Stran 1 od 8

PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 1. December 2012, 15:44
Napisal/-a anton56
Leto 2012 se nezadržno bliža koncu, a hkrati se nam hitro bliža mesec maj 2013, ko bo zasedal Kongres GZS, ki bo naredil inventuro za obdobje 2008 – 2013 in sprejel usmeritve dela krovne organizacije za naprej. Pri tem pa se bodo morali delegati Kongresa tudi odločiti komu vse podeliti mandat za vodenje krovne organizacije za naslednjo mandatno obdobje.

Moje mnenje je, da je že zadnji čas, da se v javnosti tako ali drugače preko socialnih omrežij in drugih medijev kaj spregovori v zvezi predkongresnih aktivnosti krovne gasilske organizacije. Tu imam v mislih, da ima vsak član gasilske organizacije ne glede na funkcijo oz. položaj v PGD, GZ, regiji in GZS priložnost, da na primeren in kulturen način po svojih sposobnostih, znanju, vedenju in videnju:
- oceni opravljeno delo GZS in njenih organov za preteklo programsko obdobje;
- izpostavi ključne probleme, ki jih vidi s svojega zornega kota pri delu GZS in njenih organov;
- predlaga načine za odpravo težav in predlaga rešitve za boljše in učinkovitejše delovanje;
- predlaga z imeni in priimki posameznike (obstoječe in nove obraze), ki bi osebnostno in po splošni ter strokovni gasilski izobrazbi bili primerni za prevzem vidnejših funkcij pri vodenju GZS (to še ne pomeni, da bi osebe, ki bi jih izpostavili bile pripravljene sprejeti kandidaturo, to je zopet poglavje zase oz. posebna postopkovna naloga).

Upajmo, da se bodo vaši komentarji in prispevki dotaknili tistih, ki se jih to tiče in boste s tem pripomogli spremembam in izboljšanju delovanja.
Dejstvo je, da vse kar predolgo traja se razvadi, izrabi in pokvari. Je pač treba na vsake nekaj časa stvari menjati - obnoviti, dopolniti in prilagoditi razmeram in času v katerem živimo. Potrebno je dati priložnost tistim starim in novim obrazom, ki se bodo sposobni odreči osebnim interesom in, ki bodo po splošni in strokovni sposobnostih kos današnjim razmeram, potrebam in izivom.

Ne pozabimo, namen delovanja GZS je, da kot najvišja oblika povezovanja PGD, PIGD in njihovih zvez uresničuje skupne in posebne interese članic na področju gasilstva in ne le interesov posameznikov.

Anton

Re: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 1. December 2012, 19:17
Napisal/-a tomaz
Anton, a pa misliš, da bodo delegati na kongresu predtem brali socialna omrežja? Ne verjamem. Poizkus je pa vseeno dobrodošel.
In potrebno bi bilo nekomu ali pa nekaterim razložit, da so sredstva iz požarnega sklada namenjena opremljanju in opremi operativnih gasilcev, ne pa turističnemu objektu v Fiesi. Očitno jih izkušnja Rdečega križa s hotelom Ajda na Debelem rtiču (ogromna izguba) nič ne izuči. Dejmo se raje na lastnih napakah učit, zakaj bi se na tujih...
Ampak to je že druga zgodba...
Vso srečo Anton

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 7. Januar 2013, 21:21
Napisal/-a gapi
Danes sem na net strani GZS zasledil razpis tudi na nivoju GZS.

Rok za oddajo kandidatur je 11.02.2013. Pustimo se presenetiti, predvsem tega ali se bodo nekateri držali določil statuta??

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 8. Januar 2013, 16:26
Napisal/-a MarkoSimšič
Imam informacijo, da se bodo. :twisted: Seveda v tem primeru sledi presenečenje... Ne skrbite, ne bomo pozitivno presenečeni. :evil:

lp marko =;

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 13. Januar 2013, 18:51
Napisal/-a darko
Ja saj je že prav smešno, če ne bi bilo resnično. Mogoče bo sedaj bolje, ko iz Ptuja kandidira za poveljnika GZS tisti delavni predsednik na plenumu GZ ko so žagali Tončeka, ker je Tonček želel da bi se tudi gasilci v 1. kategoriji kaj naučili ! :roll:
Tako se menijo v eni izmed tem??

Darko

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 13. Januar 2013, 19:50
Napisal/-a Drago
Predkongresne aktivnosti in volitve organov GZS so čisto navadna farsa, katere rezultat je pač farse vreden (torej - tragi-komičen). Dokler kot prostovoljni gasilec nimam nobene možnosti vpliva na izvolitev npr. predsednika in poveljnika "moje" krovne organizacije - kakor jih imam kot državljan Slovenije, bo temu tako. Skratka, to dogajanje je še vedno bedno in če dočakam trenutek, ko bomo tudi tukaj zapisali "GOTOVI SO...!" - bom zares vesel. :smoke:

lp DC :roll:

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 8:23
Napisal/-a Novčin
Baje so predkongresne aktivnosti v polnem teku in za nekatere posvečene poteka tudi tečaj za imenovanje v višji čin (visoki gasilski častnik), da bodo izpolnjevali zahteve. Zanimivo da to poteka ravno pred volitvami. Očitno nekateri potrebujejo pravi čin.

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 8:25
Napisal/-a MartinV
darko napisal/-a:
Ja saj je že prav smešno, če ne bi bilo resnično. Mogoče bo sedaj bolje, ko iz Ptuja kandidira za poveljnika GZS tisti delavni predsednik na plenumu GZ ko so žagali Tončeka, ker je Tonček želel da bi se tudi gasilci v 1. kategoriji kaj naučili ! :roll:
Tako se menijo v eni izmed tem??

Darko
Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.

Lep dan!

Martin

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 8:59
Napisal/-a gapi
MartinV napisal/-a: Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.
Sem pogledal na koledar, in danes ni 1. april, zato sprašujem če je to samo neslana šala??

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 11:44
Napisal/-a Primoz
gapi napisal/-a:
MartinV napisal/-a: Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.
Sem pogledal na koledar, in danes ni 1. april, zato sprašujem če je to samo neslana šala??
ne.

najbrž veš kdo je kandidat po napisanem ;)

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 11:51
Napisal/-a gapi
Primoz napisal/-a:
gapi napisal/-a:
MartinV napisal/-a: Kandidat za poveljnika je iz GZ Videm pri Ptuju in ne iz Ptuja.
Sem pogledal na koledar, in danes ni 1. april, zato sprašujem če je to samo neslana šala??
najbrž veš kdo je kandidat po napisanem ;)
Ja jaz bi rekel da mag. Janez Merc??

Re: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 12:13
Napisal/-a Seko
jap

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 16:39
Napisal/-a gapi
Kaj pa kaj drugi kandidati??

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 19:02
Napisal/-a Primoz
gapi napisal/-a:Kaj pa kaj drugi kandidati??
Iz MB koncev je.

Odg: PREDKONGRESNE AKTIVNOSTI IN VOLITVE V ORGANE GZS 2013

Objavljeno: 14. Januar 2013, 21:19
Napisal/-a Oskar
Ni , je pa iz GZ Starše, sedaj že zelo poznane po gasilcu Sašotu iz Oddaje Na zdravje :D
Mislim da ima magister dobrega protikandidata Francija Petka. (pišem na osnovi nepreverjenih virov)