Stran 1 od 2
Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 14:17
Napisal/-a Oskar
Kadar nam pri polaganju B tlačnega voda zmanjka cevi in bi radi nadaljevali s C tlačnimi cevmi lahko za spojitev voda uporabimo :
a. prehodno spojko
b. reducirno spojko
c. dvojak
d. trojak
e. zbiralec
f. B ročnik
Pozor : Pravilnih je več odgovorov !!!Najprej odgovarjamo, ko podam pravilen odgovor sledi debata.
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 14:19
Napisal/-a MarkoŠ
D,C,A,B
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 15:13
Napisal/-a vidic
A,B,C,D
mogoče še celo bolj uporabna C in D
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 15:45
Napisal/-a Mrtinc
A, B, C, D
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 16:21
Napisal/-a johenson
A,B,C,D
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 17:01
Napisal/-a Zlatko Markovič
A,C,D
LP Zlatko
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 17:37
Napisal/-a mali_tona
A,C,D
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 17:51
Napisal/-a d.turk
"C,D"
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 20:08
Napisal/-a Napadalec2
a,b,c,d
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 6. Februar 2011, 21:19
Napisal/-a Tona
a,b,c,d
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 7. Februar 2011, 9:42
Napisal/-a Tomkat
D,C,A
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 7. Februar 2011, 10:16
Napisal/-a rfireman
::::D,C,A::::
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 7. Februar 2011, 13:16
Napisal/-a teoretik
a, c, d
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 8. Februar 2011, 11:02
Napisal/-a Oskar
Debata se začne. Torej reducirna spojka iz B na C cev je najboljša rešitev, ker ti dvojak in trojak ostaneta za kakšno drugo bolj koristno stvar. Sedaj se samo pojavi vprašanje termina: reducirna ali prehodna spojka. Seveda boste rekli , da je to eno in isto. Pa ni. Prehodna spojka je spojka ki premosti en sistem v drugega. metz v storz itd...Reducirna pa spremeni premer iz 110 v 75 itd...
Tako so včasih učili. danes so vse pomešali !
Odg: Debata - Ali je v sili vse uporabno ?
Objavljeno: 8. Februar 2011, 11:41
Napisal/-a teoretik
Vsako razpravo skoraj vedno lahko začnemo s terminologijo izrazoslovja. V priročniku za gasilce I. iz leta 1987 je na strani 312 napisano "Prehodno spojko uporabljamo, ko spenjamo cevi različnih premerov in različnih velikosti - 110/75, 75/52, 52/25 mm".
V knjižici Gasilske in gasilskošportne tekmovalne discipline (četrta izdaja - 2003) je na strani 36 napisano "trojak s prehodno spojko B/C", enako na strani 45 itd.
Tudi v knjigi Gasilska tehnika (Zagrebška šola - 1974) se uporablja izraz "prelazna spojnica", kar bi v prevodu pomenilo prehodna spojka.
V omenjeni literaturi pa nikjer ni omenjeno kako se imenujejo spojke Storz/Metz, Metz/Knaus.
O tem, kako močno potrtebujemo terminološki slovar gasilskih izrazov, pa smo že velikokrat napisali.