Stran 1 od 2

Svetilke za čelado

Objavljeno: 22. Marec 2009, 21:01
Napisal/-a Mitja23
Zanime me, kakšne svetilke uporabljate na čeladi, njihova namestitev (stransko, bočno), kakšne baterije uporabljate, + in - ......
Skratka, predebatiramo malo o tem.

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 5:40
Napisal/-a Ico
Čelno svetilko Petzl ---> model Tactikka® XP Adapt® E89 P
http://en.petzl.com/ProduitsServices/E8 ... ADAPT3.pdf

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 9:26
Napisal/-a tadejh
Ico napisal/-a:Čelno svetilko Petzl ---> model Tactikka® XP Adapt® E89 P
http://en.petzl.com/ProduitsServices/E8 ... ADAPT3.pdf
Pri nas imamo tudi takšne.

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 9:41
Napisal/-a lipe
Ico napisal/-a:Čelno svetilko Petzl ---> model Tactikka® XP Adapt® E89 P
http://en.petzl.com/ProduitsServices/E8 ... ADAPT3.pdf

LP!

Enako.
Prima lučka za prostoročno svetenje.
Priložen nosilec za čelado, pas in trakovi za naglavno uporabo brez čelade (uporabno pri iskalnih akcijah).
Uporaba z alkalnimi baterijami. Slednje je po mojem mnenju največji plus - odpadejo problemi zaradi samoizpraznitve akumulatorjev.
Nekje sem zasledil, da uporaba aku. ni priporočljiva za LED (sploh pa imajo alkalne baterije povsem zadovoljivo avtonomijo).

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 12:27
Napisal/-a b4d
Jaz imam starejsi Petzlov model (na nosilcu za Heros I), se na navadno zarnico, sveti za delo ponoci na travniskih pozarih uredu, drugace je nisem se preizkusal, raje posezem po mocnejsih zadevah, avtonomija tja do 6 ur z navadnima AA baterijama.

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 16:32
Napisal/-a Mitja23
Kaj pa svetilke, ki so pritrjene ob strani Heros čelad?

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 19:31
Napisal/-a hec
Petzlove luči, kolikor vem nimajo Ex standarda, zato so za gasilce bolj vprašljive?

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 23. Marec 2009, 23:02
Napisal/-a PEKI
HEC

Kolikor vem si veliko na internetu in na vseh forumih od Lavrice.eu do Gasilci.org in drugod vsakič pod drugimi Imeni, vendar malo poglej na int. stran PETZEL in poglej svetilko, ki ima ATEX standart, ki podpira tudi Ex. Nabavljena v Sloveniji pri generalnem uvozniku.

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 24. Marec 2009, 15:32
Napisal/-a lipe
hec napisal/-a:Petzlove luči, kolikor vem nimajo Ex standarda, zato so za gasilce bolj vprašljive?
Imajo, izbrati moraš pravi model;
http://en.petzl.com/petzl/LampesProduits?Produit=559
http://en.petzl.com/petzl/LampesProduits?Produit=560

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 24. Marec 2009, 19:34
Napisal/-a hec
lipe napisal/-a:
hec napisal/-a:Petzlove luči, kolikor vem nimajo Ex standarda, zato so za gasilce bolj vprašljive?
Imajo, izbrati moraš pravi model;
http://en.petzl.com/petzl/LampesProduits?Produit=559
http://en.petzl.com/petzl/LampesProduits?Produit=560
Aha super, sam pri večini, ki uporabljajo to luč pri nas žal nisem zasledil tega modela..... vrjetno je tudi razlika v ceni.

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 25. Marec 2009, 22:34
Napisal/-a PEKI
PETZL ima svetilko in sicer; TIKKA XP ATEX, po standarih CE Ex 3G II EEx nL IIB T4, kar pomeni:
CE: oznaka
Ex: uporaba opreme v nevarnem okolju
II: skupina izdelkov za uporabo na površju
3: pripomoček za cono 2
G: samo okolje s plini
EEx: pripomoček ustraza CENELEC zaščitnim standardom (europski standardi)
nL: zaščita zaradi majhne eenrgije
II: industija na površju
B: pododdelek, ki vključuje pline: etilen, ogljikov monoksid, butan, propan, etanol
T4: najvišja temperatura površine 135 C

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 31. Marec 2009, 10:42
Napisal/-a mattej
Za moje pojme je trenutno najboljša lučka od LED LENSERJA model P7 al B7 razlika je samo ta, da ima B7 zaraven nosilec za kolo. Z manjšimi predelavami ga je moč pritrditi tudi na Herosko, saj tovarniško ni zdelanega nosilca za čelado.


lp matej

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 31. Marec 2009, 14:46
Napisal/-a Mitja23
Ali je omenjena svetilka v Ex izvedbi?

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 31. Marec 2009, 17:41
Napisal/-a N.Satler
Poznam svetilko led lanser p7. Majhna in dobro sveti vendar prevelika za na čelado, njena svetlost pa tudi ni ravno primerna za notranji napad kjer je dim in para, ker je efekt podoben kot bi se v megli vozil z dolgimi lučmi. Jaz imam na čeladi Petzl Tactikka, ki je dober kompromis med velikostjo in svetlostjo (svetlost lahko tudi reguliraš) in UK 4AA na obleki (možno jo je pritrditi tudi na čelado), ki je malo večja in tudi bolje sveti, poleg tega je pa tudi EX (sicer ne vem koliko se splača gledati te EX oznake dokler nimaš pri sebi tudi neiskrečega orodja).

http://www.doenges-rs.de/file-upload/dl_88_UK_FW.pdf

Odg: Svetilke za čelado

Objavljeno: 31. Marec 2009, 18:24
Napisal/-a Mitja23
Ali ima kdo takšno svetilko, kot je na tej povezavi? Ali je boljša z LED ali xenon žarnico in v čem se razlikuje gasilska verzija?