Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 9. April 2013, 18:23
Napisal/-a skerca
Tole moraš pa imeti že srečo, da ti največ 5 let staro lojtro prodajo. Verjetno upajo za nakup kakšnega testnega-promocijskega vozila ? Držimo pesti.
PS
Mogoče kdo ve, katerega leta je bil prvi Multistar narejen ? Na njihovi strani prvega najdem 2008.
lp
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 9. April 2013, 18:53
Napisal/-a rfireman
Ja sej ga prej verjetno uradno v ponudbi res ni blo.
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 9. April 2013, 20:31
Napisal/-a Tomkat
Ni nujno da je testno vozilo.
Obstajajo tudi kontingenti vozil, katera so bili nabavljena na leasing, ki pa ni bil poplačan in so bila vozila zasežena. (V razviti Evropi se dogaja tudi to.)
Po raznih obnovah, testiranjih, servisih ... se takšna vozila za "normalen" denar prodajo na trgu.
Priložnost za marsikatero enoto ali društvo, da nekoliko ceneje pride do še vedno solidnih vozil.
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 9. April 2013, 21:28
Napisal/-a Radovljica27
Nekje v spomninu imam da jih je Španija naročila kar nekaj potem pa se jim je zaradi krize odpovedala.
In se prodajajo toliko ceneje ker pač niso nove.
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 10. April 2013, 18:23
Napisal/-a pdf
Pozdravljeni..
Nimam nič proti nabavi novih vozil, samo se pa sprašujem od kje hudiča ves ta denar. Prihajam iz občine, kjer ni denarja niti za izobraževanje, kje so šele vozila... Podpiram prostovoljstvo, vendar imam občutek, da je vse skupaj zblaznelo. Imam občutek, da bodo počasi poklicne enote preteklost, razen določenih.
Za moj občutek stvari ne peljejo pravo pot.... nažalost.
Lp...
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 11. April 2013, 0:13
Napisal/-a N.Satler
skerca napisal/-a:Mogoče kdo ve, katerega leta je bil prvi Multistar narejen ? Na njihovi strani prvega najdem 2008.
Mislim, da je bil leta 2005 na Interschutzu prvi predstavljen. Se je pa ta koncept vozila Multistar izdeloval že prej pod imenom Octopus.
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 11. April 2013, 0:43
Napisal/-a Radovljica27
Octopus je bil do 2003 potem je 2004 prišel Multistar
Mimogrede Gimaex ima tudi svoj Multistar
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 11. April 2013, 8:45
Napisal/-a tam5500
GIMAEX 2
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme
Objavljeno: 11. April 2013, 8:48
Napisal/-a tam5500
pa še eden
Odg: Aktualna javna naročila gasilskih vozil in opreme