PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013
Objavljeno: 1. December 2012, 15:44
Leto 2012 se nezadržno bliža koncu, a hkrati se nam hitro bliža mesec maj 2013, ko bo zasedal Kongres GZS, ki bo naredil inventuro za obdobje 2008 – 2013 in sprejel usmeritve dela krovne organizacije za naprej. Pri tem pa se bodo morali delegati Kongresa tudi odločiti komu vse podeliti mandat za vodenje krovne organizacije za naslednjo mandatno obdobje.
Moje mnenje je, da je že zadnji čas, da se v javnosti tako ali drugače preko socialnih omrežij in drugih medijev kaj spregovori v zvezi predkongresnih aktivnosti krovne gasilske organizacije. Tu imam v mislih, da ima vsak član gasilske organizacije ne glede na funkcijo oz. položaj v PGD, GZ, regiji in GZS priložnost, da na primeren in kulturen način po svojih sposobnostih, znanju, vedenju in videnju:
- oceni opravljeno delo GZS in njenih organov za preteklo programsko obdobje;
- izpostavi ključne probleme, ki jih vidi s svojega zornega kota pri delu GZS in njenih organov;
- predlaga načine za odpravo težav in predlaga rešitve za boljše in učinkovitejše delovanje;
- predlaga z imeni in priimki posameznike (obstoječe in nove obraze), ki bi osebnostno in po splošni ter strokovni gasilski izobrazbi bili primerni za prevzem vidnejših funkcij pri vodenju GZS (to še ne pomeni, da bi osebe, ki bi jih izpostavili bile pripravljene sprejeti kandidaturo, to je zopet poglavje zase oz. posebna postopkovna naloga).
Upajmo, da se bodo vaši komentarji in prispevki dotaknili tistih, ki se jih to tiče in boste s tem pripomogli spremembam in izboljšanju delovanja.
Dejstvo je, da vse kar predolgo traja se razvadi, izrabi in pokvari. Je pač treba na vsake nekaj časa stvari menjati - obnoviti, dopolniti in prilagoditi razmeram in času v katerem živimo. Potrebno je dati priložnost tistim starim in novim obrazom, ki se bodo sposobni odreči osebnim interesom in, ki bodo po splošni in strokovni sposobnostih kos današnjim razmeram, potrebam in izivom.
Ne pozabimo, namen delovanja GZS je, da kot najvišja oblika povezovanja PGD, PIGD in njihovih zvez uresničuje skupne in posebne interese članic na področju gasilstva in ne le interesov posameznikov.
Anton
Moje mnenje je, da je že zadnji čas, da se v javnosti tako ali drugače preko socialnih omrežij in drugih medijev kaj spregovori v zvezi predkongresnih aktivnosti krovne gasilske organizacije. Tu imam v mislih, da ima vsak član gasilske organizacije ne glede na funkcijo oz. položaj v PGD, GZ, regiji in GZS priložnost, da na primeren in kulturen način po svojih sposobnostih, znanju, vedenju in videnju:
- oceni opravljeno delo GZS in njenih organov za preteklo programsko obdobje;
- izpostavi ključne probleme, ki jih vidi s svojega zornega kota pri delu GZS in njenih organov;
- predlaga načine za odpravo težav in predlaga rešitve za boljše in učinkovitejše delovanje;
- predlaga z imeni in priimki posameznike (obstoječe in nove obraze), ki bi osebnostno in po splošni ter strokovni gasilski izobrazbi bili primerni za prevzem vidnejših funkcij pri vodenju GZS (to še ne pomeni, da bi osebe, ki bi jih izpostavili bile pripravljene sprejeti kandidaturo, to je zopet poglavje zase oz. posebna postopkovna naloga).
Upajmo, da se bodo vaši komentarji in prispevki dotaknili tistih, ki se jih to tiče in boste s tem pripomogli spremembam in izboljšanju delovanja.
Dejstvo je, da vse kar predolgo traja se razvadi, izrabi in pokvari. Je pač treba na vsake nekaj časa stvari menjati - obnoviti, dopolniti in prilagoditi razmeram in času v katerem živimo. Potrebno je dati priložnost tistim starim in novim obrazom, ki se bodo sposobni odreči osebnim interesom in, ki bodo po splošni in strokovni sposobnostih kos današnjim razmeram, potrebam in izivom.
Ne pozabimo, namen delovanja GZS je, da kot najvišja oblika povezovanja PGD, PIGD in njihovih zvez uresničuje skupne in posebne interese članic na področju gasilstva in ne le interesov posameznikov.
Anton