Stran 1 od 1
Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 27. Februar 2009, 7:07
Napisal/-a BorisGoličnik
Pozdravljeni!
V gasilstvu, skozi čas se je ustvarilo kar nekaj različnih raznih rekov in pregovorov, pa bi jih mogoče spravili na kup. Kar nekaj je tega na društvenih praporih, na domovih društev, v raznih biltenih in nekateri so resnično lepi in lepo ponazarjajo naše plemenito poslanstvo. Če se spomnite kakšnega pa ga napišite.
Jaz sem zbral naslednje:
1) SEBI V PONOS, BLIŽNJEMU V POMOČ!
2) NAJ BO DAN ALI NOČ, HITIMO RADI NA POMOČ!
3) GASILCI LE BODIMO, SOVRAŠTVA NE GOJIMO!
4)KDOR MISLI, DA JE VARNOST DRAGA, SI PRIVOŠČI NESREČO!
5)SOVRAŠTVA NE GOJIMO, POZNAMO LE POMOČ, POMAGAT PRIHITIMO, NAJ BO DAN AL' TEMNA NOČ!
6)GASILCI LE BODIMO, SOVRAŠTVA NE GOJIMO!
7) BOGU V ČAST, BLIŽNJEMU V POMOČ!

KJER GORI POMAGAMO, KDO TRPI NE VPRAŠAMO!
Lp! B.
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 27. Februar 2009, 9:24
Napisal/-a Oskar
Reklo pod 4 je napačno.
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo !
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 27. Februar 2009, 10:48
Napisal/-a tadejh
3 in 6 se podvajata...

Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 27. Februar 2009, 11:14
Napisal/-a BorisGoličnik
Čist prehiter sem tole pisal....hvala za popravke obema, pa hiter še kakšnega napisat....
Lp! B.
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 27. Februar 2009, 11:17
Napisal/-a Oskar
Malo sem uredil, prosim če dodajate tako da prekopirate seznam in dodate novega, drugače bo nepregledno
1. Sebi v ponos, bližnjemu v pomoč
2. Naj bo dan ali noč, hitimo radi na pomoč
3. Gasilci le bodimo, sovraštva ne gojimo
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo
5. Sovraštva ne gojimo, poznamo le pomoč, pomagat prihitimo, naj bo dan al temna noč
6. Bogu včast, bližnjemu v pomoč
7. Kjer gori pomagamo,kdo trpi ne vprašamo
8. Ako sosedova hiša gori, pazi na svojo (slovenski)
9. Kdor je svoje nesreče kriv, naj joče na lastni rami (italjanski)
10. Trde gasilske cevi ne moreš držati z mehkimi koleni (oskarizem)
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 5. Marec 2009, 12:16
Napisal/-a BorisGoličnik
Še eden:
Če ognja ruši divja sila, krotilca bode v nas dobila!
Lp! B.
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 5. Marec 2009, 23:11
Napisal/-a MatKme
Ogenj velik je sovražnik, naj daleč bo mu naš predpražnik!

Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 6. Marec 2009, 0:13
Napisal/-a FCG
Ogenj in voda dobro služita a slabo gospodarita.
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 11. Marec 2009, 11:58
Napisal/-a d.turk
Evo da malo obnivim temo, in dodam še enega mojega.
1. Sebi v ponos, bližnjemu v pomoč
2. Naj bo dan ali noč, hitimo radi na pomoč
3. Gasilci le bodimo, sovraštva ne gojimo
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo
5. Sovraštva ne gojimo, poznamo le pomoč, pomagat prihitimo, naj bo dan al temna noč
6. Bogu včast, bližnjemu v pomoč
7. Kjer gori pomagamo,kdo trpi ne vprašamo
8. Ako sosedova hiša gori, pazi na svojo (slovenski)
9. Kdor je svoje nesreče kriv, naj joče na lastni rami (italjanski)
10. Trde gasilske cevi ne moreš držati z mehkimi koleni (oskarizem)
11.Če ognja ruši divja sila, krotilca bode v nas dobila!
12.Ogenj velik je sovražnik, naj daleč bo mu naš predpražnik!
13.Ogenj in voda dobro služita a slabo gospodarita.
14.Če si priden kot čebela, če garaš kot konj, če si zvest kot pes, če si marljiv kot mravlja. Potem si sigurno gasilec.
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 26. Februar 2010, 9:17
Napisal/-a mundat
1. Sebi v ponos, bližnjemu v pomoč
2. Naj bo dan ali noč, hitimo radi na pomoč
3. Gasilci le bodimo, sovraštva ne gojimo
4. Kdor misli, da je varnost draga, naj si privošči nesrečo
5. Sovraštva ne gojimo, poznamo le pomoč, pomagat prihitimo, naj bo dan al temna noč
6. Bogu včast, bližnjemu v pomoč
7. Kjer gori pomagamo,kdo trpi ne vprašamo
8. Ako sosedova hiša gori, pazi na svojo (slovenski)
9. Kdor je svoje nesreče kriv, naj joče na lastni rami (italjanski)
10. Trde gasilske cevi ne moreš držati z mehkimi koleni (oskarizem)
11.Če ognja ruši divja sila, krotilca bode v nas dobila!
12.Ogenj velik je sovražnik, naj daleč bo mu naš predpražnik!
13.Ogenj in voda dobro služita a slabo gospodarita.
14.Če si priden kot čebela, če garaš kot konj, če si zvest kot pes, če si marljiv kot mravlja. Potem si sigurno gasilec.
15. Ko drugi spijo mi rešujemo življenja
16. Ne boj se za pomoč, mi bdimo dan in noč! ( Oton Zupančič )
Odg: Pregovori, reki, izreki....
Objavljeno: 26. Februar 2010, 20:59
Napisal/-a gost 115
Le kdor ima srce in voljo čvrsto,stopi naj v gasilsko vrsto.