskih neprilik zagodlo na repetitorski opremi?
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 21. November 2013, 19:57
Napisal/-a polo98
Kaj mislite, da kitajčki niso dohiteli Motorolo itd...?
To šumenje bi pa moral slišat, da bi ocenil kaj je.
Lahko je motnja na repetitorju ali pa motnje povzroča kakšna el. naprava v bližini postaje.
To pa res ni problem ugotovit...
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 14. December 2013, 22:21
Napisal/-a sebaB
S telimi kitajčki ste se čisto oddaljili od teme. Sam uporabljam tudi kitajčka in GP380. Kitajček ima boljši sprejem in še monogo več (baterija,dualband - čeprav v določenih primerih bolj moti kot da je uporabno,UHF-VHF,...). Vse to je logično ker Motorolina proizvodnja je začela (in še vedno deluje) pred desetletjem in kar se tiče analogne komunikacije ni šel razvoj nič naprej ampak so se bolj usmerili v DMR in Tetra smer.
Kitajci so pa pač najdli tržno priložnost in so tako lahko po smešno nizkih cenah začeli prodajati postajce. Da so se pa tako razpasle je pa malo tudi kriva EU oz. SLO, ker je carina malo popustila pri zahtevah CE skladnosti. Spomnim se da sem dve leti nazaj naročil postajco in so mi jo zaplenili oz. poslali nazaj, ker ni imela določenih deklaracij in z napakami:
- CE oznaka je imela zraven klicaj (sedaj jih imajo tudi vse postaje)
- Baterija ni bila Li-Ion (baje, da je bilo obvezno da je Litijeva)
- nisem imel ustrezne certifikate (kljub temu da so mi jih poslali prodajalci po mailu - pazi to certifikati so bili izdani iz evropskega inštituta)
Prej je bila debata, jih uporaljajo poklicni gasilci. JA JIH - vendar ne v profesionalne namene. Za poslušanje kaj se dogaja si jo je pa tudi kdo privoščil. Pa saj če si gasilec po srcu, nemoreš iz dejstva, da bi izven službe čist odklopil gasilce. "Poklicna deformacija"
No pa da se vrnemo na temo. Tudi jaz sem tisti dan na kanalu opazil neko motno oz. sumil, da je aktivno PTT oddajanje. Zadevo so na Centru hitro rešili in obvestili APEK, da so mobilno enoto poslali in najdli izvor. V enem društvu se je po nesreči mikrofon naslonil na PTT tipko in je oddajal signal. Tako, da če bodo kdaj "kitajci" problem, jih bo APEK hitro izločil iz uporabe. Pri tej zadevi me moti samo to da nimajo postaje nastavljene omejitve časovnega oddajanja (npr. 5 min) kot ga ima kitajc. In tako bi bil po petih minutah kanal 15 sproščen .
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 15. December 2013, 9:48
Napisal/-a polo98
Kitajske postaje imajo min. omejitev oddajanja od 60 sec. in naprej. Poleg tega imajo še funkcijo, da ne moreš bit "dupli" oz. ne moreš motit sogovornike. Kar se pa pri gasilstvu pogosto dogaja tistim, ki se ne spoznajo na komunikacije.
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 22. April 2014, 17:54
Napisal/-a mad_milkman
Na kanalih 16 ter 12 in 13 skoraj vsaki dan vpada notri bedak( zanj nimam lepšega izraza) ,ki se za povrh vsega javlja z radioamaterskim znakom?! Kako to,da še ni bil sankcioniran?!
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 22. April 2014, 18:05
Napisal/-a gubina
mad_milkman napisal/-a:Na kanalih 16 ter 12 in 13 skoraj vsaki dan vpada notri bedak( zanj nimam lepšega izraza) ,ki se za povrh vsega javlja z radioamaterskim znakom?! Kako to,da še ni bil sankcioniran?!
ko ga boš slišal si zapiši njegov pozivni znak, če praviš da le tega uporablja pri teh motnjah, ki ni rečeno, da so namerne.preko tega znaka se lahko prepozna osebo in se jo opozori.mogoče nenamerno vskakuje, ker nepravilno uporablja radijsko postajo.
Odg: motnje na kanalu REG-LJ 15
Objavljeno: 22. April 2014, 18:37
Napisal/-a gubina
gubina napisal/-a:mad_milkman napisal/-a:Na kanalih 16 ter 12 in 13 skoraj vsaki dan vpada notri bedak( zanj nimam lepšega izraza) ,ki se za povrh vsega javlja z radioamaterskim znakom?! Kako to,da še ni bil sankcioniran?!
ko ga boš slišal si zapiši njegov pozivni znak, če praviš da le tega uporablja pri teh motnjah, ki ni rečeno, da so namerne.preko tega znaka se lahko prepozna osebo in se jo opozori.mogoče nenamerno vskakuje, ker nepravilno uporablja radijsko postajo.
sem poslušal in prepoznal pozivni znak radioamaterja.na moj poziv se ne odziva.poslal mail eni osebi in sedaj čakam odgovor.
sem "ujel"fanta in ga opozoril.sicer sva se preko radioamaterskega repetitorja zelo slabo slišala zaradi njegovega položaja in sem ga opozoril, da pač naj ne uporablja ZARE frekvenc, kar seveda mora vedeti kot licenciran radioamater.no pa da vidimo razultat, oziroma slišimo.